Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zakończenie umowy a mieszkanie za granicą


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 3
  • 0

Zakończenie umowy a mieszkanie za granicą

Dzień dobry.
Moja sprawa wygląda następująco: We wrześniu bieżącego roku skończyła mi się umowa, jednak wciąż naliczane są opłaty oraz wysyłane faktury za abonament. Dzisiaj wyczytałam, że należy odstąpić od umowy poprzez zostawienie lub wysłanie pisma do siedziby Orange. (Jeżeli nie, to jest ona automatycznie przedłużona, tak to przynajmniej zrozumiałam). Nie miałabym z tym absolutnie żadnego problemu, jednak tutaj zaczynają się schody. Obecnie mieszkam za granicą i nie mam możliwości przyjazdu do Polski conajmniej do czerwca następnego roku. Już od kilku ładnych miesięcy nie korzystam z tego telefonu ani abonamentu, choć opłacałam go regularnie czekając na zakończenie umowy.

Moje pytania to:
1) W jaki sposób mogę rozwiązać tę umowę mieszkając za granicą?
2) Czy w jakiś sposób mogę upoważnić członka rodziny do zakończenia tej umowy?
3) Czy w jakiś sposób mogę odstąpić od kontynuacji tego abonamentu poprzez internet/drogą mailową?

7 ODPOW. 7

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32685
  • 38203
  • 1382

Zakończenie umowy a mieszkanie za granicą

Rozwiązać możesz zawsze, ale jeśli jest na czas określony to wiąże się z karą.

Upoważnienie musi być notarialne. Ewentualnie możesz sam wysłać tradycyjną pocztą pismo na adres Orange w Polsce. Niestety przez internet tego nie zrobisz.

A chodzi o telefon stacjonarny czy komórkowy?

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 3
  • 0

Zakończenie umowy a mieszkanie za granicą

Umowa zakończyła się we wrześniu tego roku więc nie jest to rozwiązanie "przed czasem" tak jak wspomniałam w moim poście.

Chodzi o telefon komórkowy.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32685
  • 38203
  • 1382

Zakończenie umowy a mieszkanie za granicą

A jaki to plan/oferta? Na komórce zwykle w wieku ofer umowa przechodzi na czas nieokreślony którą możesz rozwiązać zawsze z miesięcznym wypowiedzeniem.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 3
  • 0

Zakończenie umowy a mieszkanie za granicą

"Smart Plan LTE". Umowę miałam na dwa lata (zakończona 2 września br).

Obawiam się właśnie, że ta umowa została potraktowana jako przedłużenie na czas nieokreślony (telefon jest cały czas wyłączony więc konsultanci również nie mieli szansy się do mnie dodzwonić).

 

Wspomniał Pan, że mogę rozwiązać tę umowę z miesięcznym wyprzedzeniem - czy tak jak wcześniej spytałam, muszę zrobić to osobiście czy mogę upoważnić rodzinę aby dostarczyli odstąpienie od tego w moim imieniu? Na obecną chwilę nie ma szansy, abym wróciła do Polski a chciałabym to jak najszybciej zakończyć ponieważ płacę za coś, czego nie używam.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3294
  • 7825
  • 144

Zakończenie umowy a mieszkanie za granicą

@dpmg, jak przeszła na czas nieokreślony, to nie masz się czego obawiać Emotikon: Szczęśliwy Wypowiedzenie możesz wysłać listownie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32685
  • 38203
  • 1382

Zakończenie umowy a mieszkanie za granicą

Upoważnienie tylko notarialne. Lepiej wysłać list poprzez tradycyjną pocztę.

Adres

Orange Polska S.A.
ul. Jagiellońska 34
96-100 Skierniewice

Warto wpisać jeszcze Poland lub Pologne w zależności od zwyczajów pocztowych w kraju gdzie jesteś.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 3
  • 0

Zakończenie umowy a mieszkanie za granicą

Okej, wszystko jasne 🙂 Rozmawiałam też właśnie z konsultantem więc już wszystko wiem co i jak. Pierwszy raz skończyła mi się umowa więc nie ukrywam, że byłam absolutnie zielona jak to działa i co dalej robić.

 

Dziękuję Panom za pomoc i odpowiedzi 🙂 życzę miłego wieczoru.