Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wypowiedzenie umowy a okres wypowiedzenia

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Wypowiedzenie umowy a okres wypowiedzenia

Czy trzeba zachować okres wypowiedzenia (30dni ) chcąc rozwiązać umowe z końcem jej obowiązywania? bo miałem właśnie wszystko załatwiać gdy się zorientowałem, że data końca umowy dotyczyła tylko jednego numeru, i ze pozostałym  umowa dobiega końca za... 11 i 17 dni.

 

Wydaje mi się, że kiedyś okres wypowiedzenia miał zastosowanie wyłącznie w momencie przejścia umowy na czas nieokreślony. Ale nie wiem czy tak było, oraz czy nie uległo to zmianie. 

 

Dla janości posiadam Smart Plan LTE Wspólny, i chciałbym uniknąc sytuacji płacenia pełnej kwoty abonamentu, bez rabatów. I uprzedzając pytanie przejrzałem umowę, ale albo jestem ślepy, albo brak takowej informacji... Jedynie piszą odstąpieniu lub o sytuacji braku możliwości świadczenia umowy. A brak informacji o dobrowolnym wypowiedzieniu umowy przez abonamentu.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wypowiedzenie umowy a okres wypowiedzenia

To każdy numer ma oddzielne zasady. Jeśli nie chcesz rezygnować z numeru, to trzeba inaczej jeśli nie chcesz płacić extra.

Numery do przenoszenia - składasz wniosek o przenoszenie w trybie koniec umowy. Można to na 120 dni przed końcem umowy. Operatorzy już ustalają datę - najkrótsze wypowiedzenie będzie zachowane by nie było kary.

Numer co ma być na kartę - w Orange nie składasz wypowiedzenia - na 30 dni przed końcem umowy na ten numer musisz zlecić migrację na prepaida w salonie.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 ODPOW. 12

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Wypowiedzenie umowy a okres wypowiedzenia

tak każdą umowę każdej  usługi wypowiada się z wyprzedzeniem miesięcznym 🙂 jak tego nie zrobisz przejedzie umowa na czas nieokreślony .


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wypowiedzenie umowy a okres wypowiedzenia

Masz jeden numer czy kilka numerów wspólnych w ofercie?

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Wypowiedzenie umowy a okres wypowiedzenia

mam trzy, mój ma 39 dni do końca, i byłem przekonany, że wszystkie mają takowy okres (krótka pamięć), ale niestety tak nie jest, okres końca umowy wynosi odpowiednio 11 i 17 dni. I stąd właśnie pytanie w kwestii zachowania okresu wypowiedzenia. Te dwa numery planowałem przenieść. A trzeci przemigrować na kartę.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wypowiedzenie umowy a okres wypowiedzenia

To każdy numer ma oddzielne zasady. Jeśli nie chcesz rezygnować z numeru, to trzeba inaczej jeśli nie chcesz płacić extra.

Numery do przenoszenia - składasz wniosek o przenoszenie w trybie koniec umowy. Można to na 120 dni przed końcem umowy. Operatorzy już ustalają datę - najkrótsze wypowiedzenie będzie zachowane by nie było kary.

Numer co ma być na kartę - w Orange nie składasz wypowiedzenia - na 30 dni przed końcem umowy na ten numer musisz zlecić migrację na prepaida w salonie.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wypowiedzenie umowy a okres wypowiedzenia

Poza tym może być za późno by zachować okres wypowiedzenia bo musi być pełen okres rozliczeniowy.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Wypowiedzenie umowy a okres wypowiedzenia

Właśnie, bo data końca umowy to 11 i 17 dni... Zatem mniej niż 30. A tak ogólnie to jak będzie rozliczany ten okres przy założeniu, że koniec umowy wypada w trakcie okresu rozliczeniowego? bo okres rozliczeniowy przypada u mnie na dzień 25...

 

Szczerze ogólnie kwestia jest taka, że obecne abonamenty pozostawiają wiele do zyczenia, dlatego zdecydowałem się nieprzedłużać, tym bardziej, że oznaczałoby to znaczny wzrost opłat. Nie miałem długoterminowego planu, poza przeniesieniem tymczasowym dwóch numerów do nyu, zanim niezdecyduje się co dalej, w sumie nie ma znaczenia co z nimi zrobie, przeniosę wszystkie czy przemigruje na kartę...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wypowiedzenie umowy a okres wypowiedzenia

Dostaniesz fakturę na pełen miesiąc, a potem w kolejnym okresie zwrot. Ew jak nie będzie już usług na koncie to możesz spróbować wystąpić o korektę.

Migracja na prepaida i tak następuje z końcem okresu rozliczeniowego po zakończeniu umowy. Więc tak czy siak za miesiąc zapłacisz.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Wypowiedzenie umowy a okres wypowiedzenia

Chodziło mi bardziej o to czy faktura będzie jeszcze na obniżoną sume uwzględnijąc rabaty z umowy, bo niby umowa nadal obowiżuje, czy wyliczą procentowo, i dadzą pełną sume abonamentu....


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wypowiedzenie umowy a okres wypowiedzenia

To sprawdź aneks lub skontaktuj się z BOK. Raczej będzie bez.