Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

1 grosz płatny dodatkowo do rachunku.

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

1 grosz płatny dodatkowo do rachunku.

Witam.

 

Ostatnio zauważyłem dziwną rzecz. Orange do rachunku doliczył mi jeden grosz. Ale w wykazie go nie ma. Skąd to się wzięło? Ja wiem że jest tylko to 1 grosz, ale następnym razem będzie znów 1 itd. Jeszcze innym doliczy po 1 grosz i się zrobi niezła sumka.

Co z tym można zrobić?

rachunek1.jpg

 

 

 

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 395
  • 908
  • 43

1 grosz płatny dodatkowo do rachunku.

Wynika to z zaokrąglania kwot brutto. Każda usługa jest rozliczana kwotą netto do której dodawany jest VAT (23%). Te dziesiętne i setne części groszy zaokrąglane w dół w poszczególnych składowych dają łącznie 0,8 gr. Po zaokrągleniu kwoty brutto (89,298) wychodzi 89,30 i stąd ta różnica 1gr między sumą zaokrągleń w dół, a końcowym zaokrągleniem w górę.

Nie za bardzo zaokrągliłem odpowiedzi? 🙂

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

3 ODPOW. 3

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 395
  • 908
  • 43

1 grosz płatny dodatkowo do rachunku.

Wynika to z zaokrąglania kwot brutto. Każda usługa jest rozliczana kwotą netto do której dodawany jest VAT (23%). Te dziesiętne i setne części groszy zaokrąglane w dół w poszczególnych składowych dają łącznie 0,8 gr. Po zaokrągleniu kwoty brutto (89,298) wychodzi 89,30 i stąd ta różnica 1gr między sumą zaokrągleń w dół, a końcowym zaokrągleniem w górę.

Nie za bardzo zaokrągliłem odpowiedzi? 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

1 grosz płatny dodatkowo do rachunku.

Dzięki. Już teraz rozumiem.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 39
  • 90
  • 0

1 grosz płatny dodatkowo do rachunku.

A ja nie rozumiem. Wg regulaminu promocji po rabatach za zgody marketingowe mam płacić 89,99 zł

A dostałem taką FV:


fv-orange.PNG

Jak oni to liczą? 😉