Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wymiana telefonu?


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Wymiana telefonu?

Witam! Tydzien temu przedluzylam umowe i do tego wzielam telefon wraz z abonamentem Huawei p8 lite jednak teraz doszlam do wniosku ze nie chce tego telefonu.Czy jest jeszcze możliwość wymiany telefonu na inny jesli jest on jeszcze w folii i nie uzywany ?
Moj abonament to 34,99 zl rata za telefon 25,01zl.
Czy mogę jeszcze cos z tym zrobic ?
15 ODPOW. 15
Anonim

Nie dotyczy

Wymiana telefonu?

Umowę podpisałaś w salonie czy przez Internet??
Anonim

Nie dotyczy

Wymiana telefonu?

Jeśli zawarłaś umowę poza lokalem to masz zazwyczaj 14 dni na wypowiedzenie umowy. Doczytaj dokładnie swoją umowę którą teraz podpisałaś.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Wymiana telefonu?

Nie ma czegoś takiego jak odstąpienie od aneksu, od nowej umowy tak.
Z aneksu można wycofać się przed skorzystaniem z nowej oferty.

Z innego sprzedaż telefonu - tu masz 14 dni jeśli to było zamawiane przez telefon lub internet, ale wtedy zostajesz już z nowy abonamentem ale bez telefonu.

Skontaktuj się z BOK z tej sprawie lub przestudiuj aneks.
Jeśli masz taki jak we wzorze:
http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/2004803/4105836895.pdf
to jest tam info:
". Abonentowi przysługuje prawo do wypowiedzenia Aneksu bez konieczności zwrotu ulgi, w przypadku rozwiązania Aneksu przed rozpoczęciem świadczenia usług stanowiących jej przedmiot, chyba że przedmiotem ulgi jest telekomunikacyjne urządzenie końcowe. "

Temat nie jest jednoznaczny, sugerowałbym kontakt z BOK.

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Wymiana telefonu?

Przedłużałam przez Internet ale telefon wraz z umową podpisywałam w salonie.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Wymiana telefonu?

@Piotrekk85, przecież zacytowany przez Ciebie fragment mówi wprost o wypowiedzeniu aneksu.Tylko że chyba nie odnosi się do sytuacji Kasi.

Nie rozumiem Was Panowie @Piotrekk85, @Anonim - dlaczego Wy traktujecie zawarcie umowy z kupnem telefonu jako odrębne umowy - przecież w treści takiej umowy jest napisane że następuje łącznie zawarcie umowy na świadczenie usług i sprzedaż telefonu - to jest jedna związana umowa, że kupisz telefon, pod warunkiem, że podpiszesz aneks na usługi telekomunikacyjne.

Trzeba jednak znać okoliczności zawarcia  tego aneksu. @KasiA1 pewnie jest w aneksie zastrzeżenie że można rozwiązać umowę - z przyczyn leżących po stronie abonenta - co oznacza obowiązek zapłaty roszczenia z tytułu przyznaje ulgi.

Anonim

Nie dotyczy

Wymiana telefonu?

@Misiek62  miałem na myśli że koleżanka może złożyć rezygnację (jeśli spełnia kryteria) i po jej pozytywnym rozpatrzeniu podpisać nową czy to z innym telefonem, czy only-sim.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Wymiana telefonu?


pablo_ck napisał(-a):

@Misiek62  miałem na myśli że koleżanka może złożyć rezygnację (jeśli spełnia kryteria) i po jej pozytywnym rozpatrzeniu podpisać nową czy to z innym telefonem, czy only-sim.


Rozumiem @Anonim co Ty masz na myśli. Natomiast @KasiA1 po prostu chciałaby wymienić telefon. Na pytanie czy jest to możliwe nie odpowiem. Natomiast co do wypowiedzenia aneksu, na zakup telefonu - nie wiem czy ze zmianą planu abonamentowego czy bez (pozostanie przy dotychczasowym) - sprawa jest prosta - w aneksie jest podana kwota ulgi i warunki rozwiązania umowy - jesli zaraz po zawarciu to praktycznie całą kwotę trzebaby zapłacić.

Anonim

Nie dotyczy

Wymiana telefonu?

@Misiek62  dokładnie. Uważam że ma taką możliwość ale tylko wtedy gdy podpisywała umowę na odległość i gdy spełnia kryteria rozwiązania umowy. Pozdrawiam.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Wymiana telefonu?

W przypadku zamówienia przez internet z odbiorem w salonie tryb odstąpienia nie przysługuję.
Zakup był realizowany w siedzibie przedsiębiorstwa.
Kolejny raz podkreślę, że aneks to nie to samo co umowa. Aneks to zmiana dotychczasowych warunków umowy (a ta na konkretny numer jest jedna).

@Misiek62: wg pierwszego wpisu w wątku jest info o ofercie ratalnej. Tu czynności są rozdzielone. Przy ofercie ratalnej nie otrzymuje się żadnej ulgi na telefon, a jedynie na abonament. Więc rezygnacja z aneksu (wypowiedzenie) nie oznacza rezygnacji z umowy (jako całości), a jedynie unieważnienie ostatniej zmiany warunków umowy.

Teoretycznie można z rezygnować z aneksu, rozwiązań umowę z końcem starej lojalki i płacić same raty.

W sytuacji @KasiA1 odbiór w salonie wyklucza rezygnację z zakupu telefonu.