Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wymiana telefonu na inny kolor


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Wymiana telefonu na inny kolor

► Temat, ze względu na charakter omawianego zagadnienia, został przeniesiony z kategorii Telefony i tablety - Moderator Wiktor ◄

 

Po obdzwonieniu salonów w warszawie w poszukiwaniu konkretnego modelu w konkretnym kolorze wybrałam się do jednego, który potwierdził, że dany kolor jest dostępny. Na miejscu okazało się, że zaszła pomyłka, nie ma takiego koloru. Skoro już przyjechałam to przedłużyłam umowę, dobrałam model który mnie interesował, ale inny kolor. Godzinę po zakupie dodzwoniłam się do innego salonu ( dodzwonić się do jakiegokolwiek graniczy z cudem) w którym dostępna jest cała kolorystyka. Czy jest możliwość wymiany telefonu z innego salonu? Zapakowanego fabrycznie, zakupionego godzinę temu. Może jest jakaś centrala, która mogłaby wyrazić zgodę na zamianę. W salonie powiedzieli mi, że nie ma takiej możliwości, nawet nie mogę odstąpić od umowy. Dodam, że próbowałam przedłużyć umowę przez stronę Orange, mój kolor był dostępny, ale wciąż wyskakiwać błąd w koszyku, że dane nie są uzupełnione...

7 ODPOW. 7

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Wymiana telefonu na inny kolor

@Flyana zawierałeś umowę w salonie operatora, miałeś możliwość zapoznania się ze sprzętem i wiedziałeś od samego początku na jaki kolor się decydujesz oraz zaakceptowałeś to, więc nie ma podstaw do możliwości zamiany.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wymiana telefonu na inny kolor

Bym przedzwonił i skontaktował się bezpośrednio ze sprzedawcą.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Wymiana telefonu na inny kolor

Niestety nie wymienią, numer imei przypisany do konkretnej umowy. Trzeba by anulować całą umowę.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wymiana telefonu na inny kolor

Jeśli pudełko jest za foliowane, to zależy od sprzedawcy. Aneks na komórce nie wchodzi z dnia na dzień a z samego aneksu przed wejściem w życie można zrezygnować dopłacając różnice za ew rabaty otrzymane.

Pracuję w Orange
  • 5
  • 2
  • 0

Wymiana telefonu na inny kolor

A niestety od umowy nie odstąpi bo nie była zawarta "na odległość"


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wymiana telefonu na inny kolor

Nie napisałem o odstąpieniu, tym bardziej że to aneks a nie umowa - więc odstąpienia nie ma. Od każdej umowy, aneksu można zrezygnować zanim nie wejdzie w życie. Tylko trzeba zwrócić ulgi które się dostało na telefon. Co zwykle się nie opłaca. To wynika bezpośrednio z kodeksu cywilnego i prawa telekomunikacyjnego a nie z przepisów o sprzedaży na odległość.

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Wymiana telefonu na inny kolor

Ulgi na telefon nie dostałam, tylko na abonament bo mam więcej niż jedną usługę. Telefon miał być dla nastolatki, chwilowo załamał jej się cały świat. Wiedziałam, że kolor ma znaczenie ale nie wiedziałam że aż tak. Ze sprzedawca się kontaktowałam, problem w tym, że dany kolor ma inny salon niż ten, w którym zawierałam umowę. Nie wymienią mi aparatu między salonami. Pomyślałam, że może jest w Orange ktoś decyzyjny, kto mógłby wyrazić na to zgodę. Mam nadzieję że jakieś super etui załatwi sprawę🤣