Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Włamanie na konto orange


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 6
  • 0

Włamanie na konto orange

Hej. Sprawa wygląda tak. Tydzień temu mojemu tacie przyszła fv za abonament w wysokości 250zł gdzie normalnie powinien płacić ok. 70zł. Próbowałem się zalogować na konto mój orange aby sprawdzić za co tyle przyszło lecz wyskoczyło mi powiadomienie, że konto zostało zablokowane. Udaliśmy się tego samego dnia do placówki orange żeby się dowiedzieć o co chodzi i okazało się, że tata ma założoną nową umowę z dodatkowymi 4 numerami. Pani w placówce nie była w stanie nam praktycznie nic powiedzieć kto zawarł umowę gdzie i jak, tylko podała nam datę założenia umowy bodajże końcem maja tego roku. Dodam, że umowa na 100% nie była zakładana przez mojego tatę w żaden sposób. Złożyliśmy wniosek reklamacyjny ponieważ tylko tyle pani nam mogła doradzić w tej sprawie. Po tygodniu otrzymaliśmy emaila, że Orange nie może uznać naszej reklamacji bo świadczą usługi poprawnie. Dostaliśmy do wydruku oświadczenie w którym musiał tata napisać, że nie zawierał żadnej umowy w tym okresie i oświadczenie zostało odesłane do działu reklamacji. Wszystko jest takie denerwujące, ponieważ nie wiemy na czym stoimy a kolejne abonamenty w wysokości 250zł są naliczane. Mam pewność, że ktoś włamał mu się na konto i zdobył poufne dane do założenia nowej umowy i dziwi mnie to, że można w tak łatwy sposób dokonać zamówienia. Mógłby mi ktoś doradzić co w tej sprawie można zrobić bo normalnie jestem załamany zaistniałą sytuacją ;/

 

____________

* Temat przeniesiony z O społeczności - Bartłomiej

8 ODPOW. 8

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13777
  • 56657
  • 673

Włamanie na konto orange

@fabolous  jedyna rozsądną rada,  to odwołanie od reklamacji na piśmie 

List polecony na adres korespondencyjny w Skierniewicach 

Orange Polska SA 

Jagiellońska 34 

96-100 Skierniewice 

Opisz dokładnie sytuację z podpowiedzią o włamaniu na konto 

Poproś o analizę zamówienia. Z jakiego medium było robione itp

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32662
  • 38116
  • 1376

Włamanie na konto orange

Proponuję podejść do prawnika by wysłał w Waszym imieniu pismo do Orange o zaprzestanie naliczania opłat do czasu wyjaśnienia sprawy. Jeśli nie ma pieczątki kancelarii, to Orange to inaczej realizuje.

Poza tym warto przez infolinię wyjaśnić sprawę dostępu do mój Orange - czemu jest zablokowany.

Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1936
  • 9436
  • 78

Włamanie na konto orange

@fabolous Na przyszłość zastrzec PESEL.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 485
  • 1677
  • 3

Włamanie na konto orange


@Samotnicknapisał(-a)

@fabolous Na przyszłość zastrzec PESEL.


Tyle że to zastrzeżenie działa jedynie na kredyty, raty w banku, przy wyrobieniu duplikatu Sim i otwieraniu nowych rachunków bankowych na terenie Polski. 

Te zastrzeżenie jest dziurawe bo możesz przenieść numer, możesz mieć nową umowę na abonament i możesz wziąć nowy telefon na raty u operatora (poza Flexem bo ten działa w oparciu o Bank Credit Agrecole).


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1936
  • 9436
  • 78

Włamanie na konto orange

@Windowv2 Słuszna uwaga. Właśnie w kontekście wymienionych przez Ciebie usług warto zastrzec PESEL. Ktoś kto uzyskał dostęp do konta i zawarł umowę posiada komplet danych aby wnioskować o pożyczkę czy wykonać SIM swap.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 485
  • 1677
  • 3

Włamanie na konto orange


@Samotnicknapisał(-a)

@Windowv2 Słuszna uwaga. Właśnie w kontekście wymienionych przez Ciebie usług warto zastrzec PESEL. Ktoś kto uzyskał dostęp do konta i zawarł umowę posiada komplet danych aby wnioskować o pożyczkę czy wykonać SIM swap.


Co do Sim swapa zauważyłem że Banki też od razu jak odpalasz aplikację bankową przechodzą na potwierdzanie przez aplikację czy to PKO BP czy mBank czy też NestBank


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1629
  • 7103
  • 52

Włamanie na konto orange

Miałem podobną sytuację kilka lat temu gdzie ktoś na mnie (na moją jedenoosobową działalność gospodarczą) wziął w Orange bodajże 3 abonamenty z 3 iPhonami, również u fioletowego operatora podobny przypadek w czasie około 1 miesiąca. Bez problemu  wystarczyło że napisałem do operatorów że to nie ja i jednocześnie wysłałem zgłoszenie przez ePUAP na policję - na policji było trochę zabawnie i nie (zależy jak na to patrzeć) ale musiałem przepisywać gazetę prawą, lewą ręką, na siedząco i stojąco i na miękkim i twardym podłożu, bawiło mnie to i ciekawe doświadczenie chociaż nie wiedziałem czemu mam udowadniać że to nie jestem złodziejem. W każdym razie temat trafił do prokuratury a potem pięknie umorzono z powodu braku wykrycia sprawców. Po mojej stronie temat zamknięty w każdym razie. Sytuacja o tyle inna że nie mam abonamentu więc były to zupełnie nowe umowy. A dowiedziałem się o nich jakoś po 3 miesiącach jak zaczęły przychodzić wezwania do zapłaty do mnie. 


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 151
  • 684
  • 18

Włamanie na konto orange

No właśnie. Wynika z tego, że ktoś posiada komplet danych. Zastrzeżenie peselu to jedno, na wypadki wymienione powyżej.

Natomiast w kontekście umów u operatorów proponowałbym zastrzeżenie dowodu osobistego + wymiana nowy (że niby zgubiłeś).