Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Usługi elektroniczne reklamacja

ROZWIĄZANE

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7196
  • 29444
  • 270

Usługi elektroniczne reklamacja

Niestety nie ma nic za darmo (powinna zapalić się "czerwona lampka"), tyle razy się mówi i pisze aby nie robić podejrzanych transakcji i nie instalować podejrzanych rzeczy.

Anonim

Nie dotyczy

Usługi elektroniczne reklamacja


@michstolar-napisał(-a)

Dałem się nabrać, nie miałem pojęcia, że jest to oszustwo. Próbowałem googlowac to co było w ogłoszeniu w kategorii oszustwa ale nic. Ogłoszenie brzmiało  „płace 50 zł za potwierdzenie możliwości sparowania urządzeń”


Słabo szukałeś nowe-oszustwo-sms-premium-tym-razem-z-wykorzystaniem-kodow-qr 

Można to spokojnie rozpowszechniać w inny sposób, też taki jak opisałeś, zablokuj usługi Premium wszystkie i Prenumeratę, na swoim koncie Mój Orange, bo możesz jeszcze nabić więcej na rachunku.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5320
  • 21246
  • 170

Usługi elektroniczne reklamacja


@michstolar-napisał(-a)

...

 kod qr który dostałem 

Zaraz, zaraz: dostałeś, ale jak? Przez email? MMS? Komunikator? To ważne, chcemy wiedzieć co się właściwie stało.

...

mikro transakcje które zrobił obcy

Obawiam się jednak że to Ty je zrobiłeś skanując ten kod na komórce bez żadnej kontroli. Cóż, taka jest cena braku instynktu samozachowawczego. Jeśli już musisz skanować kody QR na komórce, to przynajmniej przepuszczaj to przez jakiś filtr kontrolny, są do tego całkiem skuteczne aplikacje.

...

trzeba było zeskanować kod qr który dostałem

Ktoś cię zmusił? Niczego nie "trzeba" robić, jeśli się tego nie rozumie.

i tak sie parowalo z komputerem.

Nie ma takiego zwierzęcia, połknąłeś jak ryba wodę jakiś bełkot pseudo-techniczny.

Cały czas byłem na telefonie i przychodziły SMS od Orange.pl z jakimś kodem ale znikały po sekundzie (myślałem ze to błąd, ale chyba ten ktoś je szybko usuwał żebym nie miał możliwości przeczytania).

Sugerujesz że ktoś ci się włamał na komórkę? Jakieś inne objawy?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 22
  • 0

Usługi elektroniczne reklamacja

Kod qr dostałem w aplikacji Messenger. Jestem pewien, że te transakcje zrobił obcy, w historii zakupów na stronie Orange jest kilka transakcje które następowały w odstępach czasowych (około minuty).

https://support.google.com/messages/answer/7611075?hl=pl Tutaj ma pan informacje na temat parowania telefonu z komputerem i tak ktoś miał dostęp do mojego telefonu ale przez komputer, mianowicie kontrolował moje wiadomości SMS


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5320
  • 21246
  • 170

Usługi elektroniczne reklamacja

@michstolar- 

Jeśli chcesz sparować w ten sposób komputer z telefonem, to musisz na telefonie zeskanować kod wygenerowany w przeglądarce tegoż komputera. Skoro zeskanowałeś kod innego komputera to oczywiście dałeś temu innemu dostęp do swojego telefonu. Klucze do mieszkania też rozdajesz obcym ludziom za drobną opłatą???

 

PS. Moim zdaniem nie ma podstaw do reklamacji, ponieważ nie zachowałeś elementarnych zasad ostrożności. Podobnie żadna firma ubezpieczeniowa nie respektowałaby polisy jeślibyś klucze do mieszkania sprzedał włamywaczowi. Mogłoby to wręcz być potraktowane jako współudział w przestępstwie.

 

PS2. Przynajmniej teraz wiemy już co się stało i że to nie żaden nowy tajemniczy wirus, tylko trywialna socjotechnika. Coś jak w tym dowcipie z ubiegłego wieku:

 

Drogi internauto,

Napisz w linii poleceń:

format c:

Z góry dziękuję,

Wirus Albański


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7196
  • 29444
  • 270

Usługi elektroniczne reklamacja

@michstolar-  reklamacje na wysoki rachunek też możesz składać, z tym że jestem prawie pewien iż zostanie rozpatrzona negatywnie, ponieważ nie Orange dało dostęp do urządzenia tylko Ty sam to zrobiłeś.

Anonim

Nie dotyczy

Usługi elektroniczne reklamacja

Zgłaszać na policję i liczyć że złapią cwaniaczka 😎

Tak z innej strony, jak można być tak naiwny i udostępniać telefon, non stop piszą o atakach hakerskich i oszustwach na FB.

Zgłoszenie zrobić na czat, by zablokowali wszelkie usługi premium na koncie.

Ustawienia fabryczne @michstolar- telefonu przeprowadź i zanim następnym razem coś takiego zechcesz zrobić, pomyśl czy warto ryzykować 😎

 

Anonim

Nie dotyczy

Usługi elektroniczne reklamacja

@michstolar-  ty lepiej usuń konto na FB, bo masz pociąg do łatwej kasy, to cię może do długów doprowadzić, reset do fabrycznych telefonu nie zaszkodzi, bo kto wie co tam spryciarz zdalnie robił i ty też 😎

Anonim

Nie dotyczy

Usługi elektroniczne reklamacja

@michstolar- zakładam, że Twój okres rozliczeniowy kończy się 25.08 wtedy dopiero będzie wystawiona faktura z pozycją do reklamowania. Spróbuj jeszcze złożyć reklamację do usługodawcy. Też nie wróżę sukcesu ale zawsze warto próbować. 

 

Ustaw sobie jeszcze Limit na usługi elektroniczne na 1 zł (blokada premium tego nie odcina) aby się nie okazało, że któraś z tych usług to subskrypcja i dalej będzie nabijać.