Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Trwają prace nad nowym prawem telekomunikacyjnym


Pracuję w Orange
  • 866
  • 1045
  • 73

Trwają prace nad nowym prawem telekomunikacyjnym

https://biznes.newseria.pl/news/eksperci-apeluja-do,p1620937250 - na co dzień mało kogo to interesuje. Myślę że warto zerknąć. Artykuł z komentarzem eskertów o procedowanych zmianach w prawie telekomunikacyjnym. W dużym skrócie, wychodzi na to że będzie jeszcze więcej papierologii. Do tego aby włączyć usługę dodatkową przez infolinię, trzeba będzie wejść na swojego maila. Wtedy zapoznać się z treścią i ją zaakceptować (promocja Mój Orange jak znalazł :). Problem tylko jak ktoś będzie miał "lejek".

 

Co myślicie? Czy wejdą te propozycje w życie?

5 ODPOW. 5

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Trwają prace nad nowym prawem telekomunikacyjnym

Jak dla mnie artykuł jest lakoniczny, a byle jakich przepisów jest więcej.

Pracuję w Orange
  • 866
  • 1045
  • 73

Trwają prace nad nowym prawem telekomunikacyjnym

Jest rzeczywiście, a to z racji braku konkretnych przepisów do których można się odnieść. Nie zmienia to faktu, że jest możłiwość wprowadzenia w przyszłości, gdyż takie są propozycje.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Trwają prace nad nowym prawem telekomunikacyjnym

Jak brak przepisów? Proces legislacyjny jest jawny. Można znaleźć odpowiednie druki. Teraz trwa tylko lobby i przeciąganie sznurka.

Pracuję w Orange
  • 866
  • 1045
  • 73

Trwają prace nad nowym prawem telekomunikacyjnym

O tym napisałem wyżej 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Trwają prace nad nowym prawem telekomunikacyjnym

To jest wersja na teraz http://orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/0/6BDBAF423C15F81EC1258221002DA3F7/%24File/2229.pdf

Poza rzekomą papierologią (dla mnie to fikcja, bo i tak telekomy aktywnie zgodę na komunikację email), to zmiany dotyczą usług premium.

Ale są i bardziej absurdalne kwiaty:
1) brak definicji usługi o podwyższonej płatności powoduje to że usługi elektroniczne (np google play) nie są ujęte - tu jest spore pole do interpretacji.
2) umieszczanie w spisach numerów (biurze numerów) informacji o posiadanej usłudze tv (czyżby czekał nas nowy ukryty podatek albo spis kto ma tv płatną a kto nie?) - czy jakiś mainstream o tym pisze? nie 😄 art. 66 ust. 2 - chyba, że celowo ktoś pogubił się w interpunkcji.

Plus zmiany w postępowaniu polubownym (mało istotne bo Unia wprowadziła ADR).