Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Rozwiązanie umowy w trybie przepisów kodeksu cywilnego

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 34
  • 0

Rozwiązanie umowy w trybie przepisów kodeksu cywilnego

Wiem, że podpisałem umowę i wiem na co się zgodziłem. Nie trzeba mi tego tłumaczyć. To, że się zgodziłem na konkretne przypadki rozwiązania umowy, nie oznacza, że pozbawiłem sie prawa do wypowiedzenia na podstawie przepisów kodeksu cywilnego. Umowa nie wyłącza zastosowania kodeksu cywilnego.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13960
  • 57437
  • 692

Rozwiązanie umowy w trybie przepisów kodeksu cywilnego

@Parker98  usługa mobilna, a więc jeśli nie ma zdecydowanych przesłanek technicznych ( trwałe wyłączony nadajnik) to niewiele wskórasz.

Jeśli chcesz rzetelnej odpowiedzi po analizie pracy nadajników, to wyślij pismo z pełnym opisem sprawy, współrzędnymi z Google mapa i konkretnym zapytaniem o rozwiązanie umowy.

Adres do korespondencji :

Orange Polska SA 

Jagiellońska 34 

96-100 Skierniewice 

Tylko tak dostaniesz odpowiedź wiążącą, która potem możesz wykorzystywać dalej z sprawie rozwiązania umowy z winy operatora.

Jeśli wykonywałeś soeedtesty, znaczy, że net jest, a jak wiemy mobilny nie ma żadnej gwarancji transferu...


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 34
  • 0

Rozwiązanie umowy w trybie przepisów kodeksu cywilnego

OK i to rozumiem. Nie mam potrzeby pisania z Orange, wysłałem wypowiedzenie. Moja umowa i tak już przeszła na czas nieokreślony. Bardziej tu chodzi o to kto ma rację. Operator czy użytkownik.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13960
  • 57437
  • 692

Rozwiązanie umowy w trybie przepisów kodeksu cywilnego

@Parker98  jeśli chcesz znać moje zdanie, to użytkownik, ale to operator jest "na wierzchu" w przypadku usług  mobilnych...

Opinia, że to są z nazwy mobilne, a wiec w innym miejscu mogą działać bez problemu stanowi podstawę i z założenia jest słuszne z punktu widzenia operatora..

Jedynie strefa domowa dla netu mobilnego-domowego daje jakie takie szansę na sukces w sprawie 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 34
  • 0

Rozwiązanie umowy w trybie przepisów kodeksu cywilnego

I ja to rozumiem. Ale nie jest tak ze uzytkownik caly czas sie przemieszcza. Czasem zostaje w domu (po pracy) i chce zeby miał tam internet albo mógł w ogole do kogoś zadzwonić. Mój problem jest taki, ze nawet mieszkajac w X, ludzie nie mogli się do mnie dodzwonić.

 

Dzięki wszystkim za pomoc.

 

________________
* Scaliłem wpisy – moderator Michał


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13960
  • 57437
  • 692

Rozwiązanie umowy w trybie przepisów kodeksu cywilnego

@Parker98  argumentem operatorów ( zaznaczam że wszystkich) jest to, że w Y jest zasięg i dla smartfonów to jest regułą odpowiedzi. 

Drugim argumentem jest zastosowanie w domu strefy wificalling jako alternatywy...zastosowania modemu stacjonarnego z anteną zewnętrzną kierunkowa itp...

Jak widzisz trochę takich spraw było, więc znamy stanowisko dostawców usług mobilnych 

Ze smartfonem zawsze przebywasz w innych miejscach, a więc zużycie danych występuje...co jest argumentem, że działa ok


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 34
  • 0

Rozwiązanie umowy w trybie przepisów kodeksu cywilnego

Wiem, że to tak działa, trochę jest to smutne. Później to użytkownik musi się martwić. Na papierze wszystko ładnie opisałaś, a później przychodzi rzeczywistość.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2233
  • 8372
  • 33

Rozwiązanie umowy w trybie przepisów kodeksu cywilnego


@Parker98napisał(-a)

wykonałem testy na speedtest i przesłałem zrzuty ekranu do Orange.


jeżeli to usługa niestacjonarna, to nic nie wskórasz, jak już napisał @agat13 . W pierwszych słowach swojego zapytania napisałeś "(abonament)", a więc zapewne niestacjonarna. Idź pod inny nadajnik i wykonaj speedtest. I co?


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 34
  • 0

Rozwiązanie umowy w trybie przepisów kodeksu cywilnego

Dobrze, pojde pod inny nadajnik, interner działa. i co dalej? wracam do miejsca zamieszkania i internet nie działa. Czyli jest to usługa mobilna, która nie wszedzie działa, a zatem jej mobilnosc jest ograniczona do konkretnych obszarów.

 

czyli z mobilności nie korzystam w pełnym zakresie a ograniczonym. to jak tu można mówić o mobilności?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13960
  • 57437
  • 692

Rozwiązanie umowy w trybie przepisów kodeksu cywilnego

@Parker98  znam takie przypadki i racja z punktu widzenia użytkownika jest ....

Tu jednak słowo " mobilna" jest kluczem i mantrą dla operatorów