Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy z uruchomieniem telefonu stacjonarnego

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 9
  • 0

Problemy z uruchomieniem telefonu stacjonarnego

Witam, postaram się najdokładniej opisać co się wydarzyło. W czerwcu podpisałem nową umowę na sam internet stacjonarny 80mb/s. Wszystko załatwiałem w salonie. Chciałem założyć również telefon stacjonarny. Pani powiedziała, że już parę lat nie generują tu w salonie od ręki umowy, więc trzeba zadzwonić na infolinię i tam spokojnie się wszystko załatwi (o zgrozo). Internet zadzialał. Zadzwoniłem parę dni później na bok, gdzie niby wszystko poszło ok i miałem czekac na kuriera z umową. Pani mówiła, że umowa może przyjechać za 2 dni do dwóch tygodni. Minęły 2 dni, minęły 2 tygodnie. I nikt się nie odezwał, żaden sms, żaden mail, nic. Przez ponad miesiąc nic się nie działo i zadzowniłem 24 lipca. Pani przyjęła wszystkie potrzebne dane bez problemu i bez dziwnych pytań (tak jakby tamta pierwsza realizacja nigdy się nie odbyła). I powiedziała skoro internet jest podłączony i linia JEST AKTYWNA to znaczy ze kurier nie będzie musiał przyjeżdżać, tylko technik który dostarczy umowę i tego samego dnia zestawi połączenie. Ok. Następnego dnia[25], cos się ruszyło, bo poraz pierwszy dostałem maila ze szczegółami zamówienia, "nr zamówienia: TELxx, nazwa usługi: Przyłącz w dobrej 9.99zł 24m, co wchodzi w skład pakietu: okres trwania umowy: 24 miesiące opłaty comiesięczne - opłata abonamentowa za usługę orange 39.99zł "(bo wybrałem tańszy plan), "opłaty jednorazowe: 9.99zł Adres: xx, telefon kontaktowy: xx, sposób dostarczenia umowy: umowę dostarczy Kurier. Adres instalacji: xx. Pozdrawiamy[...]". W mailu są 4 załączniki "noname", ale to jakieś obrazki. No nic, ale podniosło mnie to nieco na duchu. W następnych dniach nic się nie działo aż 31 lipca przyszedł drugi mail z takimi samymi formułkami tylko ze zmienionym numerem zamówienia, skasowanym adresem(? Teraz w polu "Adres instalacji" nic nie ma), Oraz do załączników tym razem zostały dodane wszystkie regulaminy i cenniki powiązane z usługą. Przyszedł sierpień i niestety cisza. Zadzwoniłem piątego, Pani powiedziała że zamówienie jest widoczne (nr zamówienia z drugiego maila, mówiła cos w stylu że jest przypisane do umowy z internetem na te same dane) i że prawdopodobnie w tym tygodniu technik powinien przyjechać z umową. Nie przyjechał. Tydzien później[13] znowu dzwonie i słysze podobnie, że wszystko ok, i w tym tygodniu powinien się zjawić. Dwudziestego dzwonie i... Dowiaduje się bardzo dziwnych rzeczy! Podobno instalacja była odrzucona parę razy bo jest ODCIĘTY "kabel" i przez to nie da się podłączyć telefonu, a osoby które go nadal mają(telefon), to go mogą mieć. Ci którzy nie mają, nie mogą go założyć, tylko VoIP. Ok pozdrawiam... ... Jaki k*... odcięty kabel!? Przecież internet działa! Nawet Pani na infolinii potwierdzała, że skoro internet jest podłączony to nie jest potrzebny wywiad techniczny i bez problemu sie uruchomi. To co w końcu?? Mija już prawie 3 miesiąc, telefonu nie ma, a mnie krew zalewa... Sprawa dla reportera... Jest to w ogóle możliwe, że jest wycięty jakiś kabel? Skoro internet normalnie działa? Co robić? Dzwonić jeszcze raz? Konsultant mógł kłamać? O co chodzi z tymi odrzuceniami? Może mi doradzicie, bo na prawdę nie mam już siły. Pozdrawiam i czekam na porady...

 

________________
* Przeniosłem z działu Inna oferta – moderator Michał

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2098
  • 5871
  • 196

Problemy z uruchomieniem telefonu stacjonarnego

Prawdopodobnie źle wystawione zlecenie, które powinno być na istniejącym łączu neostrady (wtedy technik nie jest angażowany i nie przyjeżdża do Ciebie na instalację), a nie na nowej linii. Wtedy technik odrzuca zlecenie bo nie ma na czym już włączyć. Jeśli zlecenie jest na istniejącej neo odejdzie opłata za łącze techniczne 10 zł. Pamiętaj też że jeśli stacjonarny i internet ma być na tym samym gniazdku musisz zastosować mikrofiltr, którego pewnie nie dostałeś do modemu.
Składaj reklamację i żądaj numeru reklamacji. Salon również ma możliwość wystawienia i zrobienia takiej umowy.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 220
  • 787
  • 3

Problemy z uruchomieniem telefonu stacjonarnego

Mi akurat się zdarzyło, że jeden kolsuntant mówił, że usługa będzie dostępna do dwóch tygodni (potwierdził mi kiedy się pytałem, czy na pewno), a

 drugi powiedział, że nie wiadomo kiedy.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2098
  • 5871
  • 196

Problemy z uruchomieniem telefonu stacjonarnego

Prawdopodobnie źle wystawione zlecenie, które powinno być na istniejącym łączu neostrady (wtedy technik nie jest angażowany i nie przyjeżdża do Ciebie na instalację), a nie na nowej linii. Wtedy technik odrzuca zlecenie bo nie ma na czym już włączyć. Jeśli zlecenie jest na istniejącej neo odejdzie opłata za łącze techniczne 10 zł. Pamiętaj też że jeśli stacjonarny i internet ma być na tym samym gniazdku musisz zastosować mikrofiltr, którego pewnie nie dostałeś do modemu.
Składaj reklamację i żądaj numeru reklamacji. Salon również ma możliwość wystawienia i zrobienia takiej umowy.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13960
  • 57424
  • 692

Problemy z uruchomieniem telefonu stacjonarnego

@suwek  nasz ulubiony operator nie przestanie mnie chyba nigdy zadziwiać..

Miałeś dwie opcje. 

Pierwsza, to uzupełnienie usługi Neo opartej na łączu podkładowym o zwykły numer analogowy 

Druga, prostsza, dodanie VoIP -a do usługi. 

Obie nie wymagały wizyty technika. Pierwsza kreowania na centrali. Druga, zmiany konfiguracji usługi i modemu..

Banalnie proste. Co może nie wyjść? Jak widać wszystko. Cieszył bym się, że mi jeszcze tej Neostrady nie zdjęli przez przypadek.

Reklamuj usługę na piśmie. Wyślij na adres do korespondencji 

Orange Polska SA 

Jagiellońska 34 

96-100 Skierniewice 

Załatwisz temat bo zwykła reklamacja niewiele wniesie 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 9
  • 0

Problemy z uruchomieniem telefonu stacjonarnego

A nie dałoby się jeszcze tego załatwić w sposób, że zadzwonić , założyć zupełnie nowe zlecenie i przemówić im, że telefon ma być wpięty, nie do jakiejś "wyimaginowanej drugiej linii", tylko DO AKTYWNEJ linii w której jest działająca usługa? Są na to szanse? Jak to wytłumaczyć konsulatntowi, żeby znowu nie pokręcił... Jutro z rana bym zadzwonił. Jeśli nie ma, to będę jednak zmuszony napisać tą reklamację.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 220
  • 787
  • 3

Problemy z uruchomieniem telefonu stacjonarnego

@suwekspróbować zawsze można, ale sądząc po opisie "Twoich przygód" to marna szansa na powodzenie bez reklamacji.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13960
  • 57424
  • 692

Problemy z uruchomieniem telefonu stacjonarnego

@suwek  spróbuj, tylko wiem z doświadczenia, że im więcej zleceń i poprawek starych, tym większe zamieszanie w systemach 


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 153
  • 692
  • 18

Problemy z uruchomieniem telefonu stacjonarnego

@suweknapisałem na priv


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 9
  • 0

Problemy z uruchomieniem telefonu stacjonarnego

Piszę odpowiedź bo ktoś zaznaczył inne rozwiązanie a tu jest moje które ja uważam

 

Może niektórych to zdziwi ale obyło się bez reklamacji. Wystarczyło trafić na porządnego konsultanta w moim przypadku Pan Marcin, który ruszył zablokowane zlecenie. Wszystko to długo trwało , dla mnie aż za długo Można było odnieść wrażenie,że nic z tego nie będzie. Jednak Umowa dotarła, telefon zadziałał. Domownicy korzystają 🙂 Jeszcze raz wszystkim Dziękuję za pomoc i rady.