Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Roaming w Wielkiej Brytanii

ROZWIĄZANE

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5506
  • 22307
  • 184

Roaming w Wielkiej Brytanii

@Jurgen 

Byłem tam niedawno z Flexem i działało OK.

Wcześniej rozważałem zakup karty lokalnej i co prawda o dziwo można to zrobić nawet z wysyłką do Polski, ale zaczyna się opłacać dopiero przy pobycie ponad miesięcznym. Poszukaj w sieci, jest hobbystyczna strona specyficznie dedykowana tematowi usług komórkowych w UK, nie pamiętam adresu zresztą nie chcę reklamować konkurencji żeby nie podpaść. Znajdziesz bez problemu.

 

Co do pakietów dostępnych we Flex to licz się jednak z kosztami: będziesz musiał aktywować sam Flex - to będzie raczej nowy numer skoro nie przewidujesz migracji na stałe i dodatkowy koszt (nie jestem pewien ewentualnej refundacji), może niezbyt wielki ale minimum (IIRC) 30PLN trzeba będzie wydać. Dalej, pakietów promocyjnych na UK jest więcej (wszystkie rozmowy i SMS są na no-limit, ale oprócz tego za 30PLN na 30 dni jest na 7 dni za 15PLN, i jednodniowy za 5PLN), pakiety na dane też są w mniejszych paczkach (te są z kolei wszystkie na 30 dni: 0,5GB za 8PLN, 1GB za 12PLN, 3GB za 29PLN). Nie widzę żadnej oferty no-limit na dane.

Tak czy siak, na krótki wyjazd nie ma sensu zawracać sobie głowy lokalnymi ofertami - w roamingu korzystasz z zasięgu znacznie elastyczniej a koszty nie zwalają z nóg.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2414
  • 10019
  • 86

Roaming w Wielkiej Brytanii

Cześć @Jurgen 

Przesyłam Ci najnowszy  Regulamin promocji Korzystne stawki w roamingu w Wielkiej Brytanii obowiązuje od 1 kwietnia do 30 września 2023. Promocja jest skierowana dla klientów indywidualnych ofert na abonament. W regulaminie w punkcie 2 jest zawarte że:

2. W ramach promocji Klienci Orange przebywający na terenie Wielkiej Brytanii (oraz terytoriach zależnych takich jak Gibraltar) mogą korzystać z usług roamingu na warunkach:
1) 0,29 zł za minutę wykonanego połączenia głosowego do Polski, Wielkiej Brytanii i Strefy 1 (naliczanie sekundowe),
2) 0,29 zł za minutę odebranego połączenia głosowego (naliczanie sekundowe),
3) 0,20 zł za wysłaną wiadomość SMS,
4) 0,20 zł za wysłaną wiadomość MMS,
5) 0,02832 zł za każdy MB transmisji danych (opłata naliczana jest co 100 kB, łącznie za wysyłanie i odbieranie danych). Opłata za 1 GB wynosi 29 zł.

Przesyłam Ci  w załączniku regulamin promocji Korzystne stawki w roamingu w Wielkiej Brytanii

Najlepszą opcją dla Ciebie będzie wybór oferty Orange Flex tak jak już wspomniał o tym @ketrasaArtur. ponieważ Roaming w UE masz w planie W całej Unii Europejskiej możesz korzystać z rozmów, SMS-ów, MMS-ów – bez limitu i do wszystkich sieci. W zależności od tego, który Plan Flex wybrałeś, tyle dostaniesz GB do wykorzystania w krajach UE. https://flex.orange.pl/oferta/roaming

Masz w każdym planie do wykorzystania paczkę GB w roamingu  w UE. W linku przesyłam Ci plany Orange Flex   https://flex.orange.pl/oferta/oferta-dla-ciebie

Pozdrawiam 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5506
  • 22307
  • 184

Roaming w Wielkiej Brytanii

@Pablo5 

Jaki ty widzisz związek między tym, że Flex ma wbudowane pakiety w UE, a jego użytecznością w UK??? Wprowadzasz w błąd kolegę @Jurgen .


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2414
  • 10019
  • 86

Roaming w Wielkiej Brytanii

@Jurgenmój błąd przyznaje się do niego. Nie zauważyłem regulaminu odnośnie Wielkiej Brytanii i Gibraltaru. Przepraszam za ten błąd. Przesyłam Ci Regulamin promocyjnych pakietów roamingowych w Wielkiej Brytanii i Gibraltarze obowiązuje od 01.10.2021 roku do odwołania. W regulaminie jest mozliwość dokupienia  pakietu GB: 0,5 GB za 8 zł, 1 GB za 12 zł, 3 GB za 29 zł (ważne przez 30 dni od aktywacji) i korzystanie z nich w roamingu w Wielkiej Brytanii oraz Gibraltarze. 

Więcej informacji w załączonym regulaminie promocyjnych pakietów roamingowych w Wielkiej Brytanii i Gibraltarze

Pozdrawiam 🙂


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3235
  • 7565
  • 139

Roaming w Wielkiej Brytanii

Flex jeśli chodzi o Roaming w UE jak i UK "rozwala" konkurencje. 

 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 74
  • 0

Roaming w Wielkiej Brytanii

Dzięki za potwierdzenie tego na co już praktycznie się zdecydowałem. Chyba dobrze że nie udało mi się jednak dodzwonić na infolinię 😃 bo nadal byłbym w lesie. Pozdrawiam