Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Roaming w Wielkiej Brytanii

ROZWIĄZANE

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 74
  • 0

Roaming w Wielkiej Brytanii

Cześć. Mam takie pytanie, wyjezdzam za kilka dni do Wielkiej Brytanii, w sumie moja pierwsza wizyta tam i chciałbym normalnie korzystać z internetu i połączeń na komorce. Czy ten pakiet GB dostępny w moim planie na UE będzie dostępny też w Wielkiej Brytanii, czy muszę wykupić jakiś dodatkowy pakiet? Chciałem dopytać na infolinii ale jakoś nie udało mi się przebic do konsultanta i chyba szybciej tutaj uzyskam informacje. Dzieki za ewentualne podpowiedzi. Pozdrawiam Marcin.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18458
  • 52780
  • 713

Roaming w Wielkiej Brytanii

@Jurgen obecne znalazłem tylko usługi płatne. Warto się przyjrzeć FLEX-owi i na czas pobytu w UK zabrać ze sobą numer FLEX. Rozmowy i SMS-y/MMS-y w UK są nielimitowane za 30 zł oraz możliwość dokupienia pakietu 3 GB za 29 zł.

Screenshot_20230621-100314_Orange Flex.jpg

Później z FLEX-a można zrezygnować po powrocie. tylko należy pamiętać, aby zabrać ze sobą główną kartę FLEX, bo dodatkowa nie działa w roamingu.

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

15 ODPOW. 15

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18458
  • 52780
  • 713

Roaming w Wielkiej Brytanii

@Jurgen obecnie ze względu na UK poza UE, opłaty są naliczane. Na stronie:

https://www.orange.pl/view/roaming

jest informacja, że jeszcze po cenie promocyjnej.

https://www.orange.pl/medias/omni/lp/b2c/dokumenty/roaming/Regulamin-promocji-Korzystne-stawki-w-roa...

 

Ponieważ UK jest obecnie w strefie drugiej, według regulaminu:

https://orange.binaries.pl/bw/20155/0/29986/f3e4af42-ecc0-47a3-8cef-a8ab5e3e5f04.pdf

powinny być naliczane opłaty jak dla strefy drugiej, ale jak wspomniałem wyżej, wygląda, że nadal obowiązuje promocja dla UK.

 

GB będzie trzeba dokupić dodatkowy pakiet lub zakupić lokalną kartę SIM, np: EE.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 74
  • 0

Roaming w Wielkiej Brytanii

Czyli jak rozumiem każde użycie internetu i wykonanie połączenia wiąże się z kosztami na rachunku? A czy są jakieś paczki internetu do UK czy tylko ta opcja że za każdy bajt płacę?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18458
  • 52780
  • 713

Roaming w Wielkiej Brytanii

@Jurgen obecne znalazłem tylko usługi płatne. Warto się przyjrzeć FLEX-owi i na czas pobytu w UK zabrać ze sobą numer FLEX. Rozmowy i SMS-y/MMS-y w UK są nielimitowane za 30 zł oraz możliwość dokupienia pakietu 3 GB za 29 zł.

Screenshot_20230621-100314_Orange Flex.jpg

Później z FLEX-a można zrezygnować po powrocie. tylko należy pamiętać, aby zabrać ze sobą główną kartę FLEX, bo dodatkowa nie działa w roamingu.

 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 74
  • 0

Roaming w Wielkiej Brytanii

Dzięki @ketrasaArtur  no to jest jakieś rozwiazanie,ale w takiej sytuacji chyba raczej będę musiał zainteresować się tą kartą u lokalnego operatora.

 

A to jeszcze dopytać o tego flexa. Od ręki w salonie uda mi się to załatwić i na jaki najkrótszy okres mogę go włączyć? Bo chyba i tak to wyszłoby mi najtaniej.

 

________________
* Scaliłem wpisy – moderator Michał


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2833
  • 7109
  • 184

Roaming w Wielkiej Brytanii

Według strony podlinkowanej wyżej koszt netu w roamingu w UK to niecałe 30 zł. za 1 GB, więc wielkiej tragedii nie ma. Chyba, że masz abo sprzed 2021 r. to wtedy jak w UE.

 

Zrzut ekranu 2023-06-21 111802.png


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 74
  • 0

Roaming w Wielkiej Brytanii

No tak jednak za 60 zł jak dobrze rozumiem mam nielimitowane rozmowy , SMS i 3 giga neta. Patrzyłem na te karty w EE ale to chyba jeszcze drożej wychodzi chociaż więcej neta bym tam mial. Umowę przedluzalem w 2022


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18458
  • 52780
  • 713

Roaming w Wielkiej Brytanii

@Jurgen FLEX-a załatwiasz i obsługujesz sam w aplikacji. Pobierz ze sklepu Google Play. Startery do FLEX-a weź z salonu, przynajmniej dwa, wystarczy jeden, ale drugi będziesz miał na wszelki wypadek. Spraw FLEX-a nie załatwisz w salonie, bo to oferta tylko w aplikacji. FLEX-a możesz aktywować na jeden dzień, potem zrezygnować z planu. Jeśli zrezygnujesz do 14 dni, koszty planu są zwracane.

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2833
  • 7109
  • 184

Roaming w Wielkiej Brytanii

Zawsze możesz sprawdzić, ile zużywasz neta i wtedy włączyć ewentualnie jakiś pakiet.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 74
  • 0

Roaming w Wielkiej Brytanii


@ketrasaArturnapisał(-a)

@Jurgen FLEX-a załatwiasz i obsługujesz sam w aplikacji. Pobierz ze sklepu Google Play. Startery do FLEX-a weź z salonu, przynajmniej dwa, wystarczy jeden, ale drugi będziesz miał na wszelki wypadek. Spraw FLEX-a nie załatwisz w salonie, bo to oferta tylko w aplikacji. FLEX-a możesz aktywować na jeden dzień, potem zrezygnować z planu. Jeśli zrezygnujesz do 14 dni, koszty planu są zwracane.

 


No to chyba pójdę w to rozwiązanie, kartę potrzebuje na trochę dłużej niż tydzień. Dzięki wielkie.