Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

✈ Roaming w Unii i poza Unią Europejską w ofercie z abonamentem ✈


Zespół Nasz Orange
  • 1138
  • 8397
  • 23

✈ Roaming w Unii i poza Unią Europejską w ofercie z abonamentem ✈

17199_2.jpeg

 

Długi weekend majowy przed nami, a to okazja do bliższych i dalszych podróży - często zagranicznych. Jak już mamy ogarniętą miejscówkę, transport i plan na pobyt, przychodzi najczęściej refleksja - a co z telefonem za granicą? Rozmowy, wiadomości, internet – jakie będą koszty i co zrobić, żeby wszystko działało?

Dlatego też zebrałam w jednym miejscu wskazówki dotyczące roamingu w Orange 😊

 

Zasady ogólne:

  1. Sprawdź czy masz aktywny roaming – w aplikacji Mój Orange lub poprzez Mój Orange na www (Pakiety i usługi >> Moje aktywne usługi).
  2. Włącz w telefonie transmisję danych w roamingu (opcja w Ustawieniach).
  3. Sprawdź koszty za granicą na stronie: orange.pl/roaming. W sekcji „Sprawdź, ile zapłacisz” wybierz rodzaj oferty oraz kraj (skąd – dokąd), aby sprawdzić konkretne ceny.

Roaming w Unii Europejskiej (UE)

Z usług Orange na terenie UE korzystasz podobnie, jak w kraju:

  1. Połączenia, SMS-y i MMS-y wychodzące rozliczane są tak, jak w kraju (jeżeli na co dzień korzystasz z nielimitowanych rozmów, to w UE też tak to działa).
  2. Odbieranie połączeń SMS-ów i MMS-ów jest bezpłatne.
  3. Połączenia z internetem rozliczane są z limitu GB do UE przyznawanego w ramach abonamentu (limit w UE pomniejsza pakiet krajowy). Ilość danych do wykorzystania sprawdzisz w aplikacji Mój Orange, poprzez Mój Orange na www lub SMS-em o treści ILE pod numer 8095 (SMS bezpłatny również w roamingu).
  4. Więcej szczegółów pod tym linkiem: https://www.orange.pl/omnibook/roaming-w-ue#

 

Roaming poza Unią Europejską

Tu większość z Was może mieć obawy o wysokie koszty, ale są sposoby, żeby je ograniczyć. Rozwiązaniem jest dostępny od stycznia Bezpieczny Roaming i pakiet GO 10 GB. W mojej ocenie to najlepsza oferta roamingowa wśród krajowych operatorów.

Ale po kolei - najpierw zasady ogólne:

  1. Połączenia, SMS-y i MMS-y wychodzące są płatne wg cennika roamingowego w zależności od strefy lub wg dodatkowego pakietu, jeżeli jest aktywny.
  2. Odbieranie połączeń, SMS-ów i MMS-ów jest płatne zgodnie z cennikiem.
  3. Połączenia z internetem – tu nie ma pakietu w ramach abonamentu – rozliczanie następuje zgodnie z cennikiem roamingowym lub wg dodatkowego pakietu, jeżeli jest aktywny.
  4. Więcej szczegółów pod linkiem: https://www.orange.pl/omnibook/roaming-na-swiecie

Bezpieczny Roaming – to pakietowy sposób rozliczania transmisji danych w 46 popularnych podróżniczo krajach. W ramach pakietu jest 1 GB do wykorzystania na 24h/15 zł. Pakiet odnawia się codziennie pod warunkiem rozpoczęcia transmisji danych w roamingu. Obowiązuje zasada: nie korzystasz – nie płacisz.

 

Jak włączyć?
Bezpieczny Roaming włączysz w aplikacji Mój Orange lub poprzez Mój Orange na www (Pakiety i usługi). Po powrocie nie ma potrzeby wyłączania usługi - działa ona tylko, kiedy zaczniemy korzystać z internetu poza UE, a chroni przy kolejnej podróży. Słowo „chroni” nie jest tutaj przypadkowe - spójrzmy na przykład:
Turcja lub Szwajcaria:
Bezpieczny Roaming: 1 GB za 15 zł /24h
Stawki cennikowe (Strefa 2: Więcej Europy): 1 GB = ok 32 000 zł* (31,76 zł za 1 MB)
* to wyliczenie wartości, bo nieświadomie nie zapłacilibyście tyle - po 240 zł włączyłaby się blokada (limit domyślny) i internet przestałby działać.

 

Pakiet GO 10 GB – to opcja na dłuższy pobyt poza Unią Europejską.

  • wielkość pakietu: 10 GB
  • cena: 79 zł
  • rozmowy, SMS-y, MMS-y po 0,50 zł/min/szt
  • pakiet ważny jest przez 15 dni od aktywacji

Jak włączyć?
Usługę włączysz w aplikacji Mój Orange lub poprzez Mój Orange na www (Pakiety i usługi). Można też wysłać darmowy SMS (również za granicą) o treści GO10GB pod nr 80060.

 

Zarówno w przypadku Bezpiecznego Roamingu jak i Pakietu GO 10 GB przychodzą SMS-y z info o wykorzystaniu 80 i 100% pakietu. Jeden i drugi pakiet można dokupić, jeżeli pierwsza paczka nie wystarczy.

 

Podsumowując:

  • do aktywacji roamingu, pakietów i sprawdzania ilości GB polecam aplikację Mój Orange lub SMS
  • aby przygotować się do podróży z telefonem (koszty, regulaminy, dostępne pakiety) zachęcam wejść na stronę: orange.pl/roaming
  • po przekroczeniu granicy dostaniecie SMS powitalny - są tam przydatne informacje łącznie ze stawkami w danym kraju
  • poza UE polecam Bezpieczny Roaming

 

No i tradycyjnie zachęcam do dyskusji 🙂

 

PS. Gdyby interesowały Was warunki roamingu w ofercie na kartę, to zapraszam 👉 tutaj.

2 ODPOW. 2

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 431
  • 1468
  • 13

✈ Roaming w Unii i poza Unią Europejską w ofercie z abonamentem ✈

Super informacja podana we właściwym czasie i w bardzo przejrzysty sposób!

Ze swojej mogę jedynie zaproponować, aby podany przykład
"(...)
Turcja:
Bezpieczny Roaming: 1 GB za 15 zł /24h
Stawki cennikowe (Strefa 2: Więcej Europy): 1 GB = ok 32 000 zł* (31,76 zł za 1 MB)
* to wyliczenie wartości, bo nieświadomie nie zapłacilibyście tyle - po 240 zł włączyłaby się blokada (limit domyślny) i internet przestałby działać. (...)"

jako wydający się trafiać do każdego odbiorcy (czyt. podany w sposób łopatologiczny) znalazł się także w różnych Social Media i jako jakaś forma komunikatu np via sms/mail do abonentów?.

Proponuję też uzupełnić powyższe info o Szwajcarię - gro osób wydaje się być nieświadome, że nie działa tam "roam-like-at-home" ponieważ przy przekraczaniu granicy nie ma kontroli granicznej (jest częścią strefy Schengen) i można odczuć na swoim portfelu niefrasobliwość i/lub brak wiedzy  😉


Zespół Nasz Orange
  • 1138
  • 8397
  • 23

✈ Roaming w Unii i poza Unią Europejską w ofercie z abonamentem ✈

@Morciak masz rację z tą Szwajcarią (dopisałam w przykładzie). Podobnie jak Turcja, Albania czy np. Czarnogóra - Szwajcaria należy do 2 strefy roamingowej, w której obowiązują wysokie stawki. Warto wyposażyć się wtedy w Bezpieczny Roaming czy Pakiet GO10 GB 🙂

 

Podobnie Bośnia i Hercegowina ("Hercegownia" jak mówi mój bratanek 😂) odwiedzana przy okazji przez wielu fanów Chorwacji (I'm lovin' it 😊) też naraża na koszty ze strefy 2. Na szczęście tu też działają pakiety BR i GO.