Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Roaming i naliczone opłaty mimo braku wyjzdu za granicę !


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

Roaming i naliczone opłaty mimo braku wyjzdu za granicę !

Witam, w sierpniu byłam w bieszczadach, nie przekraczałam granicy, nawet nie byłam blisko granicy, dostałam dziś rachunek za telefon który naliczył mi transmisje danych na ponad 150zł z ukraińskiej sieci. Jak mam się od tego odwołać ? mam złożyć reklamację ? 

8 ODPOW. 8

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Roaming i naliczone opłaty mimo braku wyjzdu za granicę !

@agusiaszynk  Telefon musiał Ci się automatycznie przełączyć na nadajniki sieci w Ukrainie. Na terenach górzystych nie jest to nic nadzwyczajnego. Musisz pamiętać, aby wyłączyć roaming danych lub zablokować wybór operatora z automatycznego na Orange.

 

Oczywiście możesz pisać reklamację, nie wiem jakie szanse są na pozytywne rozpatrzenie. Generalnie to Twoje zaniedbanie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Roaming i naliczone opłaty mimo braku wyjzdu za granicę !

Fale elektromagnetyczne nie widzą słupków granicznych. Jeśli byłaś na terenie przygranicznym, mogło się zdarzyć, że połączyłaś się z ukraińską siecią. Trzeba kontrolować ustawienia w telefonie bo podejrzewam, że miałaś automatyczny wybór operatora.

Metody składania reklamacji są opisane tutaj https://www.orange.pl/esupport_b2c_contact_client.phtml

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 26
  • 46
  • 1

Roaming i naliczone opłaty mimo braku wyjzdu za granicę !

uwaga, ale wyłączenie roamingu danych, nie uchroni Cie przed opłatą, ostatnio byłem w Bolestraszycach koło Przemyśla, i miałem wyłączony roaming danych a i tak pobrało mi paczkę 50kB, i powiększyło rachunek o 1,51 złotego, na szczęście jak dostałem smsa z Ukrainy, od razu wyłączyłem wogóle dane, bo niewiadomo ile tych malutkich paczek by mi pobrało przez cały dzień, szkoda, że ten transfer był o kilka sekund szybszy od smsa 😞

 

o 1,51 kopi kruszył nie będę, ale ciekaw jestem jakim prawem to pobrało przy wyłączonym roaming danych?


Zespół Nasz Orange
  • 1043
  • 8389
  • 53

Roaming i naliczone opłaty mimo braku wyjzdu za granicę !

@pferd do granicy około 6.5 km - jest realne, że telefon mógł się zalogować w Bolestraczycach (z ogrodów ~6km) do roamingu w UA z uwagi na kilka zmiennych generujących tą sytuację. Koniec końców interesujący case. Śmiało, zgłoś to do BOK w celu wyjaśnienia.

Pozdrawiam Szczęśliwa kobieta


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 26
  • 46
  • 1

Roaming i naliczone opłaty mimo braku wyjzdu za granicę !

to że mi telefon zaloguje się do Ukraińskiej sieci to zdawałem sobie sprawę, i tak rzeczywiście zrobił, ale ciekawi mnie dlaczego pobrał te kilka kB przy wyłączonych danych w roamingu, przecież nie powinien, coś wyczytałem, że to sieć LTE coś sprawdza i wysyła małe paczki jak się łączy, dlatego jestem ciekawy


Zespół Nasz Orange
  • 1043
  • 8389
  • 53

Roaming i naliczone opłaty mimo braku wyjzdu za granicę !

@pferd

Pokaż szczegóły
"Śmiało, zgłoś to do BOK w celu wyjaśnienia."

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 47
  • 43
  • 4

Roaming i naliczone opłaty mimo braku wyjzdu za granicę !

Prawdopodobnie musiałeś mieć  włączoną lokalizacje a w niej uzywaj sieci mobilnej do lokalizacj i to pobiera dane... Mapy googla  włączają  tę opcje bardzo nachalnie. Zdarzylo mi sie to pare razy za granicą 


Pracuję w Orange
  • 78
  • 224
  • 12

Roaming i naliczone opłaty mimo braku wyjzdu za granicę !


@pferdnapisał(-a)

to że mi telefon zaloguje się do Ukraińskiej sieci to zdawałem sobie sprawę, i tak rzeczywiście zrobił, ale ciekawi mnie dlaczego pobrał te kilka kB przy wyłączonych danych w roamingu, przecież nie powinien, coś wyczytałem, że to sieć LTE coś sprawdza i wysyła małe paczki jak się łączy, dlatego jestem ciekawy


Możemy mieć w telefonie blokadę transmisji danych w roamingu - a tymczasem w LTE telefon na to „nie patrzy” i przesyła dane w ramach nośnika (bearera). Sesje zaokrąglane są do najbliższego impulsu. Poza UE problem jest spory - telefon przesyła bajty, które są zaokrąglane do 50 KB. Dotyczy abonentów wszystkich sieci, nie tylko Orange, bo zależy od operatora zagranicznego, a nie krajowego. Wył w aparacie LTE roaming powinno pomóc.