Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przedłużanie umowy a ONT. Nie mam w spisie urzadzeń ONT. Będę musiał je oddać?


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2372
  • 9833
  • 84

Przedłużanie umowy a ONT. Nie mam w spisie urzadzeń ONT. Będę musiał je oddać?

@OMT1Umowe możesz znaleźć na koncie Mój Orange. Po zalogowaniu się do konta Mój Orange https://www.orange.pl/twojekonto/zaloguj wchodzisz w zakładkę Umowy i urządzenia pózniej  klikasz w kafelek pokaz umowę i powinny się ukazać załaczniki z dokumentami.  🙂

@OMT1mam pytanie jeśli chodzi o ONT czy w Twojej okolicy Orange dzierżawi światłowód od innego operatora?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53106
  • 617

Przedłużanie umowy a ONT. Nie mam w spisie urzadzeń ONT. Będę musiał je oddać?

@OMT1  ONT to cześć zestawu i jeśli przedłużasz zostaje, jeśli bierzesz nowy zestaw, to po pierwsze musisz wnioskować jeszcze raz o ONT i wcale nie musisz go dostać. Nie dostaniesz tego samego, bo w systemie jest to 0/1 . Zdał/pobrał.

Obciążenie przyjdzie, bo to jednak kasa dla operatora i nie odpuści..dlatego warto przedłużyć, niż liczyć na fart i dobry humor operatora i technika, którzy wcale mogą nie zrozumieć Twoich argumentów za nowym ONT 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22042
  • 179

Przedłużanie umowy a ONT. Nie mam w spisie urzadzeń ONT. Będę musiał je oddać?


@OMT1napisał(-a)

...

nie wiem gdzie jest umowa, a w aplikacji i na stronie nie mogę znaleźć żadnego dokumentu i nie wiem jakie warunki są po skończeniu umowy 😁


No to jesteś w ciemnej... Jak masz zamiar podjąć racjonalną decyzję bez tej informacji? Konsultanci będą się starali przekonać Cię że jak nie przedłużysz na ich nowych wspaniałych warunkach, to świat się skończy. Ale poprzednio coś pisałeś o podsumowaniu umowy na którym jest ONT. W tym samym dokumencie powinny być warunki obowiązujące po zakończeniu umowy. Jeśli nie znajdziesz, to domagaj się kopii umowy zanim podejmiesz jakiekolwiek kroki. Masz do tego pełne prawo i nikt Ci łaski nie robi.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 21
  • 0

Przedłużanie umowy a ONT. Nie mam w spisie urzadzeń ONT. Będę musiał je oddać?

@Pablo5  Tak, ale ONT potrzebuję, ponieważ musiałbym ciągnąć kabel ze światłowodem przez całe mieszkanie. A tak ONT sobie jest w skrzyneczce przy drzwiach wejściowych i wewnątrz ścian kablem leci do modemu.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 21
  • 0

Przedłużanie umowy a ONT. Nie mam w spisie urzadzeń ONT. Będę musiał je oddać?

@j131 Znalazłem umowę. Według niej, od 25 miesiąca będę płacił o 5 zł więcej, czyli dokładnie tyle samo ile nowa umowa (przedłużenie). Dzięki za podpowiedź. W takim razie nie ma sensu pchać się w lojalkę na kolejne 2 lata, bo nie ma z tego korzyści.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2078
  • 7643
  • 30

Przedłużanie umowy a ONT. Nie mam w spisie urzadzeń ONT. Będę musiał je oddać?


@OMT1napisał(-a)

@Pablo5  Tak, ale ONT potrzebuję, ponieważ musiałbym ciągnąć kabel ze światłowodem przez całe mieszkanie. A tak ONT sobie jest w skrzyneczce przy drzwiach wejściowych i wewnątrz ścian kablem leci do modemu.


jest to argument za utrzymaniem obecnego ONT. Nie czytałem co inni w międzyczasie pisali - nawiązując do Twojego pierwotnego zapytania czy jednak nie jest to tak, że ONT pozostaje, bo musi i dlatego nie ma go w zestawieniu urządzeń na przedłużoną umowę?

 

Kilka lat temu byłem świadkiem wizyty montera związanej z cesją usługi i wymianą sprzętu. Był tam ONT, bo pierwotnie musiał towarzyszyć Funboksowi 2, ale pozostał (na moją wyraźną sugestię 😈) i w rozliczeniu protokolarnym nie czepiano się o jego zwrot.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53106
  • 617

Przedłużanie umowy a ONT. Nie mam w spisie urzadzeń ONT. Będę musiał je oddać?

@OMT1  i najważniejsze, pozbyles się dylematu dotyczącego ONT. Teraz nie musisz zwracać i nie musisz kombinować z nowym sprzętem...

Sam wyjaśniłeś sprawę 😁