Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy z zapłatą rachunku rozłożonego na raty.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

Problemy z zapłatą rachunku rozłożonego na raty.

Witam . Znalazłem się tutaj ponieważ mam bardzo duży problem i martwię się że może to poskutkować dużymi konsekwencjami . 

 

Otóż w Czerwcu miałem dość duży rachunek za abonament (to akurat wynik mojej głupoty bo nabrałem usług abonamentowych) . Rachunek wynosił około 1500 zł , napisałem pismo do działu windykacyjnego o rozłożenie płatności na trzy razy i to się udało. 

 

Z tym , że w tym miesiącu straciłem pracę ze względu na redukcję etatów u mnie w firmie. Dodam tylko, ze już poradziłem sobie ze znalezieniem pracy.  Tylko teraz wygląda sprawa następująco, mam ogólnie teraz do zapłaty w tym miesiącu około 900 zł z wyżej wspomnianą ratą. Niestety przez to że straciłem pracę , straciłem również płynność finansową na jeden miesiąc i nie mogę zapłacić całej kwoty.

 

I teraz moje pytanie , czy jest jakakolwiek możliwość, żeby powiedzmy z tych 900 zł które mam do zapłaty zapłacić 200 zł mniej w tym miesiącu a przy termiinie płatności następnej raty po prostu zapłacić te 200 zł więcej ? 

 

Jestem już od bardzo dawna w orange , nigdy nie miałem takiej sytuacji. Dlatego zanim napiszę do działu windykacyjnego chciałbym się zorientować na forum. Nie chciałbym dopuścić sytuacji w której orange zablokowałoby usługi telefoniczne i internetowe . 

 

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za każdą odpowiedź. 

6 ODPOW. 6

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22172
  • 181

Problemy z zapłatą rachunku rozłożonego na raty.

@Mackuu 

Skoro lubisz życie na krawędzi to zawsze możesz wziąć kasę od lichwiarza...


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2082
  • 11723
  • 52

Problemy z zapłatą rachunku rozłożonego na raty.

@Mackuu napiszę krótko... Musisz zapłacić całą kwotę, bez kombinacji, bo ci zamrożą usługi, pożycz gdzieś brakującą kwotę i tyle.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

Problemy z zapłatą rachunku rozłożonego na raty.

Nie lubię życia na krawędzi, po prostu w życiu zdarzają się sytuacje na które nie mamy wpływu. Pożyczanie od lichwiarza to nie jest wyjście z sytuacji . 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18469
  • 52836
  • 714

Problemy z zapłatą rachunku rozłożonego na raty.

@Mackuu takie sytuacje Orange rozważa indywidualnie. Skoro już raz było rozłożenie na raty, drugi raz może nie przejść. Zawsze warto próbować, powołując się na staż bez zaległości. Może znowu Orange pójdzie na rękę. Trudno podpowiedzieć, bo jak wspomniałem, sytuacja taka jest rozważana indywidualnie.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

Problemy z zapłatą rachunku rozłożonego na raty.

Okej w takim wypadku zostaje mi tylko napisanie do działu windykacyjnego i liczenie na to że pójdą mi na rękę .


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13056
  • 53588
  • 622

Problemy z zapłatą rachunku rozłożonego na raty.

@Mackuu  myślę, że jak przedlozysz dokument wypowiedzenia umowy o pracę uda się jeszcze przesunąć termin płatności lub zmniejszyć ratę w ramach decyzji indywidualnej. Pisz jak najszybciej. Wydaje mi się, że załatwisz pozytywnie jak się jasno określisz i zadeklarujesz