Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy z numerem przenoszonym do Love

ROZWIĄZANE

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Zmiany w Orange Free na kartę

Tu akurat 14 dni na odstąpienie konsumenckie nie wiele by dało. Prawo telekomunikacyjne ma pierwszeństwo - przed uruchomieniem usługi każdy klient ma prawo do rezygnacji za darmo. Tu jest ten problem, że doszło do nieodwracalnej zmiany - przeniesienie numeru.

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3212
  • 7458
  • 136

Zmiany w Orange Free na kartę

Odstąpienie od umowy (14dni) anuluje także proces przeniesienia, także o wiele więcej możliwości niż podpisywanie umowy w salonie.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 10
  • 0

Zmiany w Orange Free na kartę


@Ronnapisał(-a)

@Orangekłamie, składałeś reklamację w tej sprawie. Może warto spróbować ... 


Tak, złożyłem w dniu wczorajszym dopiero, niestety.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Zmiany w Orange Free na kartę

Odstąpienie 14dniowe nie anuluje procesu MNP. To jest oddzielny wniosek i musi być złożony gdzieś indziej. Umowę jeśli zamawiasz zdalnie z Orange - wtedy odstąpienie składasz do Orange. Wniosek o przeniesienia jest przesyłany do starego operatora - i do niego trzeba złożyć wniosek o przeniesienie numeru - można przez Orange, ale trwa dłużej - poza tym przeniesienie zanim nie jest zrealizowane - można cofnąć. Nie oznacza to, że wtedy umowa z Orange jest anulowana - zostaje w ogólnym przypadku umowa na numer tymczasowy.

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3212
  • 7458
  • 136

Zmiany w Orange Free na kartę

Do każdej umowy zawieranej przez Internet z Orange dostajesz Oświadczenie o odstąpienie od umowy. Nie wierze w to co piszesz Emotikon: sfrustrowany Wypełniasz wniosek i anulowaniu ulega proces przeniesienia, dlatego, że termin na przeniesienie wyznaczany jest z odpowiednim odstępem czasowym. 

 

Jestem w trakcie takiego procesu, dlatego wiem o czym piszę. W każdej chwili mogę odstąpić od umowy. Jedynie co się może stać to utrata numeru. 

 

@Piotrekk85, jeśli chodzi o sam proces przeniesienia, to zgadza, ale anulowanie jest najbardziej możliwe.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Zmiany w Orange Free na kartę

Przeczytaj papiery które są wysyłane. Pracowałem i w Play i Orange i wiem, że sporo osób tak myśli i potem jest problem z odzyskaniem numeru. Umowa na abonament jest zazwyczaj podpisywana z intencją przeniesienia numeru na numer tymczasowy. Odstąpienie powoduje tylko rezygnację z umowy. Jeśli klient odstąpi, a nie wycofa wniosku o przeniesienie, to numer zostanie przeniesiony. Operator nowy ma ileś dni na przyjęcie numeru. Ale nowy operator po odstąpieniu nie ma na co go podpiąć. Stary operator jeśli numer wróci - też nie ma gdzie go zaczepić bo nie każda karta sim działa po reaktywacji, tu też kwestia sprecyzowania taryfy jaka ma być. Więc potem zaczyna się kołomyja jak odzyskać numer.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Zmiany w Orange Free na kartę

Anulowanie po realizacji przeniesienia jest możliwe tylko reklamacyjnie i tylko za zgodą UKE w określonych przypadkach. Platforma do przenoszenia numerów nie przyjmie Ci inaczej tasku. Można zwrócić numer nowym procesem ale to wymaga zachodu.

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3212
  • 7458
  • 136

Zmiany w Orange Free na kartę

@Piotrekk85, tak masz rację, zgadza się odstąpienie + anulowanie wniosku o przeniesienie. Ale numer i tak można stracić, jeśli dojdzie do przeniesienia. @Piotrekk85 poprawiam się i masz rację, bo nie zrozumiałem Cie do końca. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 10
  • 0

Zmiany w Orange Free na kartę

Witam ponownie. Orange jednak okazało się ... i reklamacji nie uznało. Złożyłem więc reklamację reklamacji u tegoż zakłamanego operatora 😕

Jeszcze mam pytanie do ludzi mających umowy u tych oszustów. W jakim terminie od zakończenia okresu rozliczeniowego złodzieje wysyłają e-fakturę?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Zmiany w Orange Free na kartę

Na maila jest wysyłana zwykle 2 lub 3 dnia nowego cyklu rozliczeniowego.