Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z siecią 5G

ROZWIĄZANE

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 51
  • 0

Problem z siecią 5G

Dzień dobry. Mam problem z siecią 5G. Mieszkam w Łomiankach i wg mapy całe Łomianki są w zasięgu pomarańczowego 5G. Mam abonament Plan 60, który umożliwia mi korzystanie z 5G. Mam telefon, który obsługuje sieć 5G ( Realme 8 5G). Mam włączoną funkcje 5G. Mam spełnione wszystkie warunki i mi nie działa 5G. Robienie resetu ustawień karty SIM oraz telefonu nie pomogło. Wyjmowanie i wkładanie karty SIM też nie pomogło. Wyłączanie i włączanie funkcji 5G też nie pomogło. Proszę pomóżcie. P.S Dzwoniłem na infolinię i to też nie pomogło.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18409
  • 52636
  • 710

Problem z siecią 5G

@Fan5G na stronie:

https://www.orange.pl/view/5g

nie widzę Twojego modelu telefonu, więc to jedna z przyczyn, która powoduje, że 5G w Orange nie będzie działał na tym modelu. Kolejny wymóg, to najlepiej, żeby telefon do obsługi 5G był zakupiony z dystrybucji Orange.

T-Mobile oraz Play mają widocznie inne wymagania i większość telefonów z wbudowanym 5G w tych sieciach działa. Osobiście sprawdzałem 5G we fiolecie na telefonie z dystrybucji Orange i działa bez problemów.

 

Jeszcze poruszyłbym sprawę karty SIM. Zakładam, że masz w miarę nową, obsługującą już LTE. Jeśli nie, to można wymienić ja samodzielnie lub w salonie na najnowszą. Niestety trzeba się liczyć z ewentualnymi kosztami za wymianę w salonie, natomiast samodzielnie taka opcja jest płatna, ale szybsza do zrealizowania. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

29 ODPOW. 29

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3212
  • 7462
  • 136

Problem z siecią 5G

Zrób test sieci przez Mój Orange (diagnostyka) i inny speed test. Podaj wyniki. 

 

5G


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 51
  • 0

Problem z siecią 5G

Tylko że ja nie mam ikony 5G tylko mam LTE lub LTE+


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3212
  • 7462
  • 136

Problem z siecią 5G

Telefon zakupiony na wolnym rynku czy w Orange? 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 51
  • 0

Problem z siecią 5G

Na wolnym rynku RTV EURO AGD


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3212
  • 7462
  • 136

Problem z siecią 5G

Dlatego może nie mieć wsparcia. Kontakt z BOK w celu potwierdzenia. 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 51
  • 0

Problem z siecią 5G

Najśmieszniejsze jest to że w T-Mobile jest taka sama częstotliwość sieci 5G co w Orange. W T-Mobile działała mi bez problemu sieć 5G a w Orange nie.

Czyli?

________________
* Scalenie wpisów – moderator Kinga


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3212
  • 7462
  • 136

Problem z siecią 5G

Czyli może nie być wsparcia. Jesteś w zasięgu 5G w paśmie 2100MHz ?? 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 51
  • 0

Problem z siecią 5G

Tak jestem

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12930
  • 53137
  • 616

Problem z siecią 5G

@Fan5G  mieszkam w Łomiankach, mam ikonę 5G, ale speetesty LTE.  Jutro coś zerknę i posprawdzam