Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z przychodzącymi SMS-ami po przeniesieniu numeru


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 0
  • 0

Problem z przychodzącymi SMS-ami po przeniesieniu numeru

► W temacie doprecyzowano tytuł i uporządkowano etykiety - Moderator Wiktor ◄

 

Witam. Przenosilem do orange numer z mobile viking. 6 stycznia nastapilo przeniesienie. Wszystko ładnie dziala az tu nagle chcialem zrobic przelew i sms z tmobile bank nie doszedl wysylalem sms z innego swojego numeru ktorego mam w tmobile i sms nie dochodza. Wszystkie inne sieci jak pisza jest okej. Mmsy z tmobile dochodza tylko nie sms co moze byc zgrane? zgloszenie do orange zrobione ale narazie cisza

28 ODPOW. 28

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32314
  • 36177
  • 1366

Problem po przeniesieniu numeru

Widocznie są problemy z przekierowaniami po MNP.
Po interwencji działu technicznego powinni naprawić.
Anonim

Nie dotyczy

Problem po przeniesieniu numeru

Dokładnie, tak jak pisze @Piotrekk85  zostaje tylko czekać 🙂


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 0
  • 0

Problem po przeniesieniu numeru

Zadzwonili dzis z oramge i kazali wlozyc karte w inny tel a jak nie to wymienic sim bo sms przechodza przez ich centrum. Myslicie ze to pomoze?

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Problem po przeniesieniu numeru

@peihaaa

 

Sprawdzenie czy karta SIM pozwala na odbieranie esemesów w innym aparacie to podstawa - jest to tzw. test krzyżowy.... A wymiana, w sytuacji gdyby był na karcie jakiś błąd.. powinna rozwiązać problem.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 0
  • 0

Problem po przeniesieniu numeru

karta sim wymieniona problem pozostał ktoś moze nakierowac? w orange znowu otworzyli zgloszenie a ja dostaje szalu mam bank w tmobile i zadnego przelewu nic nie moge zrobic bo kody sms tez nie dochodza


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32314
  • 36177
  • 1366

Problem po przeniesieniu numeru

Zostaje kontakt z działem technicznym infolinii.
Ew. dokonanie zgłoszenia w banku.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 0
  • 0

Problem po przeniesieniu numeru

Bank do tego nic nie ma bo z zadnego numeru z tmobile eski nie dochodza  mmsy ida bez problemu dodzwonic tez sie da poszlo zgloszenie Pani powiedziala ze otworzyla to stare i dopisala conieco niestety nadal zostaje bez mozliwosci zrobienia przelewow np z banku itp


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 0
  • 0

Problem po przeniesieniu numeru

Wczoraj wieczorem telefon z orange z informacja ze to jednak nie ich wina tylko problem lezy po stronie tmobile ktos mi wytlumaczy co ma tmobile do tego? Madry Pan z orange tlumaczyl czy jak wysylam list to jak nie dojdzie to mam pretensje do odbiorcy czy do poczty polskiej i ze tutaj jest tak samo orange jest tylko odbiorca a firma wykonujaca usluge wyslania sms jest tmobile smiech na sali. Przed przeniesieniem numeru nie bylo problemu rano Pani dzwonila i mowila ze ten sms przechodzi przez ich centrum czy cos i mam jechac po nowa karte sim a wieczorem juz inny facet twierdzi ze te sms nie przechodza przez ich centrum. W tmobile sms widnieja jako wyslane tzn mam je na swoim konciew historo polaczen

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Problem po przeniesieniu numeru

@peihaaa, co do problemów z "bankowaniem"  sugeruję choćby czasowe zastąpienie numeru telefonu na który mają przychodzić kody do operacji... tylko że obawiam się że bez wizyty w oddziale banku - o ile jest to bank co ma oddziały - nie zmienisz numeru, ale mogę się mylić - może po zalogowaniu do banku jest możliwość samodzielnej zmiany numeru telefonu na który mają być wysyłane SMSy.

 

Natomiast  co do serwerów przez które przechodzą SMSy - bo tu chyba tkwi problem, to któryś z operatorów powinien wyjaśnić jak to technicznie przebiega - czy to który serwer zarządza przesyłem informacji przesądzone jest przez numerację ... a czym innym jest kwestia przyporządkowania danego numeru do aktualnej "puli" klientów danego operatora... tak sobie dywaguję.