Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pomocy 4G/LTE Stacja


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 22
  • 0

Pomocy 4G/LTE Stacja

Witam 4 tygodnie temu zakupiłem internet mobilny w orange 4G LTE za 69,99zł miesiecznie najdrozszy pakiet + do tego router huawei b525.

Wszystko było dobrze podpisałem umowę itp itd, przyszedł sprzęt.

Wszystko działało poprawnie przez 3 tygodnie potem jak minął okres "w którym mogę odstąpić od umowy" wtedy zaczęło się piekło 🙂 ciekawe czemu, pare dni po tym jak już nie mogłem odstąpic od umowy nagle takie rzeczy się zaczęły dziać.

Mój speedtest z reguły pokazywał 25/15mb's

Jednakże teraz w godzinach 16-22 jest to 5/5 oraz ping zamiast 20-30ms jest w granicach 60-240 i tak skacze ciągle.

Dodam, że najblizszy nadajnik z orange jest 7.5km ode mnie,a z playa 3km.

Dodam też, że korzystam z tego internetu przez kabel więc to nie wina wifi.

Dodam, że pozostało mi 240gb do wykorzystania w tym miesiącu więc to też nie jest wina limitu transferu danych.

Wiem, że problem leży po przeciążonej stacji w mojej okolicy bo otrzymałem taki sms po zgłoszeniu problemu na BOK.

Tylko, że nie ma żadnych planów rozbudowy w mojej okolicy (chyba, nie potrafię tego sprawdzić, więc mogę się takiej odpowiedzi spodziewać)

Oraz mając internet neostrade z której również nie da się korzystać w tych godzinach z tego samego problemu, powiedzieli mi żebym wziął internet mobilny i że będzie dobrze działał. A więc tak zrobiłem, teraz mam i neostrade i internet mobilny i router za który płacę i z tym i z tym są problemy, gdzie przez pierwsze 3 tygodnie ten internet mobilny działał jak talala.

To są chyba jakieś żarty...

MAM JUŻ DOŚĆ TWORZENIA ZGŁOSZEŃ PIERW 3LATA Z NEOSTRADĄ TERAZ 3TYGODNIE PO TYM JAK MAM INTERNET MOBILNY ZACZYNAJĄ SIĘ JAKIEŚ PROBLEMY!!

Niszczycie psychikę ludziom naprawdę.

44 ODPOW. 44

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 156
  • 111
  • 2

Pomocy 4G/LTE Stacja

@Jacoppek na pobliskim nadajniku jakie masz czestotliwości, czy aktualnie ruter agreguje ci pasma czy nie ?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 22
  • 0

Pomocy 4G/LTE Stacja

Hej, jak to sprawdzic?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 22
  • 0

Pomocy 4G/LTE Stacja

Moge podac ci moj adres ja nie znam sie na sprawdzaniu takich rzeczy


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 156
  • 111
  • 2

Pomocy 4G/LTE Stacja

@Jacoppek to wyslij na priv albo jak chcesz tutaj


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 22
  • 0

Pomocy 4G/LTE Stacja

wyslalem na priv


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Pomocy 4G/LTE Stacja

Zakupiłeś najdroższy pakiet ale słaby router....

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 22
  • 0

Pomocy 4G/LTE Stacja

Jaki slaby? najdrozszy z tych ktore mialem do wyboru, place 17.99 za router na 24 raty. + sam doradca mowil, ze to najlepszy router jaki moge wybrac.

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Pomocy 4G/LTE Stacja

Okej, routery mobilne są po prostu drogie, ale nie oznacza, że są dobre. Dobry router to koszt powyżej 1000 zł.

Poza tym warto zainwestować w antenę zewnątrzną, choć jeśli to nadajnika jest ponad 7 km rewelacji nie będzie. Fizyki się nie przeskoczy. Tym bardziej jeśli stacja jest przeciążona.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 36
  • 101
  • 0

Pomocy 4G/LTE Stacja

Ten router nie jest najlepszy - jest (wg. mnie) pospolity - agregacja tylko 2 pasm. Najlepszy router w ofercie Orange to Huawei B618, który agreguje już 4 pasma + dodatkowe techniki jak MIMO 4x4 i QAM256