Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pobieranie pakietu w strefie domowej...


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Pobieranie pakietu w strefie domowej...

Witam, pierwszy miesiąć użytkuje internet LTE z routerem huawei. Zasięg fajny, pierwszego dnia aktywowałem usługe strefa domowa, i dostałem potwierdzenie. Wczoraj wieczorem dostałem sms na router że przekroczyłem 80% wspólnego limitu Gb ? Pytam się dlaczego ? Skoro mam aktywowaną usługę strefa domowa, więc nie powinno mi pobierać pakietu.... Coś zrobiłem nie tak ?

21 ODPOW. 21

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Pobieranie pakietu w strefie domowej...

A sprawdzałeś na mój orange, że współrzędne strefy są poprawne?

A korzystasz tylko w strefie a nie poza nią?

Ew. masz inne numery na wspólnym rachunku z internetem? może one ciągną GB?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Pobieranie pakietu w strefie domowej...

Może ja to źle rozumiem ? Strefa domowa działa tak że mam nieograniczoną liczbe pakietu w domu ? Czy jak to jest ? Bo ja juz nic z tego nie rozumiem, mam tylko router i komuter, nic wiecej 🙂

W aplikacji na telefonie (nie z orange) pokazuje mi że internet wykorzystałem 290,48 GB pozostało 6,15 gb, czyli rozumiem że po tym będę musiał dopłacać do rachunku ? jak to jest ?

 


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Pobieranie pakietu w strefie domowej...

A jak mam sprawdzić tę szerokość i długoś na orange?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 55
  • 27
  • 4

Pobieranie pakietu w strefie domowej...

Temat był dziś poruszany na forum
https://nasz.orange.pl/t5/Internet/Internet-LTE-dla-domu-150gb-i-70gb-poza-stref%C4%85-domow%C4%85-D...
Jeśli chodzi o ustalanie strefy domowej nie można sprawdzić współrzędnych na Mój Orange. Można ją uruchomić a system zrobi to sam na podstawie lokalizacji BTS. Niemniej jednak robienie tego przez Mój Orange często jest nieprecyzyjne i niedokładne. W tym celu zalecam kontakt z BOK, gdzie konsultanci ustalą strefę domową precyzyjnie. Jednak pamiętaj, że pierwsze ustalenie strefy jest darmowe, każde kolejne kosztuje 12zł.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Pobieranie pakietu w strefie domowej...

Tak, ale u mnie na aplikacji pokazuje ze wykorzystałem 290 gb  i zostało te 6 z hakiem, więc to nie jest 150+70 tylko o wiele więcej. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 55
  • 27
  • 4

Pobieranie pakietu w strefie domowej...

Transfer ze strefy domowej nie łączy się z podstawowym. Poczytaj temat z linku powyżej.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Pobieranie pakietu w strefie domowej...

Pamiętaj, że po wykorzystaniu strefy domowej masz 1 Mbits, więc hamulec nie jest nisko.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 55
  • 27
  • 4

Pobieranie pakietu w strefie domowej...

Szczerze powiedziawszy mi nigdy po wykorzystaniu nie spadało poniżej 10Mb/s. Nawet teraz mam 19Mb/s 😛

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Pobieranie pakietu w strefie domowej...

Może masz GB spoza strefy lub inną usługę?