Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Odstąpienie od umowy


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Odstąpienie od umowy

Witam,
w związku z przedłużeniem umowy na abonament otrzymałem kilka dni temu nowy telefon wraz z kartą SIM. Telefon okazał się być jednak wadliwy (wyświetlacz przy dotykaniu co jakiś czas gaśnie i znowu się zapala). Z tego co udało mi się dowiedzieć - aby dokonać wymiany telefonu powinienem odstąpić od umowy i zawrzeć później nową umowę. 
Czy kartę SIM mam również odesłać razem z telefonem? 

Rozumiem, że wybieram tylko opcję "Odstępuję od Umowy o świadczenie usług..", pomijam zaś umowę sprzedaży towaru - nie wpisuję jego numeru IMEI itp.? 

Czy jest może jakaś inna opcja wymiany samego telefonu, mniej problemowa? Nie chciałbym odstępować od umowy, a jedynie dokonać wymiany telefonu na nowy, sprawny.

41 ODPOW. 41

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3214
  • 7467
  • 136

Odstąpienie od umowy

Najlepiej odstąpić od umowy, ale także od umowy sprzedaży telefonu tym bardziej jak jest wadliwy. Oświadczenie

Czyli wpisujesz numer IMEI itd.

 

Wszystkie informacje znajdziesz tutaj.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Odstąpienie od umowy

Czy tak jakby nie podpisywana była tylko umowa o świadczenie usług (tak zresztą wnioskuję czytając tą umowę)? 
Jeśli nie, to czy nie wystarczy po prostu odstąpić od umowy sprzedaży towaru i jakoś w ten sposób dokonać wymiany telefonu na nowy (czy jest to nie możliwe)?

Podbiję pytanie, czy kartę SIM użytą również odsyłam (jeśli tak, to wyjdzie, że zostanę bez mojego numeru telefonu)?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Odstąpienie od umowy

Karty sim nie odsyłaj bo możesz zostać bez numeru.

Poza tym jeśli urządzenie ma wadę może nie zostać przyjęte na odstąpienie. W przypadku wady towaru należało by skorzystać z rękojmi/gwarancji. A ew. uszkodzenie należało stwierdzić przy odbiorze u kuriera. Orange czasem idzie na rękę, ale nie zawsze.

Możesz odstąpić od samej umowy zakupu telefonu ale aneks do umowy pozostaje bez zmian (i nie możesz dokupić telefonu, tylko nie płacisz rat czy opłat za sam telefon).

W trybie reklamacyjnym jest możliwa sama wymiana, ale musiałbyś jakoś wykazać błąd operatora. Poza tym odpowiedź na reklamację jest zwykle do 7 dni (max 30), więc możesz stracić czas na odstąpienie do zakupu telefonu.

Wg mnie jeśli chcesz ten sam model urządzenia, tylko bez wad, lepiej skorzystać z rękojmi. Jeśli chcesz inne urządzenie, to lepiej odstąpić od umowy zakupu i zrezygnować z aneksu (ale tu jakieś małe ryzyko jest). Ponadto przy rezygnacji z aneksu nie ma gwarancji, że drugi raz dostaniesz tą samą ofertę cenową.

W kwestii formalnej też nie ma czegoś takiego jak odstąpienie od aneksu (przedłużenia). Można jedynie z rezygnować przed wejściem w życie. Orange ma bardziej prokliencką postawę i czeka 14 dni przy ofercie z telefonem, ale przepisy do tego nie obligują.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Odstąpienie od umowy

Dzięki bardzo za odpowiedź 🙂

Będąc w salonie, gdy wspominałem o rękojmi to panie tylko kiwały głową i od razu mówiły o odstąpieniu od umowy. Pytanie, czy nie wiedziały o co chodzi, czy raczej wiedziały, że hmm.. Orange może być bardziej stratny na tym?

Ciężko raczej sprawdzić sprawność przy kurierze, jeśli trzeba odpalić telefon, skonfigurować go.. Pół godziny raczej nie będzie on czekał, tym bardziej że nie ma takiego obowiązku. Przesyłka zresztą nie wyglądała na naruszoną, sam telefon z zewnątrz również wygląda ok. 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3214
  • 7467
  • 136

Odstąpienie od umowy

Możesz odstąpić od umowy sprzedaży telefonu, ale jak później zamówisz nowy na raty? Nie ma możliwości zamówienie samego sprzętu. Albo rękojmia jak napisał @Piotrekk85, albo odstąpienie od całości. Emotikon: Szczęśliwy

Kurier nie pozwoli otworzyć towar bez podpisania umowy.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Odstąpienie od umowy

Decyzja co zrobisz należy do Ciebie. Żadne z rozwiązań nie jest szybkie 😞

Każde z rozwiązań ma też minimalne ryzyko. 😞

Poza tym nie myśl pod kątem stratności Orange, ale pod kątem tego co chcesz.

Odstąpienie - musisz sam wysłać, potem czekać do 14 dni na realizację, potem do 7 dni aby odblokowała się możliwość nowego przedłużenia (w praktyce szybciej). Mała szansa też że nie będzie przyjęte z uwagi na wadę.

Rękojmia - tu jest też jest małe ryzyko odmowy wymiany. Ale prawo daje najwięcej szans jeśli jesteś konsumentem (nie było to na firmę). Przez rok od zakupu jest domniemanie że wada istniała w chwili wydania urządzenia. Minusem jest czas - 14 dni.

Wymiana reklamacyjna - tu każda sprawa jest rozpatrywana indywidualnie. Ale trafisz niestety czas na pierwszą opcję...

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Odstąpienie od umowy

Super, więc pewnie zdecydowałbym się na rękojmię. Z tego co wiem, można dokonać tylko tego w autoryzowanych salonach orange (firmowych)? Jest gdzieś dostępna lista wszystkich salonów? 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Odstąpienie od umowy

Mapka jest w linkach na górze strony (z komórki ciężko mi skopiować). Jak wybierzesz salon - w opisie masz rodzaj.

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3214
  • 7467
  • 136

Odstąpienie od umowy

Osobiście zwróciłbym wszystko, ponieważ sprawa zostaje zamknieta, ale każdy musi podjąć indywidualną, świadomą decyzję Emotikon: Szczęśliwy

 

Lista Salonów