Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Oszukiwanie za oplaty w roamingu


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Oszukiwanie za oplaty w roamingu

Czy kogos jeszcze Orange oszukuje za opłaty za internet w roamingu tłumacząc się tzw. Polityka uczciwego korzystania z Roamingu?

18 ODPOW. 18

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2023
  • 5467
  • 184

Oszukiwanie za oplaty w roamingu

Dlaczego twierdzisz, że Orange oszukuje ? Uzasadnij swoją wypowiedź. Ja równie dobrze mogę napisać, że oszukujesz pisząc, że Orange oszukuje 🙂

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 429
  • 1455
  • 13

Oszukiwanie za oplaty w roamingu

Bez przedstawienia dowodów oraz opisu sytuacji post OP jest pomówieniem.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Oszukiwanie za oplaty w roamingu

Podpisując umowę miałam w pakiecie co miesiąc 2 GB na korzystanie z internetu za granicą. Zawsze wszystko było bez probelmu. W tym tygodniu byłam 4 dni za granicą i została mi naliczona opłata za korzystanie z internetu, mimo że miałam pakiet. Poprzednio byłam za granicą na 2 tyg we wrześniu. Wtedy żadnej opłaty mi nie naliczono, dzwoniłam do konsultanta się jeszcze w tej sprawie upewnić. Powiedział mi że mam spokojnie te 2 GB do wykorzystania. Tym razem pakiet w ogóle nie był brany pod uwagę tylko od razu naliczanie za internet. Nie przebywam na codzień za granicą więc nie wiem za co ta opłata. Dzwoniłam do obsługi klienta i niestety nie masz szans na żadne odwołanie co jest dla mnie bardzo dziwne...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2023
  • 5467
  • 184

Oszukiwanie za oplaty w roamingu

Proponuję złożyć reklamację np. pisemnie w salonie, otrzymasz wtedy dokładne wyjaśnienia dotyczące rozliczeń połączeń w roamingu.
Jaką posiadasz ofertę ? Jaki plan taryfowy ? Czy w ostatnich 4 mc ponad połowę tego okresu przebywałaś za granicą ? Czy otrzymałaś sms z informacją:

"W ciągu ostatnich 14 dni nie zmieniłeś sposobu korzystania z usług i nadal przebywasz głównie w roamingu w UE. Od teraz za korzystanie z usług w roamingu w Strefie 1 (UE) na tym numerze zostaną naliczone dodatkowe opłaty: 16 gr/min połączenia wykonanego, 5 gr/SMS wysłany, 4 gr/min połączenia odebranego, 3 gr/MMS/1MB. Będą one naliczane przez minimum 4 miesiące."

W jakim kraju byłaś ? Może złapało nadajnik  z kraju który nie jest w UE, np. Szwajcaria.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Oszukiwanie za oplaty w roamingu

Złóż reklamację jeśli w ciągu 4 miesiące wstecz logowalas się częściej w kraju niż za granicą. To jest do zweryfikowania ile i gdzie byłaś czasu.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Oszukiwanie za oplaty w roamingu

Mam telefon na abonament, plan taryfowy: Plan komórkowy. W ciągu ostatnich 4 m-cy nie przebywałam wiekszosci czasu za granicą. We wrzesniu dostałam smsa z informacją nt polityki uczciwego korzystania z roamingu, ale zadzwoniłam do obsługi klienta i konsultant powiedział mi że nie będą mi naliczone opłaty jak jade na krótki czas (2 tyg). Tak też było. Teraz, po dwóch miesiącach gdy wyjechałam na 4 dni na Słowacje, nie dostałam takiej wiadomości, nawet informacji że przebywam poza granicami kraju (co zawsze otrzymywałam).


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2023
  • 5467
  • 184

Oszukiwanie za oplaty w roamingu

Czyli był sms z ostrzeżeniem, pomimo to został zignorowany przez Ciebe. Niestety należy coraz bardziej ufać to co pisze system niż co mówi konsultant. Nie mniej jednak złóż reklamację pisemną w której powołaj się na tą wypowiedź konsultanta. Zażądaj odsłuchania tejże rozmowy i anulowania opłat.

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Oszukiwanie za oplaty w roamingu

Ok dzięki za pomoc! Pozdrawiam


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 439
  • 1112
  • 13

Oszukiwanie za oplaty w roamingu


@Arti_Kn_Plnapisał(-a)
Czyli był sms z ostrzeżeniem, pomimo to został zignorowany przez Ciebe.(…)

Zaraz: przecież SMS nie został zignorowany: autorka pisze wyraźnie, że po jego otrzymaniu kontaktowała się z konsultantem i została zapewniona, że wszystko jest OK. Rozmowy są nagrywane, można to przecież sprawdzić.

 

To kolejna (zauważmy) sprawa dotycząca tzw. "polityki uczciwego korzystania…". Wydaje mi się, że sama ta polityka nie jest skonstruowana uczciwie - a w każdym razie przejrzyście. Czy Orange nie mogłoby jaśniej sprecyzować warunków "uczciwego korzystania"?