Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Oszukiwanie za oplaty w roamingu


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Oszukiwanie za oplaty w roamingu

Sformułowanie "wszystko jest ok" jest wieloznaczne.

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 439
  • 1112
  • 13

Oszukiwanie za oplaty w roamingu

Oh, come on…

 

Cytuję z posta Autorki wątku:

 

"We wrzesniu dostałam smsa z informacją nt polityki uczciwego korzystania z roamingu, ale zadzwoniłam do obsługi klienta i konsultant powiedział mi że nie będą mi naliczone opłaty jak jade na krótki czas (2 tyg). Tak też było. Teraz, po dwóch miesiącach gdy wyjechałam na 4 dni na Słowacje, nie dostałam takiej wiadomości (…)"

 

Jak dla mnie nie ma tu nic wieloznacznego. Za pierwszym razem był ostrzegawczy SMS, był kontakt z infolinią, konsultant powiedział, że nie będzie opłat i nie było.

 

Za drugim razem NIE BYŁO ostrzegawczego SMS, a mimo to opłatę naliczono.

 

Co tu jeszcze jest niejasne?

 

Po kolejnej podobnej sprawie omawianej na forum można odnieść wrażenie, że nie ma jasnych, jednoznacznych zasad, według których Orange decyduje, czy użytkownik mieści się w "polityce uczciwego korzystania…", czy już nie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Oszukiwanie za oplaty w roamingu

Nie rozumiem sensu wysyłki drugiego smsa. Jeśli ktoś otrzymał smsa, to dopłaty obowiązują do odwołania. Tu masz rację pozostaje reklamacja - choć dla mnie słowa nadal nie są w pełni jednoznaczne.

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 439
  • 1112
  • 13

Oszukiwanie za oplaty w roamingu

Wybacz, ale mam wrażenie, że nie przeczytałeś uważnie wpisów Autorki wątku.

 

Pierwszy pobyt za granicą był we wrześniu i trwał dwa tygodnie. Wtedy był SMS, rozmowa z konsultantem i brak dodatkowych opłat (mimo tego SMS-a).

 

Drugi pobyt za granicą był w tym tygodniu i trwał cztery dni. SMS-a nie było, opłaty były.

 

Chyba nie sugerujesz, że jeden SMS "ostrzegawczy" wysłany we wrześniu "obowiązuje" przez trzy kolejne okresy rozliczeniowe?

 

Poza tym jak dla mnie sytuacja jest naprawdę dziwna: rozumiem, że nalicza się opłaty komuś, kto głównie siedzi za granicą. Ale Autorka była za granicą dwa tygodnie we wrześniu i cztery dni teraz. Jeśli dobrze rozumiem - nie przekroczyła pakietu. I tu - piszę po raz trzeci - ewidentnie brakuje jasnego zdefiniowania "polityki uczciwego korzystania".


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Oszukiwanie za oplaty w roamingu

Sugeruję coś więcej. Raz wysłany sms o FUP obowiązuje do odwołania (nawet więcej niż 3-4 miesiące). Nie ma obowiązku (na dziś) wysyłki smsa przy każdym logowaniu się do sieci zagranicznej.

Dla mnie sytuacja nie jest dziwna: ważny jest czas zalogowania a nie przebywania. Jeśli np. telefon w Polsce leży wyłączony to czas już w roamingu jest większy. Poza tym jeszcze pierwszy sms przyszedł we wrześniu - to brakuje informacji co działu się między majem a sierpniem. itp itd.

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 439
  • 1112
  • 13

Oszukiwanie za oplaty w roamingu

Czyli Autorka pojechała za granicę, tam wyłączyła telefon i trzymała go wyłączony aż do ubiegłego tygodnia? Wybacz, ale to się za przeproszeniem kupy nie trzyma. 🙂

 

A nawet jeśli - to w dalszym ciagu pozostaje w mocy moja podstawowa wątpliwość (brak jasnych regulacji).


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Oszukiwanie za oplaty w roamingu

Wszystko jest uregulowane w cennikach usług w roamingu do pobrania http://orange.pl/roaming

A nie co nam się wydaje...

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Oszukiwanie za oplaty w roamingu

W regulaminie FUP m.in.:

Skąd będę wiedział, że naruszam FUP?

Jeżeli znajdziesz się w grupie użytkowników, która narusza zasady FUP poinformujemy Cię SMS-em o potrzebie zmiany sposobu korzystania z usług w roamingu w UE:

Przez ostatnie 4 miesiące przebywałeś i korzystałeś z usług głównie w roamingu w UE. Zgodnie z Polityka Uczciwego Korzystania jeśli przez kolejne 14 dni będziesz używać telefonu głównie w roamingu w Strefie 1 (UE) naliczymy dodatkowe opłaty: 16 gr/min polaczenia wykonanego, 5 gr/SMS wysłany, 4 gr/min połączenia odebranego, 3 gr/MMS/1MB. Będą one naliczane przez minimum 4 miesiące.

W jaki sposób zostanę poinformowany o rozpoczęciu naliczania dodatkowych opłat?

Jeżeli nie zmienisz sposobu korzystania z usług w roamingu w UE w ciągu 14, otrzymasz SMS-a o treści:

W ciągu ostatnich 14 dni nie zmieniłeś sposobu korzystania z usług i nadal przebywasz głównie w roamingu w UE. Od teraz za korzystanie z usług w roamingu w Strefie 1 (UE) na tym numerze zostaną naliczone dodatkowe opłaty: 16 gr/min połączenia wykonanego, 5 gr/SMS wysłany, 4 gr/min połączenia odebranego, 3 gr/MMS/1MB. Będą one naliczane przez minimum 4 miesiące.

Ta wiadomość oznacza, że przez minimum 4 miesiące będziesz ponosić opłaty dodatkowe za usługi w roamingu w UE.

 

Koleżanko @Alicja111 - był taki sms czy nie był?


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Oszukiwanie za oplaty w roamingu

Reklamacja ???!!!

wolne żarty, zarówno ta zlożona przez aplikację jak i wizyta e salonie nic nie dała.

po zlożeniu raklamacji dostałem zapewnienie że w ciągu kilku dni ktoś z Orange oddzwoni...

cisza..

W związku z tym poszedłem do salonu,tam powiedziano mi że odpowiedź wyslano na mejla...Nic nie otrzymalem ,sprawdzalem przy pracowniku Orange...ktory twierdzil ...że może spam...NIC

ale faktura z Orange jest !

Dalej uważam że Orange pobiera nieuzasadnione opłaty za Roaming..

Na Kubie nie używałem tel. a Orange twierdzi że odbierałem przychodzące !!

Wasza wiarygodność jest zerowa !!!tak jak w/w przykłady..ze ktos oddzwoni..ze wysłano mejla...że miałem przesył danych włączony...że może pocztę  mialem aktywną...

SKANDAL !!!!!!!!