Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange wysłało mi mailem umowę i dane osobowe nieznanej mi osoby i nic sobie z tego nie robi.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 12
  • 0

Orange wysłało mi mailem umowę i dane osobowe nieznanej mi osoby i nic sobie z tego nie robi.

Przecież mogą dostawać faktury papierowe. W tych mailach jest tylko powiadomienie o nowej fakturze no i o opóźnieniach w płatności tych faktur. Jeśli nie ma faktury w załączniku, to pewnie dlatego, że dostają ją napapierze. 

 

Idąc tym tropem - może Orange liczy na to, że kolejny raz się pomylę i zapłacę nie swoję fakturę? Może tym razem już się nie zorientuje? Albo złożę reklamację po czasie i już tej wpłaty nie zobaczę?

 

Można sobie wymyślać różne historie. Jedno pozostaje pewne. Dostałam na maila adres, pesel, nr telefonu, imię nazwisko innej osoby, zgłosiłam to do Orange i nic. Nawet nie udają, że ich to obchodzi. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 12
  • 0

Orange wysłało mi mailem umowę i dane osobowe nieznanej mi osoby i nic sobie z tego nie robi.

To straszne, że Orange jest jak firma windykacyjna. Informuje się ich, że to nie ten adres, a oni dalej wysyłają nie ta, gdzie trzeba, eh.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

Orange wysłało mi mailem umowę i dane osobowe nieznanej mi osoby i nic sobie z tego nie robi.

@Piotrekk85 Powiedz jak to jest? W dobie RODO i kar nakładanych za naruszanie zasad ochrony danych osobowych firmy zachowują się tak jak wyżej opisano? Przecież kary i przepisy są namacalne i konkretne...mają za dużo pieniędzy?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Orange wysłało mi mailem umowę i dane osobowe nieznanej mi osoby i nic sobie z tego nie robi.

W Polsce nie ma tzw danych rejestrowych dla firm. Tu mamy sytuację że są to maile windykacyjne. Spójrzcie na to z drugiej strony. Jest naciągacz. Nie chcę płacić Orange to poda inny mail czy zrobi celowo literówkę. Może to robi nieświadomie. W Polsce są nawet fora i grupy na portalach społecznościowych jak oszukiwać operatorów. Ten klient wyraził zgodę na korespondencję pod adres x@y.z . Wyraził ją zgodnie z RODO. Teraz ktoś inny - osoba trzecia - twierdzi, że to jej mail i nie chce maili. Jest folder spam czy filtry na poczcie. Podobna sytuacja ma z tradycyjną pocztą. Też smsy jak ktoś dostaje numer z odzysku.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

Orange wysłało mi mailem umowę i dane osobowe nieznanej mi osoby i nic sobie z tego nie robi.

@Piotrekk85 Sytuację są różne i my znamy tylko z relacji na forum. Zakładamy jednak scenariusz pomyłki i zbiegu okoliczności podobnych adresów mailowych. Co by nie mówić to są dane osobowe i skoro ktoś zgłasza problem w tym zakresie, to chyba w interesie dobrych praktyk firmy winno leżeć wyjaśnienie sprawy. Tylko ten aspekt mnie zaskoczył. Bez wnikania w szczegóły sprawy


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Orange wysłało mi mailem umowę i dane osobowe nieznanej mi osoby i nic sobie z tego nie robi.

Ale jeśli Orange dzwoni do klienta i on nie chce zmiany? Albo pod numerem jest osoba nieupoważniona do zmiany?

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 12
  • 0

Orange wysłało mi mailem umowę i dane osobowe nieznanej mi osoby i nic sobie z tego nie robi.

Ale chwileczkę, to co ja dostaje to nie są tylko "maile windykacyjne". Dostałam 2 maile z załącznikami, "Potwierdzenie przyjęcia Twojego zamówienia", mnóstwo szczegółów umowy.... O, jest nawet mail z jakimś hasłem do telefonii hd? (nawet nie wiem co to)... 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Orange wysłało mi mailem umowę i dane osobowe nieznanej mi osoby i nic sobie z tego nie robi.

Okej ale jeśli ja teoretycznie znalbym Twój email to nie mogę go podać? Wskażcie mi jakiś przepis prawny by do zamówienia trzeba podać własny email. Nie ma 🤷‍♂️

Orange ma na to procedurę by skontaktować się z właścicielem. Tylko często użytkownikiem numeru nie jest osoba decyzyjna. Poza tym wiele osób w necie publikuje numery ewidencyjne. Wtedy każdy kto zna taki numer może zmienić np do efaktury przez smsa na nr 512911911. Funkcjonuje to już koło 5 lat i dużych afer nie było.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 12
  • 0

Orange wysłało mi mailem umowę i dane osobowe nieznanej mi osoby i nic sobie z tego nie robi.

To proszę wysłać na maila link weryfikacyjny, albo jakiś kod weryfikacyjny. Jeśli się nie kliknie na link w jakimś czasie, albo nie potrafi podać kodu z maila - osoba, która podała danego maila nie ma do niego dostępu! Przecież takie praktyki istnieją już od lat. Poważne instytucje zawsze tak weryfikują czy mail jest zgodny. Tak jak robi się z SMS kodami w banku czy gdziekolwiek. 

 

p.s. nie dzwoniłam jeszcze do tych ludzi, nie zdażyłam. Trochę się nie mogę zebrać, bo na pewno czeka mnie kolejna rozmowa o tym, czy to może nie jakaś daleka rodzina 😂 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

Orange wysłało mi mailem umowę i dane osobowe nieznanej mi osoby i nic sobie z tego nie robi.

@Piotrekk85 Właśnie dlatego nie zakładam scenariusza. Bo jeśli tak właśnie nie jest? Należy wyjaśnić i tyle, ale ani Ty, ani ja nie jesteśmy władni. Możemy tylko sugerować to jak powinno być i na co zwracać uwagę. Nie rozwiążemy problemu.

P.S.Sam widzisz wolę rozwiązania problemu ze strony postodawczyni...ktoś powinien chociaż Jej spróbować pomóc...