Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z wykonywaniem połączeń z konkretnego miejsca a dokładnie z domu


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

Problem z wykonywaniem połączeń z konkretnego miejsca a dokładnie z domu

Dzień Dobry,

Mieszkam z bratem w budynku mieszkalnym o zabudowie bliźniaczej - on ze swoją rodziną w jednej połówce, ja ze swoją w drugiej. Kilka dni temu u brata a u mnie dziś pojawił się problem z wykonywaniem połączeń i prowadzeniem rozmowy podczas połączeń przychodzących, co zastanawiające problem ten występuje tylko w naszych domach. Przykład: będąc poza domem nie mogę dodzwonić się do żony, brata czy bratowej przebywających domu, podczas gdy nie mam problemu z wykonywaniem innych połączeń. I odwrotnie - oni nie mogą z domu zadzwonić do mnie. Przebywając w domu dochodzi też do sytuacji, gdzie ktoś się do nas dodzwoni ale nas nie słyszy, my natomiast tą osobę słyszymy bez problemu. Innym razem udaje się nawiązać połączenie ale jego jakość jest kiepska, rozmówca twierdzi, że przerywane jest to, co do niego mówimy. Do tej pory działały nam wiadomości sms chociaż moja żona dziś zrobiła test wysyłając sms-a do mnie i koleżanki i te nie dotarły. Ja wysłałem do niej bez problemu. To wszystko wydaje się dziwne i pokręcone ale nie potrafię tego prościej opisać. Podsumowując - te wszystkie problemy dzieją się tylko gdy przebywamy w domu i dzwonimy do osób poza domem bądź próbujemy połączyć się z innymi domownikami, którzy w tym czasie w tym domu są. Mieszkamy w tym miejscu już jakiś czas i nigdy wcześniej tego nie zaobserwowaliśmy. Problem pojawił się teraz. Możliwe jest, by coś/ktoś zakłócało/zakłócał nam sygnał? Nic innego do głowy mi w tym momencie nie przychodzi.

10 ODPOW. 10

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Problem z wykonywaniem połączeń z konkretnego miejsca a dokładnie z domu

@mariush84 pobierz i zainstaluj aplikację NetMonster. To taki tester do analizy sygnału mobilnego. Zrób porównanie na kilku telefonach w środku i na zewnątrz domu. Zerkniemy


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Problem z wykonywaniem połączeń z konkretnego miejsca a dokładnie z domu

Czy problem dotyczy tylko pomiędzy numerami? czy też na zupełnie inne numery jest problem?

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

Problem z wykonywaniem połączeń z konkretnego miejsca a dokładnie z domu

@agat13 

Spróbuję zainstalować tą aplikację i zobaczę. Mam nadzieję, że dam radę ogarnąć, jak ona działa.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Problem z wykonywaniem połączeń z konkretnego miejsca a dokładnie z domu

@mariush84Na techników od usług mobilnych nie masz co liczyć, bo takowych nie ma...dostępnych dla klientów w ramach obsługi reklamacji. Spróbuj analizę na tym programie i daj znać


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2018
  • 5436
  • 183

Problem z wykonywaniem połączeń z konkretnego miejsca a dokładnie z domu

Skontaktuj się z BOK - podaj lokalizację, sprawdzą czy nie szwankuje jakiś nadajnik.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

Problem z wykonywaniem połączeń z konkretnego miejsca a dokładnie z domu

@mariush84 raczej podejżewam problemy z nadajnikiem. Czy duża odległość jest od domu do nadajnika? Może w Twojej lokalizacji został uruchomiony nowy nadajnik z podobną odległością, a Twój dom idealnie popada na skraju zasięgu dwóch nadajników.

Powodów może być wiele.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Problem z wykonywaniem połączeń z konkretnego miejsca a dokładnie z domu

@ketrasaArtur to też wyjdzie na pomiarze w aplikacji...kluczem jest to, że sąsiedzi nie mają żadnych problemów ( o ile dobrze przeczytałem) - może któryś założył repeater GSM i zakłóca...?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

Problem z wykonywaniem połączeń z konkretnego miejsca a dokładnie z domu

@agat13 też tak może być. Repetery to jedne z najgorszych zakłucaczy sygnału. Użytkowanie jest karalne 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

Problem z wykonywaniem połączeń z konkretnego miejsca a dokładnie z domu

@agat13 

Zainstalowałem tą aplikację - wyświetla wiele danych (CI, eNb, CID, TAC, PCI, EARFCN, RSSI, RSRP, RSRQ, SNR, CQI, TA), ale jestem laikiem w tej dziedzinie. Napisz proszę na które mam zwracać uwagę i co może świadczyć o nieprawidłowościach?

Niezależnie od tego, z BOK będę kontaktował się po weekendzie w tej sprawie.