Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange wypowiedział mi umowę


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

Orange wypowiedział mi umowę

Jak w tytule - Orange wypowiedział mi umowę.
Powód: "wyłączenie z użytku przestarzałych i awaryjnych łącz".
Wypowiedziane usługi to: telefon stacjonarny, telefon VoIP i Neostrada VDSL.
Jedyna awaria na 16 lat korzystania z internetu miała miejsce wtedy jak koparka przy pracach ziemnych na ulicy zerwała kabel telefoniczny...

 

Czy to teraz taki nowy standard pozbywania się klientów ?

11 ODPOW. 11

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Orange wypowiedział mi umowę

@scanya  było na ten temat info, że Orange nie będzie już wspierał łącz miedzianych, wyłączał z użytku łącza stare i bardzo awaryjne, nie będzie podłączał nowych abonentów pod linie miedziane, ale żeby w ten sposób...to bardzo nieładnie (tym bardziej że piszesz o łączu jako mało awaryjne).

PS.

Piszą co dalej (coś w zamian), czy tylko wypowiadają i koniec? 

Może masz możliwość przejścia na światełko?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Orange wypowiedział mi umowę

Wypowiedzenia dostają ci, którzy mają usługi na miedzi i mają możliwość podłączenia usług po światłowodzie.
Masz możliwość podłączenia FTTH ?

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12787
  • 52616
  • 601

Orange wypowiedział mi umowę

@scanya słyszałem wiele o likwidacji miedzi, o braku inwestycji i usługach alternatywnych. Trochę szkoda, że likwidują ADSL razem z w sumie dobrze działającym VDSL... 

Cóż, gdzie drwa rąbią.. Przecież nie zlikwidują połowy obiektu z mieszanymi technologiami.. Cierpią ci z VDSL-ami, bo jest to jakaś alternatywa dla nieobecnego jeszcze FTTH blisko centrali. Większy upload, mniejsza podatność na zakłócenia i lepsza jakość usługi... 

Likwidacja. Ciekawi mnie czy dają alternatywę czy Voo prostu wymawiają? 

Z tego ci słyszałem to miało być coś w zamian... Ale na bezrybiu to i alternatywy nie ma.. W jedna stronę przy rezygnacji klient płaci karę... A w drugą też powinien operator ?? Toż to zerwanie umowy.... 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 64
  • 64
  • 0

Orange wypowiedział mi umowę

Nieprawdą jest że Orange nie inwestuje w miedź. u mnie w bloku w tym roku podłączyli dwie osoby pod miedź na 80 Mb pod VDSL. Niby na osiedlu jest położona sieć światłowodowa i ponoć wciągnięta pod niektóre bloki ale jak się pytamy kiedy uruchomią to odpowiedź jest jedna - nie wiadomo. A jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi.

 

Anonim

Nie dotyczy

Orange wypowiedział mi umowę

Tak to wygląda. Orange wysyła informację, że z takim i takim dniem zakończy się umowa. Mają do tego prawo. 

 

Tak na szybko poszukałam jak to wygląda w umowie. Znalazłam taki zapis:

 

,,5. Możemy rozwiązać Umowę:

1) z miesięcznym okresem wypowiedzenia, ze skutkiem na koniec

okresu rozliczeniowego – jeśli zaprzestaniemy świadczenia Usługi,

2) ze skutkiem natychmiastowym – jeśli ze względu na zaistniałe

warunki techniczne nie będziemy mieli możliwości jej świadczenia,

3) ze skutkiem natychmiastowym, po wcześniejszym wysłaniu do

Państwa wezwania do zaniechania naruszeń – jeśli stwierdzimy

niewłaściwe wykonywanie przez Państwa postanowień umownych

dotyczących którejkolwiek umowy rozliczanej na danym Koncie

abonenckim, w szczególności opóźnienie w płatnościach.

6. W przypadku rozwiązania Umowy z powodu zaprzestania świadczenia

Usługi lub braku możliwości jej świadczenia, mają Państwo prawo

żądać od nas odszkodowania na takich samych zasadach jak dla

odpowiedzialności z tytułu przerwy w świadczeniu Usługi określonych

w Regulamin". 

 

@witek1358Orange nie inwestuje w miedź w tym zakresie, że jak ktoś nie ma przyłącza to nie bawią się w kładzenie nowych kabli. Tam gdzie jest infrastruktura jak najbardziej podłączają abonentów. 

 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Orange wypowiedział mi umowę

@Arti_Kn_Pl  problem w tym ze nie wszyscy chca zmigrowac do światła 😉  bo za drogo wychodzi. Ale jest szansa 

Anonim

Nie dotyczy

Orange wypowiedział mi umowę

@Arti_Kn_Pl ja to się im w sumie tak do końca nie dziwię. Utrzymywanie na tym samym obszarze 2 technologii to koszta. Tym bardziej, że wiadomo miedź wiadomo nie dość, że słabsza to z racji wieku bardziej awaryjna. 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

Orange wypowiedział mi umowę

Droga młodzieży pamiętajcie proszę, że jak wam prąd wyłączą to telefonu na nowiuśkim światełku nie będzie, ale z miedzi jak najbardziej będzie można dzwonić. Także wszystko ma swoje plusy dodatnie i plusy ujemne 😉


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Orange wypowiedział mi umowę


@spironapisał(-a)

Droga młodzieży pamiętajcie proszę, że jak wam prąd wyłączą to telefonu na nowiuśkim światełku nie będzie, ale z miedzi jak najbardziej będzie można dzwonić. Także wszystko ma swoje plusy dodatnie i plusy ujemne 😉


O ile bedziesz mial akumulatory naladowane w aparacie. Teraz aparaty i tak potrzebuja pradu 😉