Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange włącza pakiety tv bez mojej zgody

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 28
  • 0

Orange włącza pakiety tv bez mojej zgody

Witam chciałem opisać taką sytuację może ktoś też się z tym spotkał.Mianowicie orange włącza mi pakiety telewizyjne bez mojej zgody.Rok temu włączyli mi pakiet HBO i musiałem zapłacić na jednej fakturze za okres który rzekomo korzystałem z tego pakietu chociaż nawet nie wiedziałem że jest on włączony ironia.Dzisiaj odkryłem że mam włączone wszystkie dodatkowe pakiety jakie się da mieć w usłudzie orange tv oczywiście również się na to nie zgadzałem.Chcę zapytać jeśli ktoś się z tym spotkał co robił w takiej sytuacji lub jeśli ktoś się zna na prawie konsumenta czy można na nich nałożyć jakąś karę?Będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi.

 

________________
* Przeniosłem z działu O społeczności – moderator Michał

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1275
  • 3055
  • 31

Orange włącza pakiety tv bez mojej zgody


@Adrian444napisał(-a)

Tak przedłużałem umowę coś było mówione o dodatkowych kanałach ale konsultant nie mówił że to będą dodatkowe płatne pakiety kanałów.Dzisiaj patrzę na Mój Orange i wszystkie pakiety jakie się da mieć w Orange tv miałem odpalone.Dzwonię na infolinię mówię babce że mam odpalone jakieś dodatkowe pakiety a ona na to że koszt tego zwiększy następną fakturę do ponad 200 zł.Chyba się domyślacie co poczułem.


przede wszystkim sprawdź umowę (podsumowanie warunków umowy) czy masz na niej wrzucone dodatkowe pakiety tv (obstawiam że nie) oprócz tego co świadomie zamówiłeś. no chyba że umowy nie czytałeś i nie wiesz co w niej jest  🙂
ja nigdy nie sprawdzam na mój orange kwot za fv która dopiero zostanie mi wystawiona za jakiś czas z prostego powodu, często na mój orange informacje są bzdurne. kolejna rzecz na infolinii tez można trafić na człowieka który sam nie wie o co chodzi haha

tak na szybko jak liczę to nawet jak by Ci włączyli wszystkie pakiety to max dochodzi 180zł a nie ponad 200zl 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

19 ODPOW. 19

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12983
  • 53305
  • 619

Orange włącza pakiety tv bez mojej zgody

@Adrian444Konsultant na infolinii powinien jasno określić jaki masz pakiet TV i co w nim przysługuje. Na stronach Orange też są ujęte pakiety TV z listą kanałów dostępnych dla poszczególnych opcji.

Orange jako redystrybutor treści i kanałów ma prawo zmienić coś w ofercie w zależności od umów i dostarczania programów przez producenta/dystrybutora nadrzędnego. tego nie przeskoczysz. jednak losowe wyłączanie czegokolwiek w ramach widzimisię operatora jest niemożliwe.

Są oczywiście kanały gwarantowane (i te nie mogą ulec zmianie-każda zmiana powoduje informacje o możliwości rezygnacji z usługi) i kanały niegwarantowane, czyli nieobowiązkowe...

Są oferty tzw "Promocyjne", gdzie są włączane na okres próbny niektóre pakiety, ale to co zachodzi u Ciebie musisz wyjaśnić z konsultantem...

Operator powinien informować o każdym takim włączeniu promocyjnym, jego czasie trwania i sposobie rezygnacji.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 28
  • 0

Orange włącza pakiety tv bez mojej zgody

Dzięki za informację.Wiem o tych kanałach że mogą się one zmieniać oprócz gwarantowanych.Ale oni bez mojej zgody mi włączali pakiety.Nie wiem czy się śmiać czy płakać.Jakie tam są u nich zasady ustalone bo to jest skandaliczne co robili.Na szczęście się chyba opamiętali bo reklamację przyjęli ale ile mnie to nerwów kosztowało.Nie zamykam wątku może jest więcej osób w takiej sytuacji.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Orange włącza pakiety tv bez mojej zgody

@Adrian444 

Ktoś to włączenie pakietów dodatkowych musiał autoryzować. Można je włączyć na wiele sposobów: przez portal MO, przez apkę MO, przez menu w dekoderze, przez kontakt z BOK telefoniczny, przez kontakt z BOK na czacie... Może masz gdzieś nieszczelność w systemie i któraś z tych opcji "przecieka"? Tak czy owak, jeśli czegoś nie zamawiałeś a każą Ci za to płacić, to normalną procedurą jest zgłoszenie reklamacji. Gdybyś to zrobił, wskazano by Ci kiedy i jak zamówiłeś produkt i sprawa byłaby jasna.

Tutaj, na tym forum, nikt nie ma wglądu w Twoje dane i sensacje takie jak opisujesz są traktowane sceptycznie. Musisz to wyjaśnić z Operatorem - taka jest uniwersalna rada.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1275
  • 3055
  • 31

Orange włącza pakiety tv bez mojej zgody

przedłużałeś w ostatnich dniach umowę?
wszystkie pakiety oprócz Canal+ klient dostaje na próbę 30 dni podczas podpisania/przedłużania umowy.
po tym okresie pozostaje pakiet który wybrał.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 28
  • 0

Orange włącza pakiety tv bez mojej zgody

Tak przedłużałem umowę coś było mówione o dodatkowych kanałach ale konsultant nie mówił że to będą dodatkowe płatne pakiety kanałów.Dzisiaj patrzę na Mój Orange i wszystkie pakiety jakie się da mieć w Orange tv miałem odpalone.Dzwonię na infolinię mówię babce że mam odpalone jakieś dodatkowe pakiety a ona na to że koszt tego zwiększy następną fakturę do ponad 200 zł.Chyba się domyślacie co poczułem.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 28
  • 0

Orange włącza pakiety tv bez mojej zgody

Tak się składa że zgłosiłem reklamację także może przeczytaj co jest nad twoim komentarzem j131.A jeśli chodzi o wyjaśnienie to takiego nie dostałem wszędzie tylko to inny doradca był przy tym ja nic nie wiem.Chciałem kontakt do osoby która mi odpowie nie dostałem.Jedynie kopię rozmowy dostanę na email.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2023
  • 5472
  • 184

Orange włącza pakiety tv bez mojej zgody

No to ewidentnie konsultant przedłużający umowę z premedytacją je włączył.
Te pakiety powinny być 1 miesiąc za 0 zł, co nie oznacza że konsultant mógł je włączyć bez Twojej wiedzy.
Jeśli złożyłeś reklamację na pewno będzie pozytywna po odsłuchaniu rozmowy.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Orange włącza pakiety tv bez mojej zgody


@Adrian444napisał(-a)

...

bez mojej zgody.Rok temu włączyli mi pakiet HBO i musiałem zapłacić na jednej fakturze za okres który rzekomo korzystałem z tego pakietu chociaż nawet nie wiedziałem że jest on włączony

...


No nie wiem, dla mnie to brzmi jakbyś zapłacił i nie złożył reklamacji. Ale OK, Ty wiesz lepiej co zrobiłeś a czego nie zrobiłeś. Skoro tym razem złożyłeś reklamację, to się pewnie kiedyś w końcu dowiesz co poszło nie tak.

 


@Adrian444napisał(-a)

Tak się składa że zgłosiłem reklamację także może przeczytaj co jest nad twoim komentarzem j131.

...


Zawsze czytam to na co odpowiadam. Jeśli coś Cię uraziło, to przepraszam, więcej się nie odezwę.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2390
  • 9898
  • 85

Orange włącza pakiety tv bez mojej zgody

Cześć @Adrian444 

w tym linku masz informacje o dodatkowych pakietach tv https://www.orange.pl/pakiety/internet-z-tv

Jeśli przedłużałeś umowę to może dodatkowe pakiety TV zostały włączone na okres próbny 30 dni  abyś mógł zapoznać się z całą ofertą Orange TV i pózniej możesz zdecydować  czy chcesz zostawić te dodatkowe pakiety TV czy nie chcesz  i zostać przy  pakiecie takim co podpisywałeś umowę. Promocja na darmowy 30 dniowy pakiet jest jednorazowa dla abonamenta  możesz korzystać z kilku promocji jednocześnie. Dodatkowe pakiety możesz wyłączyć na swoim koncie Mój Orange. Jesli mówisz że masz opłatę  naliczoną za te pakiety to może już kiedyś miałeś je włączone i wykorzystałeś promocje na darmowe 30 dniowy pakiet. Zgłoś reklamacje i powinno wszystko wrócić do normy

Pozdrawiam 🙂