Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange nie chce rozwiązać umowy.

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 70
  • 13
  • 2

Orange nie chce rozwiązać umowy.

Jeśli chodzi o reklamację to nie ma żadnych wątpliwości jak się ją składa i co dalej.

Regulamin świadczenia usług:

 

3. Wszystkie reklamacje dotyczące usług świadczonych na podstawie umowy można zgłaszać telefonicznie, pisemnie (osobiście, pocztą, faksem lub e-mailem) lub ustnie do protokołu, w każdej jednostce organizacyjnej Operatora oraz w każdym salonie Orange i salonie partnera Orange (punkty sprzedaży i obsługi). Obowiązek niezwłocznego przekazania zgłoszenia do Orange Biura Obsługi Klienta ciąży na przyjmującym zgłoszenie.

 

Co do sposobu rozwiązania umowy radzę jednak dokładnie przeczytać treść umowy.

To tam muszą być zapisane warunki rzowiązania umowy.

 

 

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 93
  • 25
  • 2

Orange nie chce rozwiązać umowy.

Na poprzedniej stronie piszesz, że:

Osoby pracujące w salonie nie są  według mnie upoważnione do odbioru korespondencji w imieniu spółki 

a teraz cytujesz z regulaminu, że jednak w salonach można składać pisma, choćby z reklamacją. Faktem jest, że muszą przymować wszystkie, które wiążą się z obsługą umowy klienta. I to nie tylko na swoich formularzach, ale dowolne pisma klientów.

 

Możliwość reklamacji, czy wypowiedzenia umowy wynika bezpośrednio z przepisów prawa cywilnego i telekomunikacyjnego więc Orange nie może sobie nic utrudniać.

 

 

 

 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange nie chce rozwiązać umowy.Osoby pracujące w salonie nie są według mnie upoważnione do odbior

A pracownik salonu jakoś uzasadnił brak przyjęcia pisma?

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 93
  • 25
  • 2

Orange nie chce rozwiązać umowy.

Po kontaktach w pracownikami salonów Orange w Kielcach w końcu z trudem udało mi w sumie złożyć 2 pisma. Pracownicy oczywiście są nieuprzejmi i odmawiają przyjęcia wymyślająć tak durne powody, że jest to, aż żenujące. Przyciśnieci powołują się na jakieś swoje wewnętrzne procedury i regulaminy. Zdarzało mi się składać pisma u innych operatorów i tylko Orange i Vectra robiły takie chece.

 

 

 

 

 

 

 

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 70
  • 13
  • 2

Orange nie chce rozwiązać umowy.

A skąd wynika wasza pewność, że każdy praconik salonu Orange jest upoważniony przez zarząd spółki do odbioru korespondencji kierowanej do Orange Polska SA ?

 

Pewne jest tylko to, że niektórzy pracownicy salonów mają upoważnienia do zawierania umów w imieniu Orange Polska SA.

 

Zwróciłem uwagę na dokładną regulację sposobu składania reklamacji a brak zapisów w regulaminie dotyczacych sposobu rozwiązania umowy. Zresztą szczegłólowy tryb rozwiązywania umowy musi być zawarty w umowie zgodnie z Prawem telekomunikacynym.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 93
  • 25
  • 2

Orange nie chce rozwiązać umowy.

 

A skąd wynika wasza pewność, że każdy praconik salonu Orange jest upoważniony przez zarząd spółki do odbioru korespondencji kierowanej do Orange Polska SA ?

 

Nie każdy, tylko ten z salonu wskazanego przez Orange (patrz wykaz na ich stronie), zajmujący sie obsługą klientów, z tego co zauważyłam mają tam swoje identyfikatory oraz dostęp do kont abonenckich więc raczej trudno pomylić przedstawiciela Orange np. ze sprzątaczką lub inna osoba postronną. Jeśli ktoś nie czuje się tam upoważniony to powinien przywołać osobę, która może to uczynić.

 

Poza tym nie ślę im kartek światęcznych tylko składam pismo będące w świetle prawa oświadczeniem woli, które osoba repezentująca operatora musi przyjąć.

 

 

 

Zwróciłem uwagę na dokładną regulację sposobu składania reklamacji a brak zapisów w regulaminie dotyczących sposobu rozwiązania umowy. 

 

Już pisałam, mozliwość i tryb jest uwzgledniony w kodeksie cywilnym i nie muszę czytać żadnych regulaminów Orange, żeby wypowiedzić umowę cywilno prawną, bo wiem co zawrzeć w takim wypowiedzeniu i jak je złożyć prawidłowo. Robiłam to skutecznie wiele razy w życiu, u najprzeróżniejszych dostawców więc dalsze sugestie mojego ewentualnego "niedorobienia" znajduję jako żenujące...

 

 

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 70
  • 13
  • 2

Orange nie chce rozwiązać umowy.

Zgodnie z KRS adresem spółki Orange Polska SA jest Warszawa Al.Jerozolimskie 160 i

tam można złożyć zgodnie z prawem i też osobiście swoje oświadczenie woli o rozwiązaniu umowy. Jeśli to za daleko to w/w adres jest również oficjalnym adresem korespondencyjnym spółki, na który można zgodnie z prawem wysłacć wypowiedzenie umowy, chyba że zawarta umowa stanowi inaczej (wskazuje inny adres np. Skierniewice).

 

Czy tak trudno zrozumieć, że Salon Orange wcale nie musi być biurem podawczym firmy Orange Polska SA ? 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 93
  • 25
  • 2

Orange nie chce rozwiązać umowy.

 

Zgodnie z KRS adresem spółki Orange Polska SA jest Warszawa Al.Jerozolimskie 160

Co nie zmienia faktu, że Orange wskazuje zupełnie inny adres korespondencyjny i umożliwia obsługę umów w sieci salonów firmowych. 

 

 

 

Czy tak trudno zrozumieć, że Salon Orange wcale nie musi być biurem podawczym firmy Orange Polska SA ? 

Ile razy jeszcze będziecie zaprzeczać prawdzie?

 

 

Rzecznik Praw Konsumenta, do którego zwróciłam sie o poradę po analizie sprawy jednoznacznie potwierdził, że salon firmowy Orange jest miejscem na składanie tego typu oświaczeń. Jego opinia jest dla mnie wiarygodna. Było to już wałkowane tylko wystarczy zajrzeć do linka z pierwszego postu. Poza tym przyjmują pisma tylko na wypowiedzenia mają alergię.

 

Właśnie takie bezczelne, uporczywe wmawianie nieprawdy jest praktyką konsultantów Orange, z którymi sie zetknęłam.  Jest na to rada, poprosić Rzecznika o wystąpienie w naszym imieniu, nic nie kosztuje, a ulga spora.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange nie chce rozwiązać umowy.

@gość14607364367 ma rację, salon ma obowiązek przyjąć pismo (nie oznacza jego zrealizowanie/spełnienie oczekiwań/żądań).

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 70
  • 13
  • 2

Orange nie chce rozwiązać umowy.

To chyba zrozumiałe, że zarząd spółki Orange Polska SA nie obsłuży sam 20 mln abonentów i do tego tworzy  jednostki lokalne, które mają swoje ograniczone kompetencje polegające przede wszystkim na zawieraniu umów i ich dalszej obsłudze. Ponieważ wypowiedzenie jest bardzo ważną czynnością podejmowaną często

przez klientów i jest to oficjalne forum Orange więc zadajmy też oficjalne pytanie:

 

Czy firmowe Salony Orange mają upoważnienie do przyjmowania każdej korespondencji kierowanej do spółki ?