Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange nie chce kolejnego klienta ? Odrzucenie zamówienia ...

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 20
  • 0

Orange nie chce kolejnego klienta ? Odrzucenie zamówienia ...

Witam

Chciałem dziś przenieść kolejny nr do Orange, na abonament.

Cały proces zamówienia przeszłem, zamówiłem telefon. Dostałem rabat 20zł i 3 miesiące abonamentu gratis. Po 30min przyszedł mail od Orange - 

Powód dla którego nie możemy zrealizować zamówienia dla tych produktów :

Niestety nie możesz zamówić oferty abonamentowej. Teraz możesz skorzystać z oferty bez umowy lub z oferty na kartę.

 

O co chodzi ??

 

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 395
  • 908
  • 43

Orange nie chce kolejnego klienta ? Odrzucenie zamówienia ...

Skoro niedawno przenosiłeś numer w ofercie z telefonem, system weryfikacji, o którym wspomniał @Piotrekk85  nie przepuści na zakup kolejnego urządzenia jeśli nie uzyskasz tzw. odpowiedniej klasy kredytowej, jest to zabezpieczenie przed tzw. fraudem - czyli kupowaniem urządzeń bez zamiaru spłaty. Przeważnie trzeba mieć opłacone minimum 3 faktury aby móc skorzystać z kolejnej oferty z urządzeniem na raty (jeśli są to drogie telefonu typu Samsung s10, iPhone XS, to dodatkowo może być wymagana kaucja). Osobiście radzę skorzystać z ofert bez telefonu, a ten zakupić osobno później w opcji "Telefon na raty bez umowy" . Ewentualnie poczekaj, aż będziesz miał opłacone 3 rachunki i wtedy spróbuj.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32621
  • 37917
  • 1375

Orange nie chce kolejnego klienta ? Odrzucenie zamówienia ...

Powód dotyczy tzw. weryfikacji płatniczej czyli zdolności do opłacenia rachunków w terminie. To Twoja pierwsza usługa w Orange? Ew. w ostatnim czasie dokonywałeś jakiś zbyt wielu zamówień?

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 20
  • 0

Orange nie chce kolejnego klienta ? Odrzucenie zamówienia ...

Od końca lat 90 byłem w Orange. Jako że nie doceniają ( żaden operator ) starych klientów to w styczniu 2017 przeniosłem 2 nr do T- Mobile. Teraz z kolei wróciłem do Orange. 1 nr przeniosłem początkiem marca. Poszło sprawnie, bez przygód. Teraz chciałem przeniesc drugi numer.

Przez ten okres od marca zapłaciłem już 1 ratę za telefon ( abonamentu jeszcze nie bo 3 miesiące gratis ).


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32621
  • 37917
  • 1375

Orange nie chce kolejnego klienta ? Odrzucenie zamówienia ...

Na forum można gdybać o konkretnej przyczynie - można spróbować na czacie lub infolinii będzie więcej info (choć czasem do algorytm komputerowy odrzuca zamówienia "bo tak"). Wtedy czasem warto spróbować w innym "kanale sprzedaży".

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 20
  • 0

Orange nie chce kolejnego klienta ? Odrzucenie zamówienia ...

Próbowałem na chacie z kilkoma konsultantami - nikt nic nie wiedział. Nie wiedzieli co jest przyczyną takiego powodu odrzucenia. Kazali odczekać kilka, kilkanaście dni i spróbować znowu.

W innym kanale sprzedaży nie dostane bonusu w formie zasilenia konta ( w Refunder lub w Planet Plus ) można dostać koło 100zł zwrotu za podpisanie nowej umowy )....


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 395
  • 908
  • 43

Orange nie chce kolejnego klienta ? Odrzucenie zamówienia ...

Skoro niedawno przenosiłeś numer w ofercie z telefonem, system weryfikacji, o którym wspomniał @Piotrekk85  nie przepuści na zakup kolejnego urządzenia jeśli nie uzyskasz tzw. odpowiedniej klasy kredytowej, jest to zabezpieczenie przed tzw. fraudem - czyli kupowaniem urządzeń bez zamiaru spłaty. Przeważnie trzeba mieć opłacone minimum 3 faktury aby móc skorzystać z kolejnej oferty z urządzeniem na raty (jeśli są to drogie telefonu typu Samsung s10, iPhone XS, to dodatkowo może być wymagana kaucja). Osobiście radzę skorzystać z ofert bez telefonu, a ten zakupić osobno później w opcji "Telefon na raty bez umowy" . Ewentualnie poczekaj, aż będziesz miał opłacone 3 rachunki i wtedy spróbuj.


Zespół Nasz Orange
  • 3004
  • 11563
  • 64

Orange nie chce kolejnego klienta ? Odrzucenie zamówienia ...

@Irzi2, jak wygląda Twoja sprawa? Udało się zakupić? Czy któraś z powyższych odpowiedzi wyczerpuje temat? Jeżeli tak, to śmiało oznacz jako rozwiązanie.