Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Love ograniczenie prędkości do 64Kb/s - Październik 2021


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32709
  • 38352
  • 1384

Orange Love ograniczenie prędkości do 64Kb/s - Październik 2021

To reklamuj. Widocznie działa jeszcze jakiś stary wariant Love gdzie większa prędkość była po LTE.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 13
  • 0

Orange Love ograniczenie prędkości do 64Kb/s - Październik 2021

Reklamacja zgłoszona przez Chat z załącznikami w poniedziałek, tj. 18.10. Pani po czacie zadzwoniła do mnie i starała się wytłumaczyć, że prędkość jest DO 1Mb/s oraz, że sms może przyszedł omyłkowy. Niby maja 7 dni na reklamacje. Ale kto zwróci za konieczność kupna pakietów, z czego jeden z pakietów został przyznany nie prawidłowo, tj. 30 GB za 20 PLN a w rzeczywiści było 21,29 GB za 20 PLN. Jestem trochę poirytowany, bo dla mnie internet do 1Mb/s jest wystarczający i przez to zamiast płacić 360 PL za doładowanie za cały rok na kartę by mieć 1TB internetu i 99 za internet domowy Światłowód, wolałem 109 pln za światłowód z abonamentem gdzie mam 30 GB które na dość długo mi nie wystarczy ale mam te 1Mb/s wiec pakiety nie będą potrzebne i wyjdzie śmieszna cena za abonament bo 9 PLN/miesiąc. 

 

1736BD27-646A-4803-8001-C9D267861D05.jpeg


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32709
  • 38352
  • 1384

Orange Love ograniczenie prędkości do 64Kb/s - Październik 2021

Usuń dane osobowe.

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6564
  • 16363
  • 88

Orange Love ograniczenie prędkości do 64Kb/s - Październik 2021

@Kiernek  Danych osobowych nie podajemy Jak kolega @Piotrekk85  piszę 🙂


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 13
  • 0

Orange Love ograniczenie prędkości do 64Kb/s - Październik 2021

Tak, wybaczcie, z tej frustracji nie zauważyłem. Już poprawione 😉
Anonim

Nie dotyczy

Orange Love ograniczenie prędkości do 64Kb/s - Październik 2021

@Kiernek na rozpatrzenie reklamacji zgodnie z prawem mają 30 dni. 

 

,,Jednostka dostawcy usług, rozpatrująca reklamację, udziela odpowiedzi na reklamację w terminie 30 dni od dnia jej złożenia".

 

https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/reklamacja-uslugi-telekomunikacyjnej-18076151 

 

Sami jednak na swojej stronie informują, że większość sprawę rozpatrują w ciągu 7 dni kalendarzowych. 

 

https://www.orange.pl/omnibook/reklamacje 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 13
  • 0

Orange Love ograniczenie prędkości do 64Kb/s - Październik 2021

Witajcie. Reklamacja nie została rozpatrzona jeszcze ale dostałem maila, że do 16 listopada reklamacja zostanie ropatrzona o.o. Wczoraj wieczorem skończył mi się pakiet i tradycyjnie predkość została obniżona do 64kb/s. Dla potwierdzenia po długim oczekiwaniu udało się załadować SpeedTest na dowód. Nic próćż messendzera i Mój Orange się praktycznie nie ładuje. Po jakimś czasie zdecydowałe, że mimo tego, że nadal Orange okrada mnie z transferu i prędkości a reklamacja nadal trwa to wezmę pakiet który mi został czyli 10GB za 10PLN ( Przypominam, że 20GB za 30PLN już wykorzystałem i dostałem w zamian 21,29GB, a gdzie reszta jeszcze mi nikt nie był w stanie na infolonii wyjaśnić i zakończyło się reklamacją).

Nawet na zdjęciu z doladowania jest wyraźnie napisane, że po wykorzystaniu będzie predkość ograniczona do 1Mb/s. Intrent dalej nie działał ale nie przszedł sms, żaden. Po sprawdzeniu stanu danych w mój orage zoabczyłem, że naliczyli opłatę 10 PLN (ta 1PLN to za połącznie poza Polske), a transfer danych jest na minusie o.o. Byłem w szoku, po paru godzinach postanowiłem, że sprawdzę coś i dokupiłem 1GB intrentu za 3PLN i dostałem sms z potwierdzeniem, że pakiet uruchomiony ale mam na minusie 5,5 GB, szok!

 

IMG_0976.PNG    IMG_0980.PNG    IMG_0985.PNG


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 13
  • 0

Orange Love ograniczenie prędkości do 64Kb/s - Październik 2021

Dla potwierdzenia sms który dostałem. Jestem z tygodnia na tydzień co raz bardziej zniesmaczony abonamentem w Orange i rozważam powrót do Orange na kartę  z doładowaniem internetu na cały rok za 360PLN i 1000GB na rok. Rozumiem, że za zerwanie umowy przed czasem klient płaci grzywne, ale co w wypadku kiedy usługodowca nie wywiązuję się ze swoich obietnic na umowie?

IMG_0986.PNG


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19415
  • 56129
  • 762

Orange Love ograniczenie prędkości do 64Kb/s - Październik 2021

@Kiernek nie zerwiesz umowy z powodu błędnie naliczonego transferu. Usługa jest świadczona, a jeżeli zerwiesz umowę, to opłata będzie sporą, szczególnie jeżeli to jest dopiero początek umowy.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 13
  • 0

Orange Love ograniczenie prędkości do 64Kb/s - Październik 2021

@ketrasaArtur, czyli mam rozumieć, że Orange będzie mógł zaniżać transfery po wykorzystaniu Pakietu, zaniżać pakiety a ja jedyne co mogę zrobić to składać reklamacje i tak przez cały okres umowy? A co jeśli będzie już wiele reklamacji na koncie a problemy nie zostaną rozwiązane. Przecież za coś co powinienem dostać a anie tylko cześć, jakieś prawa chyba mamy ?