Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy mogę spłacać raty za telefon po odstąpieniu od przedłuzenia umowy z telefonem?

ROZWIĄZANE

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 3
  • 0

Czy mogę spłacać raty za telefon po odstąpieniu od przedłuzenia umowy z telefonem?

Moje pytanie dotyczy odstąpienia od umowy na abonament zawartej z aparatem telefonicznym na raty.

Czy odstępując od umowy przedłużeniowej, mogę nie odsyłać aparatu telefonicznego i kontynuować spłacanie rat za telefon?

______________

* Przeniesione z działu Telefony i tablety –  moderator Kinga

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Czy mogę spłacać raty za telefon po odstąpieniu od przedłuzenia umowy z telefonem?

5 ODPOW. 5

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Czy mogę spłacać raty za telefon po odstąpieniu od przedłuzenia umowy z telefonem?


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6518
  • 15924
  • 84

Czy mogę spłacać raty za telefon po odstąpieniu od przedłuzenia umowy z telefonem?

@spawel_81 Tak Jak naj bardziej ,  Tylko przy formularzu odstąpienia należy wyraźnie zaznaczyć co oczekujesz i Może być też naliczona różnica w wysokości sumy rat za  przedłużenie umowy.  https://www.orange.pl/omnibook/odstapienie-od-umowy-na-uslugi-orange?_ga=2.117196422.1444327747.1635...


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18423
  • 52668
  • 710

Czy mogę spłacać raty za telefon po odstąpieniu od przedłuzenia umowy z telefonem?

@spawel_81 możesz odstąpić od samej umowy, zostawiając urządzenie i spłacać dalej raty. Trzeba jednak pamiętać, że jeżeli cena urządzenia była ze zniżką przy umowie abonamentowej za usługę, to raty mogą wzrosnąć do poziomu, jak byś brał urządzenie bez abonamentu. Przy odstąpieniu trzeba wyraźnie zaznaczyć, że rezygnujesz tylko z samej umowy abonamentowej, zostawiasz sprzęt i dalej spłacasz raty.

Zakładam, że umowa była podpisana internetowo/telefonicznie i urządzenie nie było odbierane w salonie. Jeżeli odebranie urządzenia było w salonie, to odstąpienie nie przysługuje.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Czy mogę spłacać raty za telefon po odstąpieniu od przedłuzenia umowy z telefonem?

Z tą różnicą w cenach czy to sprzęt zakupiony w abonamencie na raty czy poza abonamentem dużej różnicy nie ma (trzeba sprawdzić w zależności jaki model fona się wybrało), patrząc na przykład na cenę A 52s 5G to raptem 55 zł, za to jest różnica w ilości rat i wynosi ona w abonamencie 24 raty, a poza nim 20 rat (i to jest na plus, krótszy okres spłaty, a tylko 55 zł różnicy w górę).


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18423
  • 52668
  • 710

Czy mogę spłacać raty za telefon po odstąpieniu od przedłuzenia umowy z telefonem?

@slav72 teraz juź nie tak często pojawiają się duże promocje, ale czasami można trafić ciekawe perełki i dostać ciekawą promocję na urządzenie z abonamentem.