Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Love a Brexit

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Orange Love a Brexit

Cześć, 

 

Przeczytałem dzisiaj w internecie, że jeśli operator zmieni stawki do Wielkiej Brytanii i zmieni warunki roamingowe, będzie można rozwiązać umowę 

 

I teraz dwa pytania zależne od siebie: 

 

1. Czy Orange planuje takie zmiany i, jeśli tak, to: 

 

Czy mając pakiet Orange Love będzie możliwe zerwanie całej umowy na pakiet, nie tylko na telefon? Teoretycznie umowa zawiera wszystkie usługi w sobie więc zmiana jakichkolwiek warunków dla jednej z nich oznacza taką możliwość. 

 

I, czy faktycznie nie będzie trzeba płacić kary umownej?

 

Z góry dzięki za odpowiedź 😉

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange Love a Brexit

Komunikat na stronie UKE został nieco zmodyfikowany względem pierwszej wersji. Jak ktoś zna podstawy prawa, to rozumie niuase. Moim zdaniem warto przeczytać cennik roamingowy z dnia zawarcia umowy.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange Love a Brexit

Ad.1. Orange zmieniło cenniki jednak do marca jest promocja zachowująca stare stawki.

Zmiany wejdą dla nowych umów. Dla starych - kwestia kilku miesięcy.

Co do rozwiązania umowy bez kary - bez pomocy dobrego prawnika od prawa telekomunikacyjnego się nie uda. Podstawa jest tylko Orange będzie się tłumaczyć przeniesieniem zapisów z cennika do regulaminu promocji.
Anonim

Nie dotyczy

Orange Love a Brexit

Okej, tylko na nową promocję tak czy tak ja nie wyrażałem zgody. No ale - wartość dodana więc nie jest podstawą do rozwiązania umowy. A po tej promocji, tj. marzec? 

 

Myślę że tu nie będzie żadnego tłumaczenia - UKE jasno wskazało i nie powinno być problemów. 

Dlaczego uważasz, że potrzebny będzie dobry prawnik? Aż tak zawzięcie Orange będzie trzymać ludzi na smyczy? 

 

Ja osobiście skorzystałbym z tej furtki do odejścia z Orange. 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange Love a Brexit

To złóż wypowiedzenie np. przez infolinię. Ale dostaniesz karę. 🤷‍♂️
Bez prawnika obeznanego w prawie telekomunikacyjnym będzie ciężko.
Anonim

Nie dotyczy

Orange Love a Brexit


od@Piotrekk85 napisał(-a)
To złóż wypowiedzenie np. przez infolinię. Ale dostaniesz karę. 🤷‍♂️
Bez prawnika obeznanego w prawie telekomunikacyjnym będzie ciężko.

 

Ale mi chodzi tylko o to, czy po marcu czyli okresie promocji i zmianie cennika z umowy będzie możliwe wypowiedzenie umowy bez kary i prawnika.

 

Nie teraz - bo promocyjnie jest to skorygowane, ale po tym okresie warunki umowy zostaną zmienione.

 

Czy takie coś będzie możliwe?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange Love a Brexit

Nie. Bo zakończenie promocji nie jest podstawą do rozwiązania umowy (tu sprostuję promocja jest do maja, a nie marca). Teraz zmieniono cenniki.

Info oficjalne jest tutaj https://www.orange.pl/view/roaming po rozwinięciu na dole odpowiednich sekcji.
Anonim

Nie dotyczy

Orange Love a Brexit

No zakończenie promocji nie. Ale cenniki po promocji się zmieniają, a Orange się wycwaniło i umowę zerwać można do 1 stycznia, chociaż straszą karą.

Napisałem do UKE bo generalnie według właśnie tego urzędu naliczanie kary umownej jest bezprawne. Zobaczymy co oni na to. 

 

Niemniej dzięki za pomoc 😉


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange Love a Brexit

Komunikat na stronie UKE został nieco zmodyfikowany względem pierwszej wersji. Jak ktoś zna podstawy prawa, to rozumie niuase. Moim zdaniem warto przeczytać cennik roamingowy z dnia zawarcia umowy.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange Love a Brexit

A w love masz tv? 🤔
Anonim

Nie dotyczy

Orange Love a Brexit

Tak, jest to pakiet Love Extra z umową zawartą w czerwcu 2019.