Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Love - Śmierć abonenta - Czy wdowa może kontynuować umowę?

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 7
  • 0

Orange Love - Śmierć abonenta - Czy wdowa może kontynuować umowę?

Witam,

Chciałem zapytać, czy w przypadku śmierci abonenta, wdowa może przejąć w jakikolwiek sposób usługę orange love?

Dostałem co najmniej 3 odpowiedzi, kazano mi wysyłać dokument przekazania usług, następnie poinformowano mnie że tak się nie da, później kazano mi rozwiązać umowę i "złapać numery"...

Czy w takim przypadku, po około 30 latach, korzystania z numeru, nie ma możliwości, żeby żona abonenta, który zmarł mogła dalej korzystać chociaż z tych samych numerów telefonów?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Orange Love - Śmierć abonenta - Czy wdowa może kontynuować umowę?

Niestety nie może. Bo w Orange LOVE nie ma cesji.

Można jedynie zakończyć umowę przedstawiając akt zgonu i podpisać nową umowę w Orange Love, niestety z nowymi numerami.

Nie ma innej opcji. Przykro mi. Potwierdzone przez konsultanta z BOK Orange.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

15 ODPOW. 15

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Orange Love - Śmierć abonenta - Czy wdowa może kontynuować umowę?

Niestety nie może. Bo w Orange LOVE nie ma cesji.

Można jedynie zakończyć umowę przedstawiając akt zgonu i podpisać nową umowę w Orange Love, niestety z nowymi numerami.

Nie ma innej opcji. Przykro mi. Potwierdzone przez konsultanta z BOK Orange.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 7
  • 0

Orange Love - Śmierć abonenta - Czy wdowa może kontynuować umowę?

Przykre i bezmyślne ze strony Orange. Podpisywanie kolejnej umowy Orange Love, z nowymi numerami mija się z celem. Są jeszcze inni dostawcy usług, a cały pakiet "Love" nie jest już potrzebny.

Bardzo dziękuję za pomoc.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Orange Love - Śmierć abonenta - Czy wdowa może kontynuować umowę?

Naprawdę aż trudno uwierzyć, że w XXI w. ogromna firma technologiczna zamyka sprawę takim "niedasię". Przecież nawet jeśli "w umowie nie ma", to z punktu widzenia Orange podpisanie nowej umowy Z TYM SAMYM NUMEREM technicznie nie jest żadnym problemem. Nie pójść na rękę człowiekowi w takiej sytuacji… Przyznam, że ja też bym się wyniósł.

 

Ja akurat też kilka lat temu zostałem wdowcem. Jakoś to było dla mnie wtedy emocjonalnie istotne, żeby ten numer, którego moja Żona używała tyle lat, nie trafił do kogoś obcego. U mojego operatora komórkowego (nazwy nie wymieniam, za reklamę mi nie płacą…) nie było najmniejszego problemu z zachowaniem numeru: musiałem tylko dostarczyć kopię świadectwa zgonu, napisać odpowiednie oświadczenie - i gotowe, numer został przepisany na mnie. Teraz używa go mój najmłodszy syn.

 

"Niedasię" to naprawdę najgorsza odpowiedź z możliwych…


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange Love - Śmierć abonenta - Czy wdowa może kontynuować umowę?

Cesja w systemach IT to nie jest napisanie danych. Wymaga to przeniesienie usług na inne konta klienta (jedno mobilne, drugie stacjonarne). Orange Love jest ofertą ekonomiczną, gdzie za niską cenę mamy minus w postaci ograniczonej liczby zleceń.

Przykra sytuacja opisywana w wątku, ale czasem przez reklamację uda się ponownie uruchomić numery.

Warto też wiedzieć czemu cesja to nie nadpisanie danych. Nowy klient pod kątem prawa cywilnego jest inną stroną umowy. Nie powinien mieć np dostępu do billingu czy informacji na poprzedniego abonenta. Póki co są wątpliwości prawne by za zgodą udostępniać dane starego abonenta nowemu. W tej sytuacji nawet byłoby trudne uzyskanie zgody.

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 2437
  • 6233
  • 23

Orange Love - Śmierć abonenta - Czy wdowa może kontynuować umowę?

Dla mnie to jest po prostu " chore " Emotikon: Wściekły

To wygląda tak jakbym siadła na wielkiej gumie do żucia, i nie mogła się odkleić Emotikon: zakłopotany

 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Orange Love - Śmierć abonenta - Czy wdowa może kontynuować umowę?

Piotrze, rozumiem _trudności_ i _wątpliwości_. Natomiast nie rozumiem podejścia "nie da się".

 

Skoro, jak piszesz, cesja może być problematyczna - to, jak napisałem, można takiemu klientowi zaproponować: "Podpiszemy z panią nową umowę, tak, jakby była pani nowym abonentem, ale damy ten sam numer". Na poziomie technicznym w drugiej dekadzie XXI w. nie stanowi to najmniejszego problemu (zwłaszcza, że numer "jest", nikt go po drodze nie dostał, nie trafił z powrotem do puli etc.).


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange Love - Śmierć abonenta - Czy wdowa może kontynuować umowę?

I to jest możliwe tylko trzeba znaleźć osobę z odpowiednim zakresem uprawnień i w przypadku telefonu stacjonarnego miesiąc może być przerwy.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Orange Love - Śmierć abonenta - Czy wdowa może kontynuować umowę?

Kiedyś miałem problem z podpisaną umową na internet stacjonarny, gdzie konsultant wprowadził zbyt wysoką prędkość, nie działającą na danym terenie.

Umowa praktycznie nie do rozwiązania. Do czego dążę. 

W tamtym czasie udałem się do siedziby Telekomunikacji Polskiej na ulicę Twardą w Warszawie. Zarządzam spotkania z osobą, która jest odpowiedzialna za podejmowanie decyzji. Chcieli mnie wyprosić, ale nie odpuściłem. Po około 30 minutach przyszła pani z zarządu, spisała na kartce moje roszczenie dotyczące nieprawidłowo sprzedanej usługi i zapewniła, że sprawa zostanie rozpatrzona na moją korzyść.

Po kilku dniach przyszło pismo z Telekomunikacji Polskiej z przeprosinami i rozwiązaniem niechcianej umowy.

Jeżeli tak mocno zależy na zatrzymaniu numeru telefonu, to możne w tym kierunku trzeba by było się udać. Wymaga to niestety czasu i wysiłku. Trzeba jednak działać szybko, aby po zakończeniu umowy, numer nie przeszedł do puli numerów wolnych.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Orange Love - Śmierć abonenta - Czy wdowa może kontynuować umowę?

W między czasie postanowiłem jeszcze raz zadzwonić do BOK i z innym konsultantem poruszyć temat. Okazuje się, że cesje można wykonać na niektórych usługach Orange. Może to być Plan Mobilny. W ty, planie w wyjątkowej sytuacji, jak np. śmierć małżonka cesja jest dostępna. Niestety nie dotyczy to oferty Orange Love.