Nie można wyświetlić tego widżeta.

Odstąpienie od umowy

ROZWIĄZANE

Poziom 7, Poszukiwacz
  • 1
  • 8
  • 0

Odstąpienie od umowy

Cześć chciałam się dowiedzieć ile muszę czekać na odpowiedź w sprawie odstąpienia od umowy.  Wzięłam telefon na raty i dostałam nie sprawny sprzęt. Nikt z Orange nie był w stanie mi pomóc więc odesłałam telefon i odstąpiłam  od umowy. Ile będę czekać na odpowiedź czy potwierdzenie odstąpienia od umowy ?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Guru **
  • 8393
  • 27883
  • 367

Odstąpienie od umowy

@Oliwia1822  czy zrobiłaś to do 14 dni od zawarcia umowy? Jak była zawierana? Jaka data zakupu, a jaka wysłania z datą pisma o odstąpieniu? 

Wszystkiego bum się raczej dowiadywał w BOK-U.  Tam się dowiesz w 5azie czego co możesz w tym konkretnym przypadku zrobić.. To najpewniejsze, bo w razie czego możesz złożyć pisemną  reklamację w temacie 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 ODPOW. 12

Poziom 36, Guru *
  • 4986
  • 13825
  • 170

Odstąpienie od umowy

Z tego co "ludzie" piszą to operator nie odpowiada. Jeżeli masz konto w serwisie Mój Orange, to w ramach konta jest zakłada umowy i sprzęt - tam możesz sprawdzić czy odstąpienie zaskutkowało zmianą informacji. Jeżeli nie masz konta, to możesz "dopytywać" na infolinii, jak wygląda sprawa odstąpienia od umowy.

Poziom 18, Komentator
  • 203
  • 808
  • 0

Odstąpienie od umowy

@Misiek62 @Oliwia1822 Max 2 tygodnie ale o wiele szybciej się kontaktują sms rzadziej telefonicznie

Poziom 36, Guru *
  • 5136
  • 17670
  • 211

Odstąpienie od umowy

@Oliwia1822  poczytaj tu Odstąpienie od umowy na usługi Orange | Orange Polska

w szczególności ten punkt nr 4 

slav72_0-1644863468255.png

Poziom 36, Guru *
  • 4986
  • 13825
  • 170

Odstąpienie od umowy

@slav72 wprawdzie @Oliwia1822  nie pytała o pieniądze, ale w sumie to o nie chodzi... Więc, wg mnie (nie odstępowałem u Orange, więc zgaduję)... sprawa wygląda tak, że nie odpowiadają, tylko po spełnieniu warunków - złożenie odstąpienia (można pisemnie, ale i telefonicznie) i odesłanie zakupionego urządzenia - w myśl tego co zacytował Slav, do 14 ma nastąpić zwrot kasy.

Poziom 26, Specjalista
  • 1061
  • 6490
  • 30

Odstąpienie od umowy

Paczka musi co nich dotrzeć (to zobaczysz po trakingu). Mają kwarantannę na dokumenty 24 h. Ktoś potem jeszcze do musi zarejestrować. Potem system wszytko przemielić. @ketrasaArtur wspomina o tym, że jak wysłał po jakim tygodniu już BOK widziałam ta informację.

Poziom 38, Guru ***
  • 14885
  • 36726
  • 566

Odstąpienie od umowy

@Oliwia1822 kilka razy zdarzyło mi się w Orange odstąpić od umowy, ale nigdy nie dostałem odpowiedzi o zaakceptowaniu odstąpienia. Zawsze sam się dowiadywałem. Najczęściej zaakceptowanie odstąpienia od umowy trwało około tydzień do dwóch tygodni od odebrania przesyłki w magazynie centralnym, ale najlepiej samemu się dowiadywać na infolinii, czacie.

Poziom 26, Specjalista
  • 1061
  • 6490
  • 30

Odstąpienie od umowy

W sumie szkoda, że na drukach nie ma jakieś opcji do zaznaczenia potwierdzenie SMS czy coś. Tak się ludzie dobijają do BOK po kilka razy. 

Poziom 38, Guru ***
  • 14885
  • 36726
  • 566

Odstąpienie od umowy

@kimiriko101tu masz rację, na druku brak opcji kontaktu od operatora. Jedyna informacja w przypadku zwrotu sprzętu, to pojawienie się zwrotu opłaty za sprzęt na koncie. Tylko w ten sposób można się dowiedzieć, że odstąpienie zostało zaakceptowane bez kontaktowania się z Orange.

Może by pomysł z tego zrobić.

Poziom 36, Guru *
  • 4986
  • 13825
  • 170

Odstąpienie od umowy

Być może przy opracowaniu "formularza odstąpienia" założono, że zostaną spełnione warunki do odstąpienia, więc kontakt z klientem nie wydawał się potrzebny, tylko czas na przetworzenie dokumentów, sprawdzenie zgodności odesłanego urządzenia z zapisami w dokumentach (bazie)... ważne aby był prawidłowy numer rachunku 😉

W sumie to nie ma obowiązku stosowania formularza, jego zadaniem jest ułatwienie klientowi skorzystanie ze swojego prawa, przez podanie we wzorze wymaganych danych.