Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Odstąpienie od umowy

ROZWIĄZANE

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 8
  • 0

Odstąpienie od umowy

Cześć chciałam się dowiedzieć ile muszę czekać na odpowiedź w sprawie odstąpienia od umowy.  Wzięłam telefon na raty i dostałam nie sprawny sprzęt. Nikt z Orange nie był w stanie mi pomóc więc odesłałam telefon i odstąpiłam  od umowy. Ile będę czekać na odpowiedź czy potwierdzenie odstąpienia od umowy ?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12948
  • 53204
  • 617

Odstąpienie od umowy

@Oliwia1822  czy zrobiłaś to do 14 dni od zawarcia umowy? Jak była zawierana? Jaka data zakupu, a jaka wysłania z datą pisma o odstąpieniu? 

Wszystkiego bum się raczej dowiadywał w BOK-U.  Tam się dowiesz w 5azie czego co możesz w tym konkretnym przypadku zrobić.. To najpewniejsze, bo w razie czego możesz złożyć pisemną  reklamację w temacie 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 ODPOW. 12

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Odstąpienie od umowy

Z tego co "ludzie" piszą to operator nie odpowiada. Jeżeli masz konto w serwisie Mój Orange, to w ramach konta jest zakłada umowy i sprzęt - tam możesz sprawdzić czy odstąpienie zaskutkowało zmianą informacji. Jeżeli nie masz konta, to możesz "dopytywać" na infolinii, jak wygląda sprawa odstąpienia od umowy.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 203
  • 817
  • 0

Odstąpienie od umowy

@Misiek62 @Oliwia1822 Max 2 tygodnie ale o wiele szybciej się kontaktują sms rzadziej telefonicznie


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Odstąpienie od umowy

@Oliwia1822  poczytaj tu Odstąpienie od umowy na usługi Orange | Orange Polska

w szczególności ten punkt nr 4 

slav72_0-1644863468255.png

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Odstąpienie od umowy

@slav72 wprawdzie @Oliwia1822  nie pytała o pieniądze, ale w sumie to o nie chodzi... Więc, wg mnie (nie odstępowałem u Orange, więc zgaduję)... sprawa wygląda tak, że nie odpowiadają, tylko po spełnieniu warunków - złożenie odstąpienia (można pisemnie, ale i telefonicznie) i odesłanie zakupionego urządzenia - w myśl tego co zacytował Slav, do 14 ma nastąpić zwrot kasy.

Anonim

Nie dotyczy

Odstąpienie od umowy

Paczka musi co nich dotrzeć (to zobaczysz po trakingu). Mają kwarantannę na dokumenty 24 h. Ktoś potem jeszcze do musi zarejestrować. Potem system wszytko przemielić. @ketrasaArtur wspomina o tym, że jak wysłał po jakim tygodniu już BOK widziałam ta informację.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Odstąpienie od umowy

@Oliwia1822 kilka razy zdarzyło mi się w Orange odstąpić od umowy, ale nigdy nie dostałem odpowiedzi o zaakceptowaniu odstąpienia. Zawsze sam się dowiadywałem. Najczęściej zaakceptowanie odstąpienia od umowy trwało około tydzień do dwóch tygodni od odebrania przesyłki w magazynie centralnym, ale najlepiej samemu się dowiadywać na infolinii, czacie.

Anonim

Nie dotyczy

Odstąpienie od umowy

W sumie szkoda, że na drukach nie ma jakieś opcji do zaznaczenia potwierdzenie SMS czy coś. Tak się ludzie dobijają do BOK po kilka razy. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Odstąpienie od umowy

@Anonimtu masz rację, na druku brak opcji kontaktu od operatora. Jedyna informacja w przypadku zwrotu sprzętu, to pojawienie się zwrotu opłaty za sprzęt na koncie. Tylko w ten sposób można się dowiedzieć, że odstąpienie zostało zaakceptowane bez kontaktowania się z Orange.

 

Może by pomysł z tego zrobić.

 

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Odstąpienie od umowy

Być może przy opracowaniu "formularza odstąpienia" założono, że zostaną spełnione warunki do odstąpienia, więc kontakt z klientem nie wydawał się potrzebny, tylko czas na przetworzenie dokumentów, sprawdzenie zgodności odesłanego urządzenia z zapisami w dokumentach (bazie)... ważne aby był prawidłowy numer rachunku 😉

W sumie to nie ma obowiązku stosowania formularza, jego zadaniem jest ułatwienie klientowi skorzystanie ze swojego prawa, przez podanie we wzorze wymaganych danych.