Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ORANGE OPEN - proszę o pomoc


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

ORANGE OPEN - proszę o pomoc

Odwiedziłem 2 punkty Orange w Oświęcimiu i napotkałem tam osoby które za nic w świecie nie potrafiły mi udzielić odpowiedzi na moje pytania. 

Posiadam Neostrade, Telefon a także Abonament LTE wspólny.

Żona posiada abonament , który jest możliwość przedłużenia przez internet mimo że umowa wygasa koncem pazdziernika.

Moje pytania:

 

1. Opcja nr 1 - czy moge nr żony przepsać na siebie -  bede mial wtedy telefon, internet, abonament wspolny i także zwykly abonament na telefon. Na abonament wspolny mam 50% rabatu, czy na przepisany numer także go dostane?

 

2. Opcjja nr przepisuję nr żony na siebie, czy w takim wypadku mogę ten numer odrazu dopisać do abonamentu wspólnego i placilibysmy jedna kwotę. dodam że jest już możliwość przedłużenia tej umowy. Więc co wykonywać w jakiej kolejności?

 

W punktach orange powiedziano mi że dostane rabat na ten abonament żony 10 zł, natomiast na infolinii telefonicznej uzyskałem informację że rabat będzie 50% na ten abonament

 

Szczerze powiedziawszy to mam niezły mętlik w głowie, dlatego prosiłbym o odpowiedz osoby naprawde KOMPETENTE

 

Pozdrawiam, Krzysztog

11 ODPOW. 11

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32342
  • 36340
  • 1367

ORANGE OPEN - proszę o pomoc

Sprecyzuj jakie masz usługi.
Telefon - to telefon stacjonarny? jaki abonament? to analogowy czy voip?
W jakiej kwocie masz abonament wspólny?
Jaki masz obecnie rabat z ofert łączonych?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

ORANGE OPEN - proszę o pomoc

Juz odpowiadam:

Telefon stacjonarny analogowy 49zł abonament + neostrada 50zł - uslugi sa przepisane na moja osobe od dzis 6.02 (cesja zrobiona kilka tyg temu)

 

abonament wspolny 85 zł - mam go od poczatku lutego, obecnie przez 6 msc za abonament mam nie placic z racji przeniesionego numeru,, pozniej mam placuc 42 zł z racji 50% rabatu za uslugi stacjonarne

 

żona posiada zwykly abonament 90zł , ma mozliwosc aby go juz przedluzyc i teraz nie wiemy co zrobic dalej


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32342
  • 36340
  • 1367

ORANGE OPEN - proszę o pomoc

Z uwagi na to, że mogą w połowie lutego mogą być zmiany, stan na dziś:
1) jeśli wszystkie usługi byłyby na jedną osobę, również na nową komórkę żony miałbyś 50% zniżki.
Chodzi o promocję Orange Open Extra , regulamin http://www.orange.pl/binaries/o/map/EW/open/download/Promocja_Orange_Open_Extra.pdf
w nim ważne są pary (usługa stacjonarna - usługa komórkowa)
u Ciebie powstaną dwie pary (telefon domowy analogowy - oferta komórkowa wspólna)+(neostrada+numer po cesji żony)
2) po dokonanej cesji nie masz gwarancji, że będzie opcja na wcześniejsze przedłużenie umowy
3) pytałeś również o dopisanie numeru do oferty wspólnej - to zależy od tego czy numer będzie uprawniony do przedłużenia po cesji, czy nie, standardowo przedłużenie jest na 93 dni wcześniej, więc może go nie być - w trakcie trwania umowy nie zmienisz oferty na plan dodatkowy bo abonamentu musi być max 40 zł

10 lutego ma pojawić się nowa oferta Orange Love (są wątki na forum). Zapowiedzi mówią, że będzie opcja na migrację z obecnych ofert. Czy inne rzeczy się zmienią? Nie wiem.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

ORANGE OPEN - proszę o pomoc

W takim razie co zrobilbys na moim miejscu?

 

Ja mam taki pomysł : przedłuzyć umowę przez internet już teraz , a po miesiącu przepisać numer na mnie wiec powinienem wtedy płacić 50% tego abonamentu

 

Ewentualnie 2 opcja to nie przedluzać umowy i zrobić cesje, czy w takim wypadku obniży się abonament na ten  abonament?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32342
  • 36340
  • 1367

ORANGE OPEN - proszę o pomoc

Problem jest taki, że nie masz gwarancji, że to 10.02 wyrobisz się z cesją, potem 30 dni na przeliczenie rabatów.

Moje sugestie: poczekanie do piątku/przyszłego poniedziałku lub sprawdzenie oferty przedłużeniowej dla numeru żony - jeśli masz coś extra to warto brać. Poza tym pisałeś, że chcesz podpinać numer do oferty wspólnej to ma być oferta bez telefonu? podejrzewam, że przy obecnym wysokim abonamencie może nie mieć oferty bez aparatu w przedłużeniu

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

ORANGE OPEN - proszę o pomoc

A co mi da poczekanie do piatku/poniedzialku?

 

Wiesz co generalniez żonie zależy na telefonie bo obecny g SIII już pada. 

Ok, sprawdzilem obecna oferte,

 

smart plan lte 9 +24msc. abonament 50zł rata tel 20zl

Telefon htc desire 825 za 99zl

W abo wszystko nielimitowane , internetu 5GB

 

Gdy sprawdzam ten telefon w lte dodatkowy to za tel trzeba dać 330zł, wiec ceny telefonow w lte wspolny sa duzo wyzsze 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32342
  • 36340
  • 1367

ORANGE OPEN - proszę o pomoc

Zaloguj na stronie się na numer żony - wtedy powinna być sekcja oferta dla Ciebie.
Ew. przez główną stronę Orange.

Tylko pisałeś w pierwszym wpisie, że interesowało Cię podpięcie numeru do oferty wspólnej - wtedy ceny słuchawek nie są atrakcyjne.
Nie znane są zasady migracji na Orange Love dla obecnych klientów - może akurat by się opłaciło.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

ORANGE OPEN - proszę o pomoc

ogarnalem co i jak, wyzej masz obecna oferte na numerze żony 🙂


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

ORANGE OPEN - proszę o pomoc

Jest jeszcze LG x power 69zł na start + 75 zł abo (w tym 25 rata

 

Założmy teoretycznie że przedłużam umowę żonie i biorę taką ofertę. Po czym za 2 dni idę zrobić cesję, czy w takim razie będe miał 50 % rabatu na abonament?