Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

O co chodzi z BiteGames??? Orange samo włącza użytkownikom usługi??


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 49
  • 0

O co chodzi z BiteGames??? Orange samo włącza użytkownikom usługi??

Witam, Chciałbym się dowiedzieć, o co chodzi z BiteGames... Mianowicie od jakiegoś czasu już jestem nękany o przedłużenie umowy, która kończy się 18 Września... Jak dla mnie trochę za wcześnie, ale cóż. Nie wiem, czy to ma jakiś związek, żeby zwrócić uwage na Orange, czy coś, ale dzisiaj kilka minut temu o godzinie 23:08 podczas oglądania filmu otrzymuje sms o treści: "Przedłużasz dostęp do BiteGames tydzień, koszt 13zł..." czy to są jakieś jaja ze strony Orange?? Nie klikałem w żadne linki ani nie otwieram maili, ograniczam się do płacenia za usługi z aplikacji i tyle. I tutaj po otrzymaniu tego sms'a sprawdzam na stronie i faktycznie jest jakaś usługa włączona, której na 10000% nie włączałem ani nie wiem co to jest BiteGames, ani żadne DIMOCO i inne. Czy ktoś się z tym spotkał??? Czat milczy, bo nie ma konsultantów więc rozmowa zamówiona na jutro. Mam limit ustawiony na usługi premium kilkadziesiąt złotych i nigdy z tego nie korzystałem i tutaj moje pytanie kto to bez mojej wiedzy uruchamia?? Sprawdziłem wcześniejsze faktury i nie było nic z tym podobnych przypadków więc to dla mnie nowość i nie wiem, co z tym zrobić. Na razie sam powyłączałem to co Orange samo włączyło i czekam na telefon jutro.

12 ODPOW. 12

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2428
  • 10059
  • 86

O co chodzi z BiteGames??? Orange samo włącza użytkownikom usługi??

Cześć @bajtuss 

Najlepszym rozwiązaniem jest zablokowanie usług płatności elektronicznych na swoim numerze. Możesz to zrobić na koncie Mój Orange, infolinii lub Orange czacie O tym w tym linku https://www.orange.pl/view/buse Proponuję też zablokować SMS-y, MMS-y o podwyższonej płatności, usługi premium.  Jak to zrobić masz w tym linku Orange w pkt 7 https://www.orange.pl/omnibook/uslugi-premium#

@bajtusszerknij jeszcze do tego tematu co jest na forum NO w tym linku https://nasz.orange.pl/t5/Abonament/Drugi-miesi%C4%85c-zostaje-mi-naliczone-oko%C5%82o-300z%C5%82-za...

@bajtussa jeśli chodzi o przedłużenie umowy to można ja przedłużyć na 120 dni przed końcem umowy. O tym w tym linku https://www.orange.pl/poradnik/siec-komorkowa/przedluzenie-umowy-w-orange/

Myśle że te linki okażą Ci się pomocne

Pozdrawiam 🙂


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 49
  • 0

O co chodzi z BiteGames??? Orange samo włącza użytkownikom usługi??

Tutaj miałem tyle szczęście, że to pierwszy raz takie coś i przez te wszystkie lata nic takiego nie miało miejsca. Mnie ciekawi tylko jakim prawem zostało to włączone bez mojej wiedzy.

 

Miałem ustawiony też limit na usługi premium chyba 20zł więc i tak by nie zrobiło dużych kosztów, ale zawsze.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5554
  • 22512
  • 185

O co chodzi z BiteGames??? Orange samo włącza użytkownikom usługi??

@bajtuss 

Pewnie coś niechcący w apce włączyłeś. Ta apka to prawdziwe pole minowe. IMHO należy ją omijać z daleka.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 239
  • 901
  • 5

O co chodzi z BiteGames??? Orange samo włącza użytkownikom usługi??

Orange nie ma z tym nie wspólnego, a oskarżając operatora wykazujesz się tylko ingnorancją. Samodzielnie, świadomie lub nieświadomie włączyłeś usługę i koniec tematu.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 277
  • 1705
  • 0

O co chodzi z BiteGames??? Orange samo włącza użytkownikom usługi??


@atlas_cudownapisał(-a)

Orange nie ma z tym nie wspólnego, a oskarżając operatora wykazujesz się tylko ingnorancją. Samodzielnie, świadomie lub nieświadomie włączyłeś usługę i koniec tematu.


To nie koniec tematu tylko kolejny temat z cyklu "dlaczego Orange nie zabezpiecza klientów przed podstępnymi serwisami i pozwala na  płatności premium bez wystarczających potwierdzeń".

Było tu już wiele opisanych takich przypadków... 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 239
  • 901
  • 5

O co chodzi z BiteGames??? Orange samo włącza użytkownikom usługi??

Przecież aplikacja pochodzi ze sklepu Google Play. Co do tego ma operator?  Napisz zażalenie do  spółki Alphabet. ;D 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13279
  • 54473
  • 637

O co chodzi z BiteGames??? Orange samo włącza użytkownikom usługi??

@bajtuss Niestety takie rzeczy się dzieją...Jak chcesz, złóż reklamację na piśmie do operatora, a dowiesz się jaką metodą usługa została uruchomiona. To jedyna metoda sprawdzenia kto i kiedy zaordynował działanie tego, czego nie chcesz...Można od razu poprosić o wyłączenie usługi...Zdaje mi się, że jakieś paragrafy na takie "niechciane", ale wykonane aktywacje były...o to też warto spytać


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 277
  • 1705
  • 0

O co chodzi z BiteGames??? Orange samo włącza użytkownikom usługi??


@atlas_cudownapisał(-a)

Przecież aplikacja pochodzi ze sklepu Google Play. Co do tego ma operator?  Napisz zażalenie do  spółki Alphabet. ;D 


Za appkę Mój Orange odpowiada Orange a nie Google. 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 49
  • 0

O co chodzi z BiteGames??? Orange samo włącza użytkownikom usługi??

Ignorancja jest taki post. Wyraźnie zaznaczyłem, że aplikacji używam tylko raz w miesiącu do zapłacenia za usługi i nie jest włączana przez następny miesiąc.