Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nie wszystkie SMS dochodzą.

ROZWIĄZANE

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 7
  • 0

Nie wszystkie SMS dochodzą.

Dzień dobry. Problem toczy się od +/- 2 lat. Prowadzę biznes gdzie większość klientów wysyła do mnie zamówienia na telefon, wiec dosyć sporo smsow do mnie dociera - z tymże nie wszystkie. Od czasu do czasu jakiś SMS „ginął” i w ogóle nie docierał, co jak się domyślacie jest dla mnie dosyć problematyczne.

Od dwóch tygodni nastąpiła nowość w temacie - klient wysyła smsa o 21:14, ten do mnie nie dociera. O godzinie 9:30 dostaje natomiast wiadomość z Orange.pl ze na ich stronie wisi nowy mms. Wchodzę i rzeczywiście jest tam wysłany sms klienta, zamieniony na plik tekstowy i odczytany jako mms… wymieniony telefon, wymieniona karta sim.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 72
  • 605
  • 3

Nie wszystkie SMS dochodzą.


@PapierowyTygrysnapisał(-a)

Od dwóch tygodni nastąpiła nowość w temacie - klient wysyła smsa o 21:14, ten do mnie nie dociera. O godzinie 9:30 dostaje natomiast wiadomość z Orange.pl ze na ich stronie wisi nowy mms. Wchodzę i rzeczywiście jest tam wysłany sms klienta, zamieniony na plik tekstowy i odczytany jako mms… wymieniony telefon, wymieniona karta sim.


@PapierowyTygrys niektóre telefony z automatu zmieniają podczas wysyłki SMS-a na MMS-a, gdy wysyłana przez nie wiadomość ma wiekszą ilość znaków niż 1 sms.

Wiec to raczej kwestia nadawcy, a nie odbiorcy wiadomości. Zmiana w Twoim telefonie (poza konfiguracą MMS-ów, aby móc je odbierać) nic tu nie da.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

13 ODPOW. 13

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2802
  • 6985
  • 182

Nie wszystkie SMS dochodzą.

Jeśli wymieniłeś SIM i telefon, to pozostaje niestety obsługa Orange. Resetowali ustawienia numeru/konta w sieci?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 7
  • 0

Nie wszystkie SMS dochodzą.

Wszystko ogarnięte. Obsługa? Nadałem im problem, podałem przykładowy numer telefony od którego nie doszedł SMS i godzinę w której nie dotarł (dotarł ale na stronę Orange.pl) a oni w odpowiedzi ze nikt taki do mnie nic nie wysyłał… za obsługę to ja podziękuje


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Nie wszystkie SMS dochodzą.

@PapierowyTygrys masz abonament biznesowy, czy inną ofertę? Do takich celów zalecany jest abonament biznesowy. Jeżeli taki masz, to reklamacja na infolinii.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2802
  • 6985
  • 182

Nie wszystkie SMS dochodzą.

A jako klient biznesowy nie masz opiekuna? Wg mnie bez kogoś ogarniętego w Orange nic nie zrobisz.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 7
  • 0

Nie wszystkie SMS dochodzą.

Opiekuna? Nawet nie wiedziałem ze coś takiego jest xP dodam jeszcze śmieszniejszą sprawę - 3 tygodnie temu wysyłam SMS do wspólniczki a ten dotarł w zmienionej treści xD czas chyba kończyć z Orange…


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 7
  • 0

Nie wszystkie SMS dochodzą.

Od dwóch lat borykam się z problemem i jedyna pomoc jaką dostaje od Orange to wątpliwej jakości SMS z „rozwiązaniem”. Nikt z obsługi technicznej nawet nie oddzwania 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Nie wszystkie SMS dochodzą.

@PapierowyTygrys  

Sugeruję weryfikację zasięgu (jeśli jest słaby to dopiero po wejściu w lepszy SMS-y mogą być dopiero przesyłane-odbierane)- niektóre telefony tak mają, przepełnionej skrzynki odbiorczej, poczty głosowej..

W ostateczności proponuję przywrócenie do fabryki telefonu (jeśli karta była wymieniana) i testy krzyżowe na drugim telefonie (sprawdzenie czy też testowe będą przychodzić później)

Anonim

Nie dotyczy

Nie wszystkie SMS dochodzą.

@PapierowyTygrys dobrze @agat13  radzi. Kombinuj, testuj na własną rękę. Jeśli chodzi o zgłoszenia techniczne dla komórek Orange ma tylko odpowiedź SMS więc nie masz co liczyć na telefon w tej sprawie. 

Anonim

Nie dotyczy

Nie wszystkie SMS dochodzą.

@PapierowyTygrys  nie masz aktywnego czatu w telefonie, może go wyłącz, jak jest aktywny 😎