Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nie działające usługi w ORANGE - Co możemy zrobić - ORANGE nie robi NIC


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 16
  • 50
  • 0

Nie działające usługi w ORANGE - Co możemy zrobić - ORANGE nie robi NIC

A może są instytucje które powinny się takim praktykom przyjrzeć ?

Może UOKiK, UKE, UE? 

Obstawiam że nie jestem osamotniony w takiej sytuacji.

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Nie działające usługi w ORANGE - Co możemy zrobić - ORANGE nie robi NIC

@MARSO osobiście to poszukałbym anten do poprawienia zasięgu na routerze, najlepiej internetowo, aby był czas na zwrot, jeśli nie zadziała.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Nie działające usługi w ORANGE - Co możemy zrobić - ORANGE nie robi NIC

@MARSO  niedawno był wątek o antenach do tle 

Polecam...


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 16
  • 50
  • 0

Nie działające usługi w ORANGE - Co możemy zrobić - ORANGE nie robi NIC

Nie wiem w czym może pomóc antena ( czy na pewno pomoże? czemu ORANGE i ich wspaniały dział techniczny tego nie proponował ani razu ), skoro ORANGE sam twierdzi, że ma przeciążony nadajnik, a u mnie poprzednio, dwa miesiące temu bez anteny działało wewnątrz budynku max do 5Mb/s (nie jest to jakaś zawrotna szybkość, ale ...)  

 

Mam router już dość leciwy  B315s.

 

Może warto spróbować anteny .....

 

Ale najchętniej bym im podziękował za współpracę, bo wciskają tylko i obiecują .... Różnica polega na tym, że poprzednimi laty, w sytuacji kiedy coś nie działało, dawali jakąś rekompensatę i przyznawali się do tego że mają problem. Teraz się przyznają że mają problem i tyle, twierdząc że wszystko jest OK. A to nie ja stwarzam problem, tylko ORANGE ze swoim przeciążanym czy też niekiedy niedziałającym nadajnikiem i obiecując że usługa działa.

ORANGE potwierdzało podczas przedłużania umowy, że 5G działa u mnie i tylko dlatego podwyższyłem abonamenty w kilku telefonach, nie wiem po co ...... i teraz mam za to płacić, za to że dałem się nabrać na ich obiecanki i nie ma z tego odwrotu, a oni jeszcze twierdzą, że wg. nich jest wszystko OK.

Ech.... ręce opadają. 

Anonim

Nie dotyczy

Nie działające usługi w ORANGE - Co możemy zrobić - ORANGE nie robi NIC

@MARSO przy awariach rzeczywiście jest rekompensata. Tu już z kolei przeciążenie które inaczej jest traktowane. I za to rekompensata nie przysługuje.

 

Jak już ktoś wspomniał z rozwiązaniem tej umowy bez kary będzie ciężko. To usługa mobilna, nie jest powiązana z danym adresem. Oczywiście możesz próbować reklamować sprawę w UKE . Nie wiem czy coś ugrasz ale nic nie ryzykujesz

 

Jeszcze jedna rzecz zobacz - jakie masz kary za zerwanie umowy. Ostatnio znajomi mnie zaskoczył. Wziął nowy numer. Po 2 miesiącach zmienił zdanie. Sprawdził sobie karę za zerwanie umowy i wyszło mu 0.00 zł. Przez infolinię złożył rezygnację,.dostał potwierdzenie właśnie z taka kwotą.. To pewnie jakoś losowy przypadek i mało prawdopodobne, że tak będziesz miał ale chyba warto sprawdzić. Ta informację znajdziesz na Mój Orange w zakładce Umowy ale tylko w wersji na WWW.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Nie działające usługi w ORANGE - Co możemy zrobić - ORANGE nie robi NIC

@MARSO  315-ka  to dość stary model, ale ma wyjścia na anteny zewnętrzne. 

Warto choć testy porobić.. 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 407
  • 1046
  • 7

Nie działające usługi w ORANGE - Co możemy zrobić - ORANGE nie robi NIC

W tym rejonie to inny operator dysponuje przekaźnikami z tego co widać na BTSearch. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Nie działające usługi w ORANGE - Co możemy zrobić - ORANGE nie robi NIC

Nie chcę bronić Orange ale, to tak jakbyś kupił auto bez jazdy próbnej.
Wiedziałeś dobrze, że są problemy z zasięgiem, obiecano Ci 5G które nie działa, to tak jakbyś zaufał sprzedawcy samochodu że wszystko z nim ok i nawet nie zajrzał pod maskę. Mimo te bez zweryfikowania podpisałeś umowę. Mało tego miałeś kolejne 14 dni na testy i ewentualne odstąpienie od umowy i nic z tym nie zrobiłeś. Z każdym następnym postem nakręcasz się jakie to Orange złe.
Niestety takie czasy trzeba weryfikować dosłownie wszystko i wszędzie.
Niestety bez testów na innym sprzęcie lub zamontowania anteny się nie obejdzie teraz.
Możesz też szukać pomocy u rzecznika praw konsumenta, UKE itd.

Edit

Jak chcesz uzyskać 5G na B315 ? Chyba że nie doczytałem, a masz telefony 5G. Karty sim są odpowiednie ? Obsługują 4G ? Może trzeba wymienić ? Sprawdziłeś tą strefę domową czy jest ok ?


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 16
  • 50
  • 0

Nie działające usługi w ORANGE - Co możemy zrobić - ORANGE nie robi NIC

Od razu zgłaszałem problem i reklamację. Zresztą nie jedną. Okazało się po 3 tygodniach że pierwsza reklamacja zaginęła 🙂

Współpracuje z tym operatorem od wielu lat i problemy się zdarzały, ale powtórzę jeszcze raz, zazwyczaj była jakaś rekompensata !!!

Tak więc wiedziałem, że w przypadku problemów złożę reklamacje i pewnie jak to zwykle robili obniżą rachunek. Tym razem idą w zaparte i wg. nich jest wszystko OK i nie będą proponować rekompensaty. Jest to o tyle dziwne, że osoba z którą załatwiałem przedłużenie też potwierdzała, że w razie problemów, a takie się zdarzają będzie rekompensata.   

Więc to że ORANGE ma przejściowe problemy w tym rejonie nie jest chyba moją winą i nie będę w związku z tym ponosił jeszcze dodatkowych kosztów związanych, nie wiem z nowym lepszym routerem, bo może zadziała a może nie, z nową lepszą anteną bo może zadziała a może nie? A kto za to zapłaci ? A kto mi da gwarancję że za dwa miesiące przestanie działać, bo wspaniałe ORANGE znowu będzie miało kolejny inny problem ze swoją infrastrukturą ? Skoro nie mogą się wywiązać ze swoich zobowiązań, to niech chociaż zaproponują rekompensate, to sobie za tą różnicę przez ten czas niedziałania dobiorę net u kogoś innego, innego operatora.

 

Oczywiście że mam telefony z obsługą 5G - kupiłem przy okazji przedłużenia tejże umowy 🙂

Oczywiście karty są odpowiednie. 🙂

Oczywiście ze wiem że B315 nie obsługuje 5G. 🙂 Strefa domowa do tej pory obsługiwało LTE, dobrze że jej nie przedłużałem 🙂 

 

________________
* Scalenie wpisów – moderator Michał

Anonim

Nie dotyczy

Nie działające usługi w ORANGE - Co możemy zrobić - ORANGE nie robi NIC

@MARSO jak już wcześniej wspomniałam mają stosowne wytyczne odnośnie rekompensat. Jak chcesz uderzaj z tematem do UKE.