Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nie działające usługi w ORANGE - Co możemy zrobić - ORANGE nie robi NIC


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 16
  • 50
  • 0

Nie działające usługi w ORANGE - Co możemy zrobić - ORANGE nie robi NIC

W jaki sposób poprawić zasięg w telefonie? Router - anteny - rozumiem - sprawdzę (znowu dodatkowe koszty??). Mam limit na internecie na numerze w routerze, stąd potrzebuję korzystać też telefonu jako routera. 

Tematu rozmów nie poruszam, bo skoro parametry na razie są beznadziejne, to i WIFI Calling nie ma sensu. Dodatkowo proszę o info, jak się ma WIFI Calling do sytuacji, kiedy telefon się przemieszcza i nie będzie WIFI (automatycznie się przełącza ?), druga kwestia to trzeba zweryfikować czy wszystkie aparaty które mamy mają tą funkcjonalność. 

 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

Nie działające usługi w ORANGE - Co możemy zrobić - ORANGE nie robi NIC

@MARSO- jeśli możesz - zainstaluj NetMonstera na któryś z telefonów i sprawdź co się wyświetla w tej aplikacji (u mnie "wariował" zasięg operatora i myślałem, że wbrew logice jest jakiś z nim problem, okazało się, że moje telefony znajdują się w zasięgu 3 anten o zbliżonej sile sygnału i mi się telefon przełączał pomiędzy nimi).
Po co? Może się okazać, że twoje telefony logują się do sieci 4G/5G (stąd operator twierdzi, że jest ok), ale pasmo, które pozostaje, z uwagi na obciążenie przekaźnika, jest niewystarczające.

Gdy mieszkałem na Mokotowie bombardowałem ówczesnego operatora komórkowego reklamacjami technicznymi (załączając screeny z aplikacji SpeedTest oraz właśnie NetMonster) tak długo, aż w nieoczekiwany sposób moje telefony przestały mieć problem z przepustowością sieci (obszar blisko Mordoru).

Swoją drogą moim teściom, dzięki podpowiedziom forumowiczów, zainstalowałem antenę zewnętrzną i router tak, że w domu korzystają z WiFi i WiFi Calling - jest to jakaś proteza i być może nie wychodzi na przeciw Twoim oczekiwaniom, ale jest to jakieś rozwiązanie "na teraz" do rozważenia.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 16
  • 50
  • 0

Nie działające usługi w ORANGE - Co możemy zrobić - ORANGE nie robi NIC

Załączam zrzuty

NetMonster_221206_17.png

SpeedTest_221206_17.png


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Nie działające usługi w ORANGE - Co możemy zrobić - ORANGE nie robi NIC

@MARSO według danych ze screen-a jesteś na granicy zasięgu. Do poprawy sygnału można sprawdzić działanie anten zewnętrznych. Telefony niestety tylko poprawa po WiFi Calling o ile będzie w miarę dobrze działał internet.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 16
  • 50
  • 0

Nie działające usługi w ORANGE - Co możemy zrobić - ORANGE nie robi NIC

Czyli lipa. I jak tu wierzyć tym wspaniałym konsultantom, którzy namawiają Cię do tego, że 5G w Twojej lokalizacji działa i to bardzo dobrze, po czym oprócz tego, że nie działa 5G to nie działa także LTE (przestało działać, choć nie działało za szybko). Słuchajcie co mogę zrobić, naprawdę nie mam zamiaru płacić teraz za coś, co nie działa (w tej chwili płacę za kilka numerów wyższe abonamenty bo 5G miało działać) - wg. mnie to normalne naciąganie klientów. Owszem gdyby działało nawet LTE to pewnie bym machnął ręką, ale w tej chwili nie działa, zresztą wysłałem zrzut ze speedtesta. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Nie działające usługi w ORANGE - Co możemy zrobić - ORANGE nie robi NIC

@MARSO u mnie na wsi był problem z dostępem do internetu od stycznia/lutego do października/listopada tego roku. Obecnie prędkość mam na poziomie 40 Mbit/s. Być może i w Twojej lokalizacji zostanie nadajnik zmodernizowany, skoro Orange zna sprawę. 

Możesz zerwać umowę przed terminem z poniesieniem kary, albo przeczekać z nadzieją, że przynajmniej wróci poziom działania internetu jaki był w Twojej lokalizacji dwa miesiące temu.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 16
  • 50
  • 0

Nie działające usługi w ORANGE - Co możemy zrobić - ORANGE nie robi NIC

Rozumiem, można czekać. Złapali klienta, naciągnęli klienta i teraz płać i płacz. 😞

 

Ale może chociaż jest jakaś możliwość powrotu do poprzednich warunków umowy, czyli abonamentu bez 5G, przynajmniej mniej bym płacił za coś co nie działa.

 

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Nie działające usługi w ORANGE - Co możemy zrobić - ORANGE nie robi NIC

@MARSO do 14 dni od podpisania umowy poza salonem jest możliwość odstąpienia i powrotu do poprzedniej oferty. Ponieważ u Ciebie umowa już trwa dwa miesiące, poprzednia oferta nie jest dostępna. Zostaje rozwiązanie z poniesieniem kary lub pozostanie na obecnych warunkach.

Szkoda, że nie podpytałeś się na forum przed podpisaniem umowy. Od razu otrzymałbyś poradę, aby zostać na czas nieokreślony, na starych warunkach, bo nowe warunki nie dość że cena wyższa, to 5G jest dostępne tylko na niewielkim obszarze. Poza tym agregacja LTE działa obecnie lepiej, niż 5G.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 16
  • 50
  • 0

Nie działające usługi w ORANGE - Co możemy zrobić - ORANGE nie robi NIC

Może jest jakiś prawnik albo ktoś to może już przerabiał i da się to jakoś załatwić, wybrnąć z tej sytuacji. Przecież dla mnie to jest jawne wyciąganie kasy od klienta za usługi które nie działają, czy to jest w pełni legalne ? Nie da się podważyć takiej umowy? Takiego świadczenia usługi, która jednak nie działa, bo jak ORANGE sam potwierdza, mają przeciążone nadajniki w tym rejonie i teraz jeszcze wychodzi jak opisał ketrasaArtur że jestem jednak na granicy zasięgu, więc nie ma prawa działać .....

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Nie działające usługi w ORANGE - Co możemy zrobić - ORANGE nie robi NIC

@MARSO brak zasięgu bez jakiegokolwiek logowania do sieci jest podstawą do rozwiązania umowy bez ponoszenia kary za przedterminowe rozwiązanie umowy. Ponieważ u Ciebie logowanie do sieci występuje, granica zasięgu nie jest podstawą do rozwiązania umowy.

Osobiście tylko raz przez 20 lat korzystania z usług operatorów komórkowych udało się rozwiązać umowę podając jako przyczynę brak zasięgu.