Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nie działa internet w abonamencie Orange (telefon Nokia 225)


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2018
  • 6219
  • 69

Nie działa internet w abonamencie Orange (telefon Nokia 225)

@NatPie upewnij się w BOK, że transmisja danych jest aktywna lub przełóż na chwilę twoją kartę do innego urządzenia i tam sprawdź.

Osobiście używam modelu Nokia 230 z inną kartą niż orange, ale myślę, że poniższa konfiguracja zadziała:

nazwa: OrangeNET

nazwa punktu dostępu: internet

nazwa użytkownika: internet

Hasło: internet

Typ uwierzytelniania: Normalne

typ adresu: ipv4

ustaw zaawans:

strona główna: http://google.pl

typ połączenia: HTTP

Proxy: wył

Pdstawowy adres DNS i kolejne: 000.000.000.000

Następnie wybierz Zapisz, potem (na liście z punktami dostępowymi) podświetl naszą konfigurację i kliknij Wybierz.

Wyłącz i włącz telefon, uruchom przeglądarkę i wejdź na jakikolwiek adres np google.com lub inny który jest w zakładkach. I daj znać czy działa.

Jakby co, to możemy też spróbować skonfigurować mmsy.

 

Przy okazji: w jakiej wersji jest telefon - jedna czy dwie karty sim?

 

@ketrasaArtur @slav72 @Anonim @agat13 To że smartfony są na jedno kopyto (lub góra na dwa), nie oznacza, że w klawiaturkowych jest tak samo. Czasem warto dać sobie chwilę na sprawdzenie bo nadmiar informacji, w dodatku mylących, może wprowadzić dodatkowe zamieszanie, a to jest ostatnią rzeczą której byśmy wszyscy chcieli.

Nokia 225 o której pisze NatPie pochodzi z 2014 więc jest stara, ale jeszcze nie tak stara jak telefony z klasycznym symbianem, które rzeczywiście wymagały apn WAP. W większości telefonów z series 30+ (czyli 225 i 230) przeglądarka to Opera Mini, co oznacza, że będzie działać ze zwykłym internetem i sporo stron da radę wyświetlić. To w jaki sposób to zrobi, to przedmiot na inną dyskusję, ale jak ktoś jest otwarty na kompromisy, to jakoś da sobie z tym radę.

 

info dla wyszukiwarki: RM-1011, RM-1012

1438774333-960.jpeg


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 28
  • 0

Nie działa internet w abonamencie Orange (telefon Nokia 225)

@spiro Bardzo dziękuję za konkretną wypowiedź i próbę pomocy. Tak właśnie zrobiłem i wpisywałem takie same parametry jak wskazałeś (poza OrangeNET, bo tam jest wpisane INTERNET), wpisywałem też przeglądarkę www.google.pl ale za każdym razem pojawia się komunikat w przeglądarce Nokia 225, że nie można wyświetlić strony. Nie mam pomysłu co tu zrobić i dlaczego internet nie działa, bo w innym telefonie podobnego typu przeglądarka Mini Opera działa, jest to skromniejszy internet ale działa a tu nie. Telefon ma 1 kartę SIM.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2018
  • 6219
  • 69

Nie działa internet w abonamencie Orange (telefon Nokia 225)

@NatPie dziekuje za odzew.

Czy na twojej karcie w innym urządzeniu działa internet?


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2018
  • 6219
  • 69

Nie działa internet w abonamencie Orange (telefon Nokia 225)

I czy internet u ciebie wygląda jak te czerwone duże O?

rsz_imag1596a.jpg