Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z extra kartą Esim na apple watch 7 sw cellular + iphone 11 pro max


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 25
  • 0

Problem z extra kartą Esim na apple watch 7 sw cellular + iphone 11 pro max

Dzień dobry,

 

Nie działa mi extra karta esim na moim nowym zegarku ap 7 sw cellualar zakupionym prosto od producenta.  (Mój plan taryfowy to orange love)

 

Zrobiłam już chyba wszystko co było możliwe żeby to zadziałało:

 

- Najnowsze oprogramowanie na zegarku i telefonie,

- Restart urządzeń do ustawień fabrycznych i ponowna instalacja aplikacji,

- 4 krotna próba dezaktywacji i ponownej aktywacji extra karty esim (za co będę musiała zapłacić a i tak nie działa),

- Wymiana starej fizycznej karty sim na najnowszą kartę sim w salonie orange i znowu ponowna aktywacja extra karty sim : 0 efektu,

- Dzowniłam na infolinię orange (0 pomocy i odsyłanie do salonu orange),

- W salonie orange również bezradni.

 

Na stronie orange w aktywnych usługach wszystko świeci się na zielono - extra karta sim aktywna. 

Sprawdzanie usługi na zegarku wykonuję poprzez włączenie trybu samolotowego na telefonie, wówczas na zegarku pojawia się komunikat tak jak na zdjęciach - że plan jest aktywny i sieć połączona z orange. Natomiast gdy chce wykonać połączenie wychodzące z zegarka to sieć nie działa, internet na zegarku nie działa, jak ktoś chce zadzwonić do mnie gdy mam na telefonie tryb samolotowy i połączony zegarek z planem orange - to jest brak sygnału. 

 

1.JPG2.JPG


1.JPG2.JPG
13 ODPOW. 13

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 707

Problem z extra kartą Esim na apple watch 7 sw cellular + iphone 11 pro max

@Gizela5000 kartę Edyta eSIM można wymienić z obsługą tylko na internet lub na wszystko. Co wybrane było do uruchomienia karty eSIM?

Kolejna sprawa, czy zegarek znajduje się na liście wspieranych urządzeń do obsługi eSIM:

https://www.orange.pl/omnibook/ekstra-karta-esim


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 25
  • 0

Problem z extra kartą Esim na apple watch 7 sw cellular + iphone 11 pro max

@ketrasaArtur 

Przy wyborze karty esim wybrałam obługę na wszystko.

 

Jak zegarek mógłby nie znajdować się na tej liście wspieranych urządzeń skoro to najnowszy apple watch 7 z wbudowanym esim? 

 

edit: już sprawdziłem na liście którą podesłałeś i mój zegarek ma wsparcie:  Apple Watch Series  7 GPS + eSIM

 

Ale i tak nie działa ;(


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 707

Problem z extra kartą Esim na apple watch 7 sw cellular + iphone 11 pro max

@Gizela5000 masz na koncie obecnie aktywne karty eSIM? Jeśli tak, to zostaw tylko jedna i sprawdź działanie zegarka. Jeśli dalej będzie problem, to usuń wszystkie eSIM i załóż na nowo tylko jedna. Czasami ponowne uruchomienie eSIM pomagało.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 25
  • 0

Problem z extra kartą Esim na apple watch 7 sw cellular + iphone 11 pro max

@ketrasaArtur 

Nie mam żadnych innych aktywnych kart esim oprócz tej jednej, którą dodałam do zegarka.

 

Robiłam to już 4 krotnie - usuwałam kartę esim i po jakimś czasie po dezaktywacji aktywowałam ponownie kartę esim w nadziei, że coś to pomoże, ale poza tym, że 4 razy zapłaciłam 5 zł za akywację to nic więcej się nie działo i karta esim na zegarku nadal ma status aktywny ale nie działa. 

Anonim

Nie dotyczy

Problem z extra kartą Esim na apple watch 7 sw cellular + iphone 11 pro max

@Gizela5000  zgłoś problem do wsparcia Apple.

Ustaw e-sim tylko do Danych Mobilnych, bo obstawiam problem z ustawieniem do połączeń na e-sim, dlatego takie problemy masz.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 707

Problem z extra kartą Esim na apple watch 7 sw cellular + iphone 11 pro max

@Gizela5000 po dodaniu karty eSIM do zegarka robiony był restart zegarka?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 25
  • 0

Problem z extra kartą Esim na apple watch 7 sw cellular + iphone 11 pro max

@ketrasaArtur 

Po kilka razy restartowałam zegarek i telefon, nic to nie daje. 

@Anonim 

czyli mam po raz 5 dokonać dezaktywacji karty esim i aktywować ją na nowo tylko na dane mobilne czyli internet? Masakra... 

Anonim

Nie dotyczy

Problem z extra kartą Esim na apple watch 7 sw cellular + iphone 11 pro max

@Gizela5000  trzeba było wcześniej tu pisać, przyoszczędził byś kasę, dziwne że BOK Orange tego nie doradził czy salon 😉

Inna opcja, to inny numer e-sim, wtedy możesz połączenia i internet mieć na zegarku.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 25
  • 0

Problem z extra kartą Esim na apple watch 7 sw cellular + iphone 11 pro max

@Anonim 

No dobrze, ale jesli aktywuję kartę esim tylko na internet - to będą mi działać połączenia przychodzące i wychodzące jeśli telefon będzie wyłączony? 

Czy tylko internet na zegarku mi wtedy będzie działał?  Czyli imessage i messenger...