Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Naliczanie dodatkowych opłat

ROZWIĄZANE

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 15
  • 7
  • 1

Naliczanie dodatkowych opłat

Ok, to raczej nie jest, bo te różnice występują, a wolałbym, aby nie występowały.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 34
  • 1

Naliczanie dodatkowych opłat

OK = wiemy, że jest różnica i to nie jest kwestia zaokrąglenia

Nie OK - bo mamy rozjazd 😞


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 15
  • 7
  • 1

Naliczanie dodatkowych opłat

Jestem wręcz przekonany, że na koncie "wklepuje" się ręcznie liczby, które w podsumowaniu dają wynik o 1 grosz niższy. Natomiast w fakturze stosuje się sumowanie zaokrągleń i to jest powodem tej groszowej różnicy. Od 1984 roku pracowałem na arkuszach kalkulacyjnych, zaczynając od Lotusa 1-2-3, poprzez bazy danych (również z wyliczeniami), a ostatnio już w zasadzie tylko w Excelu 2010. Mam doświadczenie jeśli chodzi o właśnie takie różnice i wiedzę skąd one wynikały, dlatego starałem się wyjaśnić i podpowiedzieć programistom, że można tych różnic uniknąć, stosując odpowiednie formuły. W każdym razie jest to na pewno możliwe w Excelu. Pojęcia jednak nie mam jakim programem dysponuje Orange do wyliczania faktur i kto je tworzył. Pamiętam, że kiedyś nawet w programach DOS-owych, jak "Płace", można było odpowiednio regulować te sprawy, podpowiadając programistom, czego się oczekuje.Miałem takie kontakty z programistami z Łodzi i regulowaliśmy na bieżąco oczekiwania księgowych. Ja byłem w tych sprawach tylko pośrednikiem.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Naliczanie dodatkowych opłat

W każdym programie trzeba pójść na kompromis. Nie ma tyle nikt pamięci by przechowywać bardzo duże rozwinięcia dziesiętne liczb. Póki nie stworzy się samemu pierwszej aplikacji - czasem sie o tym nie wie...