Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nadpłata RAT za urządzenie


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Nadpłata RAT za urządzenie

To taki trochę post ostrzegawczy. 

Nadpłacając do przodu np 1, 2, 3, 4 RATY nie zwalnia to z obowiązku zapłaty za ratę w kolejnym następującym miesiącu rozliczeniowym.

Umowa skraca się od KOŃCA.

 

Oczywiście Harmonogram zmienia się i np płacąc nadpłaty RAT, harmonogram pokazuje, że następną ratę można zapłacić za 4 miesiące - UWAGA. Niestety tak nie jest. 

________________

* Przeniesione z Szukam oferty >> Inna oferta – moderator Kinga

12 ODPOW. 12

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Nadpłata RAT za urządzenie

@Ron zgłaszałeś, że chcesz zapłacić od razu 4 raty, czy tylko robiłeś nadpłatę?

 

Brałem już urządzenia na raty i robiłem nadpłatę, ale bez zgłoszenia wcześniejszej spłaty. Jak nazbierało się tyle, że wystarczyło spłacić raty do końca, to wtedy robiłem zgłoszenie i zostawał już tylko sam abonament.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Nadpłata RAT za urządzenie

Robiłem nadpłaty i RATY się skracały, ale od końca "Harmonogramu", więc po co zgłoszenie jak wpłaty się zaksięgowały na poczet RAT?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Nadpłata RAT za urządzenie

@Ron identyczny temat i odpowiedz ze jednak trzeba zglosic

https://nasz.orange.pl/t5/Abonament/Wcze%C5%9Bniejsza-sp%C5%82ata-rat/td-p/132961


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Nadpłata RAT za urządzenie

@Ron Orange sam z siebie nie może pobrać więcej niż jedną ratę bez zgłoszenia chęci spłaty kilku rat, nawet jak masz nadpłatę 4 rat. Spróbuję na przykładzie:

Rata wynosi 100 PLN, ilość rat 24.

 

Miesiąc pierwszy, wpłata 200 PLN, rata 1 pobrana 100 PLN, pozostało 100 PLN.

 

Miesiąc drugi, wpłata 200, z poprzedniego miesiąca 100, rata 2 - 100, zostało 200

 

Miesiąc trzeci, wpłat 300, z poprzedniego 200, rata 3 - 100, zostało 400. Robię zgłoszenie do spłaty 4 rat i mam spłacone już 7 rat.

 

Miesiąc czwarty, musi być wpłata minimum jednej raty, czyli 100 PLN, bo inaczej będzie zaległość w płatnościach. Wpłata 100 PLN, opłacona rata 8. Mamy 4 miesiące i pozostało do spłaty 18 rat.

 

Tak można zrobić, ale po zgłoszeniu. Orange sam nie pobierze więcej. Sam tak robiłem i podaję jako przykład.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nadpłata RAT za urządzenie

Zapraszam do lektury kodeksu cywilnego. Tak to działa.

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Nadpłata RAT za urządzenie


@ketrasaArturnapisał(-a)

Miesiąc czwarty, musi być wpłata minimum jednej raty, czyli 100 PLN, bo inaczej będzie zaległość w płatnościach.


O tym właśnie piszę. Ja nic nie musiałem zgłaszać, bo wpłacałem osobno RATA1 RATA2 RATA3 itd.

 

@Piotrekk85 , Abonament 30 zł. Wpłacasz nadpłatę 120 zł i nic nie musisz wpłacać następnym miesiącu, bo za ratę automatycznie pobierze z nadpłaty.

 

w Ratach Orange tak to nie działa, ale w abonamencie już tak. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Nadpłata RAT za urządzenie

@Ron i w ratach j w abonamencie tak samo. Wielokrotnie miałem nadpłatę na abonament i raty. Orange nie może pobrać bez zgłoszenia więcej niż jednomiesięczna rata. To co opisuje, to sprawdzałem sam i wielokrotnie z takiego rozwiązania korzystałem. Osobiście odpowiada mi, jak mam dwu, trzy miesięczną nadpłatę. Zawsze jest pewność, że jak w następnym miesiącu finansowo będzie trudniej, to nam pewność, że z mojej strony nie będzie zaległości w zobowiązaniach.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Nadpłata RAT za urządzenie

@ketrasaArtur , nie jest tak samo. Miałem abonament 35 zł w Orange. Wpłaciłem 140 zł i nie musiałem wpłacać przez 4 miesiące, bo Orange pobierał każdy następny rachunek z nadpłaty. 

 

RATY w Orange mimo wpłaty za 4 raty z góry i tak musiałem w następnym rachunku wpłacić kolejną najbliższą ratę. Nigdzie nadpłaty się nie odkładały.

 

Różnica:

Abonament opłaca się z nadpłaty bo umowa jest na CZAS określony,

RATY spłacają się od końca bo liczy się ILOŚĆ RAT do spłaty.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Nadpłata RAT za urządzenie

@Ron coś musiało u Ciebie na koncie źle zostać naliczone. Nadpłaty za abo i raty robiłem wielokrotnie i nigdy nie było tak, aby rata bez mojej zgody została pobrana więcej, niż za miesiąc, mimo zgromadzonych środków nawet na 4 raty.

Jeszcze się dopytać: Czy taty masz razem z abo, czy oddzielnie?

 

edit.

Jeszcze dopiszę, bo raty są oddzielne od abonamentu, chodzi mi, czy raty są na tym samym koncie co abonament, czy masz dwa róźne konta, jedno do abonamentu, drugie do rat?