Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

@urbanboMasz na tej stronie gdzie trzeba wysłać anulowanie http://pl.gamemine.com/static/terms


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Witam

Proszę o pomoc ponieważ mam podobną sytuację z GameMine.Gdzie pisać reklamację?

Otrzymałam kilka smsów informujących o kosztach gdzie nic nie aktywowałam i w nic nie gram.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Na początek w Orange załóż blokadę na usługi elektroniczne. A potem reklamuj opłaty w Gamemine.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 18
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Ja już zapłaciłem rachunek z dodatkowym. 11,97 zł. Żona mi mówiła, że klikneła jakiś baner. Tyle, że żadnego smsa wg niej nie było. Zauważyłem po iluś dniach w podsumowaniu, że jest kwota ponad abonament i po zakonczeniu okresu lub tuż przed przyszedl sms z Orange, że doliczają do rachunku wspomnianą kwotę i informacja, że można anulowac subskrypcje. Konto google nie jest skonfigurowane na płatności, więc to nie oni najpewniej pośredniczą jak ktoś sugeruje. Wszędzie gdzie cos zamawiam i płacę są ze trzy strony dotyczące zamawiania. Na jednej potwierdź, na kolejnej zamów, a na trzeciej zamawiam z obowiązkiem zapłaty. Z tego co kojarz żona na fejsie przypadkiem kliknęła baner przy ścince strony i poszło. Jak ktoś broni takich praktych, usprawiedliwia, pisze, że trzeba być rozważnym to jedyne co mi przychodzi na myśl to rękoczyny. Serwis z gierkami za 11 zł tygodniowo z subskrybcją na przypadkowy klik jest poważny? Ja w nic nie gram poza settlers online na laptopie i tam żadnych walków z banerami nie ma. Nikt też nie wyciągal moich prywatnych danych jak te powiązane z numerem uslugi mobilnej. To jest 3 z kilku cegieek jakimi orange nagrabił sobie u mnie w ostatnim miesiącu. Nie mam zamiaru reklamować czegoś takiego. Po prostu najprawdopodobniej podziękuje takiemu operatorowi z ostatnim dniem umowy. To nie jest normalna sytuacja i nic takiego naciągania nie usprawiedliwia.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

W każdej sieci korzystając z mobilnej transmisji danych udostępniasz swój numer. Można założyć bezpłatne blokady na tego typu usługi.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 18
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Blokady to ja mam pozakładane na kilka różnych reczy, właśnie ze względu na różne kanty. Ale jak widac to za mało.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Widocznie nie masz wszystkich. Warto sprawdzić - przy tym wątku to powinna być blokada na usługi elektroniczne.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 18
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Przede wszystkim niezależnie od blokad nie powinno być, że jedno kliknięcie w baner i to przypadkowe powoduje właczenie czegoś i naliczanie opłat.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 18
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

To tylko potwierdza, że nie masz racji w tym co wypisujesz. Sugerujesz, że ludzie są nieukami i dwa lub trzy razy klikają z zaznaczeniem kwadracika na to z czego np. nigdy nie korzystali i nie zamierzają korzystać? Bo gierki online czy inne nigdy ich nie interesowały. Powtarzam szanownemu panu jeszcze raz. Nikt z nas, ani ja, ani moja żona nie klikaliśmy w takie coś, a już  na pewno nie widzieliśmy okna "zamawiam i płacę". Dla przykładu co jakiś czas google w wyszukiwarce każe klikać warunki użytkowania, akceptuje jest niaktywne dopóki nie przwiniesz calej strony z punktami, nieważne czy czytasz czy nie. To tylko taki przykład na to, że nie ma szans bym przegapił taki coś na ekranie telefonu czy komputera. Z internety korzystamy przeszło 20 lat i co jak co czytamy wszystko dokładnie. Nigdy nie zaznaczam i nie klikam co popadnie. Najwidzoczniej osoby odpowiedzialne za tą strone czy banery zmaściły coś ze sposobem zatwierdzania usługi.