Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kara umowna - internet na próbę


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

Kara umowna - internet na próbę

Przeprowadziłem się i orange nie ma jak mi dostarczyć internetu stacjonarnego w nowej lokalizacji (umowa do 07.2022). Wiem że nie da się w takiej sytuacji wypowiedzieć umowy bez kary, chyba że weźmie się internet mobilny.

 

Konsultant zaproponował mi wzięcie umowy internetu mobilnego "na próbę" (promocja z wypowiedzeniem miesięcznym) i wypowiedzenie zaraz po aktywacji. Dzięki temu anulowana będzie poprzednia umowa a zapłacę tylko miesiąc internetu mobilnego zamiast kary umownej poprzedniego.

 

Nie wiem jak to rozumieć. Wiem że mogę nagrać konsultanta i na to się powoływać, ale mam wątpliwości czy to tak wygląda. Czy ktoś się z tym spotkał? Jak mogę się zabezpieczyć nie licząc nagrania rozmowy?

________________
* Przeniesione z działu Internet domowy – moderator Kinga

11 ODPOW. 11

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12924
  • 53108
  • 617

Kara umowna - internet na próbę

@T_play420 poproś o ofertę na maila i w związku z tym, że będzie umowa przesyłana do Ciebie elektronicznie, patrz co pa ratujesz.. Poza tym wszystkie rozmowy handlowe powinny być nagrywane u operatora. Zapisz dane  konsultanta i czas rozmowy ( data, godzina) 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Kara umowna - internet na próbę

@T_play420  na Twoim miejscu próbowałbym, oprócz tego co mówi @agat13 dopytać jeszcze innego konsultanta aby to potwierdzić.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1272
  • 3044
  • 31

Kara umowna - internet na próbę

@T_play420  Pamiętaj że warunkiem wyłączenia internetu  beż kary na starym adresie jest to że wybierasz ofertę alternatywna.

W tym przypadku dostaniesz pewnie kare za pozostałe miesiące do końca umowy.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52633
  • 709

Kara umowna - internet na próbę

@T_play420 nie wiem, czy przy zmianie na internet mobilny dostaniesz to na próbę. Dla mnie to nie jest nowa umowa, tylko zmiana, więc promocja nie powinna być przyznana, a więc po zmianie na mobilny, po rozwiązaniu może być naliczona kara. Jeżeli konsultanci potwierdzają, że możesz przepisać na internet mobilny na próbę, to musisz mieć niepodważalny dowód, żeby po zakończeniu umowy nie było niedomówień i naliczonej kary.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12924
  • 53108
  • 617

Kara umowna - internet na próbę

@ketrasaArturWszystko zależy od możliwości ofertowych konsultanta (które i tak trzeba zweryfikować i mieć czarno na białym konkretne zapewnienia), ale dodam, że jeśli w nowym miejscu nie będzie możliwości świadczenia usługi mobilnej, to obie usługi są dezaktywowane bez kary. Przy przejściu na usługi mobilne z FTTH podobno jest brak opłaty aktywacyjnej i kary za zerwanie (nie z winy abonenta) starej umowy. Za to koszty zakupu modemu niestety pokrywa klient

Anonim

Nie dotyczy

Kara umowna - internet na próbę

@ketrasaArtur  masz rację. To byłoby mocno nielogiczne: nie pozwolić rozwiązać umowy bez kary, ale dać opcje przejścia na taką, która wypowie po miesiącu bez konsekwencji. @T_play420 konsultant wprowadza Ciebie w błąd. W przypadku braku możliwości technicznych umowa na alternatywną opcję internetu zawierana jest zawsze na 24 miesiące. Nawet nie na czas jaki pozostał do końca trwającego kontraktu. Dodatkowo infolinia nie ma możliwości wprowadzenia Internetu na próbę więc tym bardziej nie rozumiem jakim cudem chciał to zrobić. Oferta ta jest dostępna wyłącznie przez internet. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12924
  • 53108
  • 617

Kara umowna - internet na próbę

@AnonimLogiczne, ale napisałem wyżej, że jeśli w lokalizacji nie zadziała usługa alternatywna, to można rozwiązać obie usługi bezkosztowo. Tą na próbę (nawet jakby miała nie wiem jakie warunki) jeśli rozwiążesz, to za starą płacisz karę.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32315
  • 36181
  • 1366

Kara umowna - internet na próbę

To zależy od wariantów umowy na internet mobilny. Ostatnio często przy umowie na 2 lata bez urządzenia kara wynosi zero. I o tym pewnie mówił konsultant.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12924
  • 53108
  • 617

Kara umowna - internet na próbę

@Piotrekk85Zgoda, ale patrzymy na mobilny pod kątem alternatywy na brak możliwości na przeniesienie FTTH i kary za zerwanie umowy obu opcji