Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak przenieść numer z Nju do Orange Love, aby telefon był głuchy przez 3 dni lub dłużej

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 58
  • 44
  • 1

Jak przenieść numer z Nju do Orange Love, aby telefon był głuchy przez 3 dni lub dłużej

@Piotrekk85 Napisałem mail. Ale cytując pracownika salonu, jesteście dużą korporacja i takich tematów jest setki i to nic nie da. Trzeba czekać 😞 Tylko w czym jest winny abonent/klient, aby miał czekać 2020 roku na telekom?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Jak przenieść numer z Nju do Orange Love, aby telefon był głuchy przez 3 dni lub dłużej

Ja nie pracuje w Orange 🤪 choć w innej korporacji. Czasem niektóre rzeczy wymagają czasu. Cierpliwości.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Jak przenieść numer z Nju do Orange Love, aby telefon był głuchy przez 3 dni lub dłużej

@MarWo5 szkoda, że taka sytuacja Ciebie spotkała. Najgorsze, że klient najmniej winny, a ma zablokowane numery. Mam nadzieję, że uda się szybko rozwiązać Twoją sytuację i odzyskać numery.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 58
  • 44
  • 1

Jak przenieść numer z Nju do Orange Love, aby telefon był głuchy przez 3 dni lub dłużej

@Piotrekk85 to skąd ta wiedza, ze tracę oba numery przy wypowiedzeniu teraz umowy?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Jak przenieść numer z Nju do Orange Love, aby telefon był głuchy przez 3 dni lub dłużej

Pracowałem kiedyś w contact center różnych firm w tym też Orange. Wszędzie ten sam bałagan.

Poza tym mógłbym Cię spytać w jakim trybie chcesz odzyskać numer? "Bez żadnego trybu" nie działa w korporacjach.

Obecnie komórka jest nieaktywna. Więc jeśli złożysz wypowiedzenie, to reklamacja złożona stanie się bezprzedmiotowa, przynajmniej częściowo. Z uwagi na to, że w ramach migracji dokonujesz dwóch czynności prawnych (rezygnacja z nju, aktywacja w Orange) to odzyskanie numeru nie będzie możliwe inaczej niż przez usługę numer na życzenie (500 zł +vat). Bo nie ma czegoś takiego jak odstąpienie od rezygnacji - luka w przepisach.

Co do stacjonarki - pisałeś, że na dniach masz datę przeniesienia. Teoretycznie jest szansa wycofać u starego operatora, ale platforma UKE przez którą realizowane są te sprawy jest mało wydolna dla stacjonarek. Więc numer pójdzie w niebyt. Oczywiście wszystko jest do okręcenia - ale nie z dnia na dzień.

Tutaj trzeba trafić osobę z naprawdę dużym polem uprawnień. W Orange jest pewien "mur" między Orange a nju z uwagi na pewne sprawy, które przemilczę na forum.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 58
  • 44
  • 1

Jak przenieść numer z Nju do Orange Love, aby telefon był głuchy przez 3 dni lub dłużej

@Piotrekk85 dzięki za rzeczową odpowiedź. Szkoda, że w back office mało takich konkretnych osób, jak Ty ...


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 58
  • 44
  • 1

Jak przenieść numer z Nju do Orange Love, aby telefon był głuchy przez 3 dni lub dłużej

Dziękuję wszystkim zaangażowanym w temat. Numer przed momentem został przywrócony w systemie. Good job! 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Jak przenieść numer z Nju do Orange Love, aby telefon był głuchy przez 3 dni lub dłużej

@MarWo5 bardzo mnie cieszy, że udało się numer odzyskać 🙂👍


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 58
  • 44
  • 1

Jak przenieść numer z Nju do Orange Love, aby telefon był głuchy przez 3 dni lub dłużej

@ketrasaArtur żadna odpowiedź nie pasuje do rozwiązania problemu. Zaangażowanie Kolegi @Arti_Kn_Pl pomogło. W wiadomości prywatnej wymieniliśmy się informacjami. Jak będzie wiadomo, co nie zagrało zapewne @Arti_Kn_Pl  odpisze.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 58
  • 44
  • 1

Jak przenieść numer z Nju do Orange Love, aby telefon był głuchy przez 3 dni lub dłużej

Mam pytanie, czy przy migracji z nju do OL nie powinna być jednak wymieniona karta SIM? Po zalogowaniu do moj Orange przy LTE  widać flagę NIE. Przejmować się? Telefon niby się loguje do sieci LTE

 

Lte.png