Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak operator może oferować telefon po cenie niższej niż rynkowa?


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Jak operator może oferować telefon po cenie niższej niż rynkowa?

► Pytanie wyodrębniono z tematu Kiedy otrzymam aktualizację systemu Android? - Moderator Wiktor ◄

 


Artur napisał:

@irek6311, no i jest to jakieś rozwiązanie, zwłaszcza, że gdy operator nie musi pokrywać (częściowo) kosztu telefonu oferując go po niższej niż rynkowa cenie to może zaproponować ciekawszą ofertę - właśnie "tylko SIM" 🙂


może stary post ale nie mogę nie skomentować. Który operator oferuje telefon po cenie niższej niż rynkowa?? bo ja się z takim nie spotkałem. Cena u operatora jest z reguły sporo wyższa niż rynkowa, tylko  jest dobrze zakamuflowana w cenie abonamentu.

5 ODPOW. 5

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Jak operator może oferować telefon po cenie niższej niż rynkowa?

@Rasp, a co masz na myśli pisząc "cena rynkowa"? Czy to kwota za jaką można kupić telefon na stronie czy w oficjalnym salonie producenta czy coś innego?

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Jak operator może oferować telefon po cenie niższej niż rynkowa?

No tak, bo jak kupujesz telefon w sklepie elektronicznym ten sklep daje Ci za darmo abonament na 2 lata. Tak naprawdę oferty są porównywalne uwzględniając normalne zasady rynkowe. Jeśli kogoś interesuje rabat rzędu 200 zł a cały koszt wynosi koło 3000 (koszt telefonu+usług na 2 lata), to takie oferty można znaleźć. Ale raczej nie jest to więcej niż 10% całości.

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Jak operator może oferować telefon po cenie niższej niż rynkowa?

Proszę uprzejmie oferta ze strony głównej Orange

HUAWEI P9 lite mini
rata za telefon 29,00 x 24mc = 696,00
abonament 49,99 - koszt usługi (Rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich oraz GB) w prepaid 35zł =14,99 x 24mc =359,76

696 + 359,76 = 1055,76

Ten sam telefon w RTV EURO AGD

Cena abonament 1055,76 - cena rynkowa (sklepowa) 649,00 =406,76 o tyle drożej wychodzi w abonamencie niż w ofercie prepaid z warunkami lepszymi niż te w abonamencie. Dodatkowo prepaid nie wiąże nas na 24mc dokładnie tych warunków, w prepaid często oferta się zmienia i już po kilku mc jest o wiele atrakcyjniejsza.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Jak operator może oferować telefon po cenie niższej niż rynkowa?

Ale nie trzeba brać dużego abonamentu.

Plan standardowy 39,99 złx24 = 960
Rata 29 zł - łącznie 696
Łącznie wychodzi ok 1700 zł

Cena w Euro 649 zł
Prepaid - jak policzę po 30zł x 24 = 720 zł
Wychodzi ok 1400 zł.

Do tego przy abo masz inne promocje łączone ala Payback, Strefa Korzyści itp gdzie można zwrócić do 200 zł. Nie licząc zniżek przy kilku usługach.

Różnica 100-200 zł.

Do tego aby mieć raty % w elektomarketach trzeba zarabiać powyżej średniej lub mieć czyste konto w BIK. Aby dostać raty w Orange, wystarczy mieć czyste konto w Orange i bazach operatorskich.

Więcej niż ok 10% nie ma różnicy.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Jak operator może oferować telefon po cenie niższej niż rynkowa?

Ja aktualnie w orange na kartę mam za 35zł - rozmowy i sms bez limitu i 18gb internetu. Za miesiąc będę miał 19gb i tak co miesiąc o 1 więcej. Porównaj mi z cena abonamentu dla takiej usługi, Dodatkowo za doładowania dostaje sie pakiety internetu (za 30zł 15gb) i więcej o 10% środków na konto niż faktycznie się przelewa czyli cena usługi -10%.
Co do rat w euro to może i czyste konto w bik sie liczy, cała reszta na dowód i oświadczenie i wystarczy mieć minimalną krajową.