Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet LTE dla domu - nagły wzrost ceny abonamentu


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Internet LTE dla domu - nagły wzrost ceny abonamentu

Zauważyłem, że koszt mojego abonamentu (Internet LTE dla domu) wzrósł z 59,90 zł do 79,90 zł - z niewiadomego mi powodu. Umowa kończy się za 2 dni, ale wątpię, żeby miało to jakiś związek.

 

Zadałem pytanie konsultantowi na czacie Orange, ale jedyna odpowiedź jaką uzyskałem to:

Połączył się Pan z czatem sprzedaży. Niestety, ale czat obsługi dziś nie pracuje, w tej sprawie zapraszam pod *100 /510 100 100 lub na czat już w poniedziałek.

 

PS. Na tę "odpowiedź" czekałem 20 minut. Może szanowny Orange informowałby klientów o tym, że na czacie przez weekend nic nie załatwią, zanim stracą czas?

5 ODPOW. 5

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

Internet LTE dla domu - nagły wzrost ceny abonamentu

Jest info

 

 

Screenshot_20190316-163900.jpg

 

A co do oplat, spróbuj samodzielnie przeanalizować 3 ostatnie faktury. Moze dokonywałeś jakis zmian w umowie? A może miałeś rabat na czas określony?

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2020
  • 5446
  • 184

Internet LTE dla domu - nagły wzrost ceny abonamentu

Swego czasu do lte domowego był dawany rabat na abonament na 24 mc - wyłączył się minęło 24 mc. Porównaj bieżącą fakturę i poprzednią, w załączniku zauważysz że nie masz rabatu który był poprzednio. W routerze sprawdź wiadomości sms. Pewnie system wysłał info o kończącym się rabacie.

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Internet LTE dla domu - nagły wzrost ceny abonamentu


@Piotrekk85napisał(-a)

Jest info

Na liście spraw możliwych do załatwienia jest Saldo / kwota faktury, więc - tak, wprowadzają ludzi w błąd.

 


@Piotrekk85napisał(-a)
Moze dokonywałeś jakis zmian w umowie? A może miałeś rabat na czas określony?

@Arti_Kn_Plnapisał(-a)
Swego czasu do lte domowego był dawany rabat na abonament na 24 mc - wyłączył się minęło 24 mc. Porównaj bieżącą fakturę i poprzednią, w załączniku zauważysz że nie masz rabatu który był poprzednio.

Umowa zawarta na 24 miesiące jeszcze obowiązuje - do 26 marca. Jeśli rzekoma obniżka miałaby obowiązywać tylko przez ten czas, powinna być doliczona do kolejnej faktury (za 25. miesiąc). Niestety, nie mogę znaleźć umowy, a w zakładce "Umowy i urządzenia" aktualny abonament wskazuje na 0 zł...

 tempsnip.png

@Arti_Kn_Plnapisał(-a)
W routerze sprawdź wiadomości sms. Pewnie system wysłał info o kończącym się rabacie.

Nie dostałem żadnej wiadomości, jedyne smsy w routerze to te o treści "Otrzymalismy wplate (...)".

 

Zakładka Bieżące koszty wygląda następująco:

biezace-koszty.PNG

 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

Internet LTE dla domu - nagły wzrost ceny abonamentu

Na screenach masz info że to oferta z przedłużenia. Kiedyś rabaty były na 24 okresy rozliczeniowe a nie do końca umowy. Więc najprawdopodobniej rabat się skończył.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2020
  • 5446
  • 184

Internet LTE dla domu - nagły wzrost ceny abonamentu

Czyli przedłużyłeś umowę na 24 mc z rabatem. Rabat 2 lata temu wszedł w życie od nowego okresu rozliczeniowego, a umowa od zakończenia poprzedniej czyli dajmy na to miesiąc później. Stąd rabat zakończył się miesiąc wcześniej niż umowa.