Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ile Gb dziennie zużywacie? Pomocy!

ROZWIĄZANE

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Ile Gb dziennie zużywacie? Pomocy!

@Ron żona o zupie, mąż o du..ie...

Ale jak można zarzucać autorowi, że zapycha sieć innym ludziom, gdy korzysta normalnie z internetu?

Ja, będąc nieświadomym zagadnień technicznych, czułbym się źle gdyby ktoś mi tak napisał. Co to oznacza? Przesyłam za dużo? Czy to normalne, że przesyłam aż 13 GB?  To jest problem wątku. Autor pytał czy 13 GB dziennie to dużo czy mało, a wy wyskakujecie, że sieć zapycha...litości.

 

Autorze wątku @tomatoss, ucinając tą zbędą dyskusję z osobą, która zarzuca drugiej osobie brak umiejętności czytania ze zrozumieniem(a sam pisze o czymś innym), że 13 GB to całkowicie normalne dzienne zużycie. Nie ma obaw do niepokoju. Po prostu wybrałeś złą ofertę niedostosowaną do Twoich potrzeb. Jeżeli już związałeś się umową, to zasięgnij w salonie opinii, czy możesz podwyższyć sobie pakiet danych. Tylko idź sobie do innego salonu, znajdź kompetentnego człowieka. Jakby ktoś mi powiedział w salonie, że nie można przesłać więcej niż 150 GB miesięcznie to bym temu komuś podziękował za rozmowę. Ja miesięcznie przesyłam 600 GB danych na łączu światłowodowym. Z doświadczenia Ci powiem, że powinieneć wziąć sobie pakiet +-250 GB(nie orientuję się teraz jakie są w ofercie).


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2028
  • 5495
  • 184

Ile Gb dziennie zużywacie? Pomocy!

Możesz zmigrować do Pakietu Love Internet+TV+Komórka za 99,99 zł tam jest pakiet 250 GB. Jęski masz możliwość wzięcia usługi na firmę to jest internet biurowy z pakietem danych 999 GB.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 0
  • 0

Ile Gb dziennie zużywacie? Pomocy!

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź,pozdrawiam cieplutko 😘

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 0
  • 0

Ile Gb dziennie zużywacie? Pomocy!

Mój abonament to 79,99 i niestety nie mogę ssać afrykańskich słoni bo zużywamy 250 GB z pakietu w 3tygodnie niecałe 😂😂😂😂 A wtedy do kolejnego okresu rozliczeniowego bida. Orange zapewnia, że przecież internet zwalnia,ale jest,czyli " no limit"😂,a zwalnia do 0,2 mb/s 😂😂😂😂😂

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 0
  • 0

Ile Gb dziennie zużywacie? Pomocy!

Router Huawei B315. Dzięki z góry, jak to kobieta,nie ogarniam tematu w takim stopniu jak Wy, więc chętnie skorzystam z pomocy.

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 38
  • 38
  • 0

Ile Gb dziennie zużywacie? Pomocy!


tomatoss napisał(-a):
Mój abonament to 79,99 i niestety nie mogę ssać afrykańskich słoni bo zużywamy 250 GB z pakietu w 3tygodnie niecałe 😂😂😂😂 A wtedy do kolejnego okresu rozliczeniowego bida. Orange zapewnia, że przecież internet zwalnia,ale jest,czyli " no limit"😂,a zwalnia do 0,2 mb/s 😂😂😂😂😂

W T-Mobile jak miałem internet to po wyczerpaniu się pakietu internet zwalniał do 64 kb/s.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 0
  • 0

Ile Gb dziennie zużywacie? Pomocy!

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Mam 250 GB właśnie,nie ma już innej, większej opcji jeśli chodzi o LTE. Po wykorzystaniu prędkość spada, więc Orange zarzeka się że nie ma limitu. Tylko jak spada ma 0,2mb/ s,no to raczej nie można tego nazwać normalnym przepływem. Mieszkamy na wsi, naokoło lasy, więc normalnie mamy te marne 10mb/s, też nie skaczę z radości. Jedyne tłumaczenie Orange to to, że planują postawić nadajnik,ale umowa leci,kasę wciąga a nam po szeregu reklamacji zostało tylko czekać 2 lata do końca umowy. Niestety przed zawarciem nie byłam świadoma że tzw.internet bez limitu to wielka bujda. A mając dzieci niestety GB lecą w dół.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 0
  • 0

Ile Gb dziennie zużywacie? Pomocy!

Mam własnie 250gb w pakiecie. Niestety nie na większych w żadnej sieci a to wystarcza na marne 22-25 dni.Bez ściągania gier, filmów itp. I zauważyłam że synowie grając on line kupę godzin, zużywają mniej niż gdy nie włączają komputera i oglądają filmiki na YT w telefonie. To dziadostwo chyba tak ciągnie.

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 38
  • 38
  • 0

Ile Gb dziennie zużywacie? Pomocy!

No tak, nikt nie czyta umów przed podpisaniem ale nawet na stronie internetowej jest napisane co prawda małym drukiem, że po przekroczeniu X danych prędkość spada do max 1mb/s.

Ja  też przed przedłużeniem umowy miałem tylko 50 Gb i szybko mi się te gigusie wyczerpywały i miałem ok. 10 Mb/s [mnie to i tak wystarcza], nawet teraz lece po pakiecie aż do 29 grudnia.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 38
  • 38
  • 0

Ile Gb dziennie zużywacie? Pomocy!


tomatoss napisał(-a):
Mam własnie 250gb w pakiecie. Niestety nie na większych w żadnej sieci a to wystarcza na marne 22-25 dni.Bez ściągania gier, filmów itp. I zauważyłam że synowie grając on line kupę godzin, zużywają mniej niż gdy nie włączają komputera i oglądają filmiki na YT w telefonie. To dziadostwo chyba tak ciągnie.

To może reklamacje trzeba złożyć jak jest taka sytuacja bo to rzeczywiście nienormalna sytuacja.